Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor 65" do grania do ok. 4000 zł

Lotheneil 06 Jan 2021 13:14 831 9
    Lotheneil
    Level 6  
    Witam,
    poszukuję TV przeznaczonego niemal wyłącznie do grania (+ treści z youtube). Nie spieszy mi się przesadnie z kupnem, chciałabym prosić o pomoc w wyborze modeli do obserwowania (i zakupu w promocji) + ewentualne rady, na co zwrócić uwagę lub wskazanie błędów w rozumowaniu. Na temacie nie znam się nijak, a każdy kolejny artykuł/opinie w necie w temacie tylko pogłębiają mętlik w głowie - co się na coś zdecyduję, to zaraz pojawiają się głosy a to o mulącym systemie, a to o problemach z firmware (Sony), a to o problemach z wyświetlaniem konkretnego typu treści...

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? Pod lekkim kątem (rzędu 15stopni), nie wykluczam uchwytu z regulacją położenia, jeśli okaże się to niekomfortowe.
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Nic, co można wymienić bez zażenowania
    4. Jaką markę preferujesz? Bez różnicy, ale coś dostępnego w Polsce i z sensowym serwisem w razie potrzeby
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 65"
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? PC, Nintendo Switch, w przyszłości PS5, więc 4k+1080p.
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? N/A, ale nie gram w gry esportowe ani nie oglądam sportu, więc nie wymagam superpłynnego obrazu
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? zdecydowanie tak, i PC, i konsole
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? zdecydowanie tak, w planach GeForce Now i podobne mu serwisy streamingowe (Xcloud, Stadia, może kiedyś PS Now).
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie, ale nigdy w zaciemnionym pomieszczeniu - wyjątkowo źle na to reaguję, więc zawsze dzienne albo sztuczne światło jest obecne.
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? preferowane do 4000 zł, ale nie mam sztywnego budżetu, jeśli warto będzie dołożyć (oczywiście bez przesady)

Z racji oglądania w świetle, wykorzystania do gier i budżetu (i jednak niepokoju o wypalenie matrycy) OLEDów raczej nie rozważam. Mimo planów odnośnie PS5 nie upieram się przy 120hz i HDMI 2.1 (wolę coś dobrego z 60hz, za to tańszego) Biorąc pod uwagę zastosowanie zapewne najlepsze byłoby coś z Android TV, ale nie wykluczam bynajmniej tv z innym systemem w połączeniu z przystawką (albo w ostateczności podłączenia PC, chociaż tego jednak wolałabym uniknąć). Jeśli przystawka - to jaka? Z góry dziękuję za propozycje.
  • Helpful post
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Optymalny jest Samsung QLED serii 7
    65Q7xTA (za x dowolna cyfra)
    Takie tv kosztują dziś ok 4,3k pln. Na promocjach schodzą poniżej 4k pln.
    Masz HDMI 2.1, 120Hz, VA, szybki Smart Tizen, niski Input lag do gier,

Np. https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-samsung-qled-qe65q70rat-65-cali-278208
    https://www.pepper.pl/promocje/tv-65-samsung-qled-qe65q75tat-318237
    Lotheneil
    Level 6  
    Dziękuję za odpowiedź, będę polować :)
    Niestety - o ile mi wiadomo - Tizen to system raczej zamknięty i na pewno (przynajmniej obecnie) nie dogaduje się z Geforce Now (więc z pozostałymi aplikacjami tego typu zapewne też nie będzie), trzeba więc będzie zorganizować alternatywne źródła sygnału.

Czy ktoś może zna jakąś przyzwoitą przystawkę tv tak do 300 zł, która nie zakrztusi się przy obsłudze Geforce Now/Xcloud? Najbardziej popularna do tych zastosowań wydaje się Xiaomi Mi Box S - ktoś może używał i może polecić/odradzić albo podać lepszą alternatywę?
    Lotheneil
    Level 6  
    Telewizor wciąż nie zakupiony, coś mi śledzenie zdobyczy nie idzie. Zanim ten Samsung zejdzie z ceny, to pewnie osiwieję.
    Co sądzicie o HISENSE QLED 65U8QF do powyższych zastosowań? Jak się przedstawia na tle Samsunga Q70? Na "papierze" wygląda dobrze, ale jak wiadomo, papier wszystko zniesie, zwłaszcza wirtualny :)
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Q70T jak najbardziej na tak. Solidna średnia półka.

HiSense nie widziałem na żywo...na papierze bardzo dobrze wygląda: 65U8QF
    FALD, 120Hz, VA. Minus to egzotyczny smartTV.
    Lotheneil
    Level 6  
    ... i brak HDMI 2.1.
    Zdecydowałam się zaryzykować zakup tego HiSense, jak dotrze zdam relację (choć zapewne nie będzie przesadnie dużo warta z racji braku możliwości porównania z innymi modelami z podobnej półki).
    W sumie i tak przystawka była w planach, bo i Tizen mimo niewątpliwych zalet jest raczej ograniczony. Jeśli jakość wyświetlacza to wynagrodzi, to przeżyję.
    diego240
    Level 20  
    Lotheneil wrote:
    ... i brak HDMI 2.1.
    Zdecydowałam się zaryzykować zakup tego HiSense, jak dotrze zdam relację (choć zapewne nie będzie przesadnie dużo warta z racji braku możliwości porównania z innymi modelami z podobnej półki).
    W sumie i tak przystawka była w planach, bo i Tizen mimo niewątpliwych zalet jest raczej ograniczony. Jeśli jakość wyświetlacza to wynagrodzi, to przeżyję.

Jak by co, Geforce Now jest dostepny na Webos od LG oraz pełne wsparcie dla konsol nowej generacji.
    Lotheneil
    Level 6  
    Hisense dotarł. Pierwsze wrażenia:
    - obraz mnie zachwycił (4k hdr sprawdzane na razie na pokazówkach z youtube), z sygnałem 1080p ze Switcha (a nawet filmami w 720p) też radzi sobie bardzo dobrze. Ale jak pisałam - nie mam porównania, więc efekt wow byłby najprawdopodobniej bez względu na to, co bym kupiła :)
    - system szybki i intuicyjny, ale rzeczywiście bardzo ubogi - w zasadzie poza Youtube, cda.pl (o dziwo), Netflixem i przeglądarką nie ma tam nic dla mnie przydatnego
    - zero cloudingu i dziwnych podświetleń matrycy, czarna plansza z Youtube czy splashscreen startowy (VIDAA na czarnym tle) są idealnie czarne.
    - udało mi się bez problemu streamować na niego filmy i muzykę z telefonu (XIAOMI Redmi note 8) i PC (Win10), ale ni diabła nie mogę zrobić screen mirrora mimo istniejącej teoretycznie opcji
    - już po zamówieniu TV dotarłam do głosów, że choć ten tv ma matrycę 120 HZ, to w rzeczywistości wyświetla treści w 60 HZ (duplikując klatki) - chwilowo z racji rozmieszczenia sprzętów w pokoju (i gniazd z niewłaściwej dla mnie - lewej strony) nie mam możliwości podpięcia PC w celu zapuszczenia ufotestu, ale żadnego przycinania czy smużenia w filmach i grach nie dostrzegłam

Więc teraz trzeba będzie się rozejrzeć za jakąś sensowną przystawką z androidem i prawdopodobnie w miarę porządnym (i dłuższym) kablem HDMI :)
    wysio
    Level 13  
    Też się zastanawiam nad 65U8QF. Po przeczytaniu kilku recenzji można by stwierdzić, że to najlepiej wyświetlający obraz telewizor w cenie 4 tyś. Nurtuje mnie tylko, czy obraz gorszej jakości, tzn. SD z kablówki poprawnie skaluje i czy nie gubi się obraz przy bardzo ciemnych scenach (czytałem gdzieś, że matryca potrafi całkowicie wygasić obraz w miejscach, gdzie powinien być jednak widoczny). Mam ampli 5.1 i chwiałbym wykorzystać go oglądania filmów z Netfixa. Czy w tym TV będę mógł w pełni wykorzystać ścieżkę dźwiękową puszczoną przez ampli z Netflix?