Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Proel KDC 1905 dodawanie kodów zamka

Mateusz19866 06 Jan 2021 18:10 726 11
    Mateusz19866
    Level 3  
    witam, od niedawna konserwuje osiedle z domofonami Proel kdc 1905, wszystko działało dobrze ale 3 panele nagle przestały działać domofon po przyłożeniu pestki zachowywał się jakby pestka była niezaprogramowana kod zamka tez przestał działać ale możliwość dzwonienia do lokali została wygląda to tak jakby pamięć sie uszkodziła nie wiem sam do tej pory nie miałem do czynienia z ta firma, wiem jak dodawać pestki ale nie mam pojęcia jak nadać od nowa kody do zamków
    suworow
    Admin of Property security
    No ale to o co kolega pyta to takie podstawy podstaw. Może wypadało by mając konserwację na obiekcie zapoznać się ze sprzętem chociażby w stopniu podstawowym. Breloki dodane pod jeden numer czy do każdego z lokali oddzielnie? Polecam program A3.
    " Amnezja " dotyczy paneli głównych czy satelit. Jak reaguje klawiatura na próbę dodania lub przyłożenia breloka, podanie kodu?
    Mateusz19866
    Level 3  
    Trochę nie miałem wyboru zostalem poproszony myslalem ze sobie poradze bez problemu ale jakos nie moge tego ogarnac nie rozumiem tej numeracji logicznej i fizycznej, jak sie przykłada pestki pokazuje sie cos takiego __--__ po wpisaniu kodu nie dzieje sie nic pestki i kody sa przypisane do mieszkan, jak wejde w program A1 podczas procedury dodawania pestki po przyłożeniu pokazuje do ktorego lokalu jest przypisana pestka ale pestka nie dziala dopiero jak sie ja doda na nowa to wtedy dziala. W jednym przypadku jest tylko jeden panel a w drugim panel główny i satelita i tutaj pamiec sie przywrocila polowicznie bo pestki zaczely dzialac a kody nie
    suworow
    Czyli mam rozumieć, że mamy dwa oddzielne systemy i w każdym z nich w tym samym czasie wydarzył się podobny problem? Co więcej samo się zepsuło i samo częściowo naprawiło ;) A w A2 ( przekierowania a więc numery logiczne) to kolega przypadkiem nie grzebał, przez pomyłkę biorąc to za opcję zmiany kodu ? Jak duży system? Numeracja zwykła od jednego do iluś tam, czy np hotelowa?
    jak już przywróci kolega system do ładu to sugeruję zapisać ustawienia na kartę i sobie ją dobrze schować.
    Mateusz19866
    Level 3  
    System mały w zasadzie to każda klatka jest niezależna, problem w tym, że to zaczęło się za nim cokolwiek zacząłem robić przy tych domofonach od nie dawna mam kod instalatora poprzednik nie chciał przekazać. Nie wiem jaka jest numeracja jeszcze do tego nie doszedłem jak już mówiłem ten system to dla mnie nowość posiłkuję się instrukcja i jak już mówiłem nie rozumiem tej numeracji skąd mam wiedzieć jaki numer logiczny ma dane mieszkanie bo żeby sprawdzić jaki jest kod zamka dla poszczególnych mieszkań trzeba wpisać numer logiczny przynajmniej tak zrozumiałem
    suworow
    Mogą być numery logiczne inne niż numery fizyczne( zasadnie lub bez potrzeby) ale nie muszą. To sprawdzamy w A2. Trudno jest natomaist koledze cokolwiek podpowiedzieć jeżeli kolega nie chce/ nie potrafi odpowiedzieć jak jest struktura obiektu, jego numeracja itp. Numerów logicznych używa się z różnych przyczyn. Może byc np tak że użyto unifonów programowanych zworkowo, a więc w zakresie od 1 do 255 a jakiś lokal ma np numer 1000. Wtedy robimy w A2 przekierowanie z numeru 1000na ten ustawiony zworkami w aparacie.Jeden z przykładów.
    Mateusz19866
    Level 3  
    Jestem tam od kilku dni chętnie powiedziałbym coś więcej ale naprawdę nie wiele wiem, w lokalach są unifony proel pc 512 więc nie są programowalne zworkowo, a może być tak że numeracja jest fizyczna i jak z programu a3 wpisze numer lokalu to pokaże mi się kod jaki jest przypisany do tego nr? Albo czy przez wpisanie nr fizycznego(rozumiem że nr fizyczny to nr mieszkania) będę mógł nadać kod zamka
    CYRUS2
    Level 42  
    Może program się zawiesił. Należy na 30sek wyłączyć zasilanie.
    Niech kolega ściągnie dane na kartę USB. (Pojemność do 2GB Fat 32)
    Na komputerze będzie widać zarejestrowane pastylki.
    Mateusz19866 wrote:
    wiem jak dodawać pestki ale nie mam pojęcia jak nadać od nowa kody do zamków
    Instrukcję można ściagnąć ze strony PROELA.
    Mateusz19866 wrote:
    a może być tak że numeracja jest fizyczna i jak z programu a3 wpisze numer lokalu to pokaże mi się kod
    Jak kolega posiada kod dostępu do systemu, to wszystko kolega odczyta.
    Mateusz19866
    Level 3  
    Mam instrukcje czytałem już kilka razy nie mogę zrozumieć tego jak dodawać kody do zamka skąd wiedzieć jakie są numery logiczne ale jeszcze sprawdzę w domofonie bo wcześniej nie miałem takiej możliwości bo nie miałem kodu instalatora a od kiedy znam kod nie byłem na tym osiedlu
    suworow
    A ja powtórzę. Zajrzyj do A-2
    Mateusz19866
    Level 3  
    Jak będę na miejscu to sprawdzę dzięki za pomoc
    suworow
    Również to jak są ponumerowane lokale na poszczególnych klatkach ii inne rzeczy o które był kolega pytany wcześniej.