Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czujnik ruchu obok wyłącznika światła

06 Jan 2021 20:52 168 1
 • Level 10  
  Planuję sterować oświetleniem w domu wyłacznikami dzwonkowymi, które będą podłączone do shelly 2.5 oraz shelly dimmer. W kilku miejscach chcę dołożyć przy wyłączniku czujniki tempetatury pomieszczenia (wpakuję DS18b20), oraz czujnik ruchu. Aby to było eleganckie najlepiej aby było w tym samym wystroju, co wyłączniki. Czujkę podłączę pod jakieś dodatkowę wejścia shelly, albo innego ESP i może będę tym samodzielnie sterował, może użyję także do monitogingu, jeszcze nie wiem. Programuję ESP i w potrafi zbudować/zaprojektować trochę elektroniki. Pytanie: czy stosujecie, co byście polecali, z gotowyc czujników ruchu do puszki obok wyłącznika dzwonkowego, coś z Ospel, Simon, Schneider, Legrand...? A może któryś producent ma jakieś atrapy, w których ładnie się zrobi dziurkę na inny czujnik PIR i zamontuje ds18b20?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • OptexOptex
 • Level 20  
  Kilka rzeczy, o których warto pamiętać:
  1. Shelly nie mają izolowanej przetwornicy - trzeba uważać przy podłączaniu innych układów.
  2. ESP+zasilanie trochę się grzeją. Normalnie nie sprawia to problemu, ale jeśli w pobliżu jest ds18b20 to problem już występuje - wyniki będą fałszowane.
  3. Miałem Shelly 1 - czasami miał problemy z odbiorem. Problemem mógł być mój wyłącznik, którego konstrukcja opiera się o stalową płytkę (chodzi o przykręcany element), a taka stal to niezły ekran. Obecnie można kupić dotykowe wyłączniki oparte o ESP8266.