logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

VW GOLF 4 1.6 16 V 2003 rok - ECU sterownik silnika brak komunikacji sporadyczn

Szakul91 06 Sty 2021 22:45 6114 5
REKLAMA
  • #1 19164492
    Szakul91
    Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem ze swoim samochodem GOLF 4 1.6 16 v z instalacją LPG . Nie mogę sobie poradzić z błędami które cały czas ECU komputer silnika wyświetla. Po wykasowaniu i przejechaniu kilka km samochód sam gaśnie, później odpali za którymś razem. Były wymieniane świece, cewki zapłonowe i nawet czujnik położenia wału. Proszę o jakaś pomoc. Co jeszcze można sprawdzić. Może ktoś ma jakiś schemat instalacji żeby posprawdzac przewody co idą do komputera silnika. Sterownik IAW4MV.DR
    Sprawdzałem również czy sterownik gdzieś nie przysniedzial. Nawet wymieniony na inny po wczesniejszym skopiowaniu starego. Więc problem gdzieś w instalacji, albo jakimś przekaźniku. Już sam nie wiem gdzie szukać. Poniżej zdjęcie błędów może ktoś coś doradzi w czym problem. CAN Gateway 01314 Sterownik silnika -sporadyczny VW GOLF 4 1.6 16 V 2003 rok - ECU sterownik silnika brak komunikacji sporadyczn
  • REKLAMA
  • #2 19166027
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #3 19171214
    Szakul91
    Poziom 9  
    Błąd sporadyczny, silnik potrafi sam zgasnac. Żadnych widocznych uszkodzeń uszkodzeń
    Silnik BCB
    czy gdzieś jeszcze są ukryte przekaźniki?? Każdy pisze o przekaźniku 109 ale po zdemontowaniu osłon pod kierownica brak.

    Dodano po 7 [minuty]:

    Dodatkowo na zmianę błędy wcześniej z tymi poniżej widocznymi na zdjęciu VW GOLF 4 1.6 16 V 2003 rok - ECU sterownik silnika brak komunikacji sporadyczn
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 19171632
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
    Sterownik silnika J448 ma wtyczkę która ma 121 pinów.
    Pin 3 to stały plus z akumulatora poprzez bezpiecznik nr 37.
    Pin 4 to plus po stacyjce z bezpiecznika nr 29.
    Piny 1, 2 i 108 to masa.
    Pin 58 to CAN L.
    Pin 60 to CAN H.
    CAN to rodzaj komunikacji, dzięki tym dwóm przewodom sterowniki mogą się komunikować między sobą.
    Tutaj sterownik silnika (tzw. ECU) J448 jest połączony ze sterownikiem ABS oraz z licznikiem J285 (a tak naprawdę to z bramką CAN - CAN Gateway J533 bo ona jest wbudowana w licznik).
    CAN H idzie z ECU pin 60 do ABS (J104) na pin 11 oraz do licznika na pin 19 32pinowej zielonej wtyczki.
    CAN L idzie z ECU pin 58 do ABS (J104) na pin 15 oraz do licznika na pin 20 32pinowej zielonej wtyczki.
    Ten silnik ma 4 wtryskiwacze benzyny:
    1 - N30
    2 - N32
    3 - N32
    4 - N33
    Nie wiem czemu tobie pokazuje bład wtryskiwacza N301 czyli 11tego, który w tym silniku nie występuje. Prędzej będzie chodziło tutaj o N30 czyli pierwszy. Tutaj może coś nie łączyć we wtyczkach pimiędzy J448 a N30 czyli np przewód między J448 pin 96 a pinem 2 wtyczki N30 lub na pinie 1 wtyczki N30 ginie plus. Może być też tak że uszkodzona jest cewka N30 przez co rozłącza układ i ECU nie widzi wtryskiwacza.
    Nie mieszaj informacji - w tym aucie nie ma przekaźnika 109, taki znajdziesz np. w silniku diesla - u ciebie sterownik silnika zasilany jest bez tego przekaźnika.
    Ten czujnik G8 mnie troszkę dziwi bo nie występuje na schematach do tego silnika.
    Tutaj jest czujnik G266 i on mierzy temperaturę oleju oraz jego poziom w silniku ale on jest podłączony do licznika i błędu które tyczą się tego czujnika powinny być w liczniku a nie sterowniku silnika.

    Wykasuj wszystkie błędy w każdym ze sterowników i daj odczyt błędów z każdego sterownika po tym jak auto zgaśnie.
    Tutaj ani brak komunikacji ani problem z wtryskiwaczem nie powinien zgasić auta.
    Dobrze by było gdybyś sprawdził czy widać w blokach pomiarowych silnika jego prędkość w momencie gdy nie chce zapalić po tym jak sam zgasł.

    Skoro w bramce CAN widać błędy braku komunikacji z ABS i ECU to podobne błędy powinny zgłaszać te sterowniki względem licznika/bramki CAN a nic takiego nie napisałeś ani nie widać na zdjęciach.

    W załączniku schematy dla tego silnika.
    Załączniki:
  • REKLAMA
  • #5 19173261
    Szakul91
    Poziom 9  
    grala1 napisał:
    Sterownik silnika J448 ma wtyczkę która ma
    Piny 1, 2 i 108 to masa.

    Dziękuję za dołączenie schematu, pomogło mi to zobrazować instalację. Po wstępnych sprawdzeniu tego co Pan napisał zauważyłem brak masy na pinie 108 przy sterowniku silnika. Na schemacie str. 5 widać że Pin 108 biegnie do punktu 220 który jest wspólnym połączeniem. Pomiędzy czujnikami G28 , G 62, G2, G42, G212 i G40 . Skąd jest wzięta masa na Pin 108 ??? Czy czujniki przenoszą masę na komputer czy jest bezpośrednie połączenie z masą?? Sprawdziłem wtyczkę T3/3 czujnika położenia wału ( G28 ) ma ciągłość do T121 / 108 .
    Nowy czujnik położenia wału nie ma bezpośredniego połączenia do masy chyba że dopiero podczas pracy.
    Będę wdzięczny za informacje gdzie szukać polaczenia do masy. Dla pinu 108

    VW GOLF 4 1.6 16 V 2003 rok - ECU sterownik silnika brak komunikacji sporadyczn
    Czy to jest punkt 220 znajdujący się na schemacie ?? On nie ma bezpośredniego połączenia do masy przy sterowniku silnika . Jeden przewod to Pin 108 a reszta przewodów polaczonych razem (polaczenie solidne brak przerwy ) biegnie do wiązki.

    grala1 napisał:

    Może być też tak że uszkodzona jest cewka N30 przez co rozłącza układ i ECU nie widzi wtryskiwacza.

    Cewki były wymienione jak również świece.
  • #6 19173378
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
REKLAMA