Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki przewód antenowy do mojego gniazda?

Foldzik 07 Jan 2021 17:45 348 12
    Foldzik
    Level 3  
    Dzień dobry,

Proszę o pomoc, jestem zielona ;) Mam takie gniazdo jak na zdjęciu i chciałam kupić przewód antenowy, aby podłączyć dekoder Horizon z UPC.
    Niestety kompletnie nie wiem jaki, widzę na Allegro, że te przewody mogą mieć różne wtyki.
    Jakie wtyki powinien mieć przewód, aby pasował z jednej strony do mojego gniazda a z drugiej do dekodera?

Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Nie masz Castoramy, sklepu elektrycznego w pobliżu?
    Kabel antenowy z miedzianą żyłą, zarabiany z oby stron wtykami F, dodatkowo z jednej strony przejście z F na wtyk antenowy męski.
    Foldzik wrote:
    podłączyć dekoder Horizon z UPC.

No a usługa wykupiona?
    Foldzik
    Level 3  
    sosarek wrote:
    Nie masz Castoramy, sklepu elektrycznego w pobliżu?
    Kabel antenowy z miedzianą żyłą, zarabiany z oby stron wtykami F, dodatkowo z jednej strony przejście z F na wtyk antenowy męski.
    Foldzik wrote:
    podłączyć dekoder Horizon z UPC.

No a usługa wykupiona?

Dziękuję! Mam TV i internet, wszystko działa, tylko na innym gnieździe jest podłączone. Teraz nie mogę tego przewodu odłączyć od gniazdka, żeby zobaczyć jak wygląda końcówka, bo ktoś to zrobił na sztywno, wyprowadzając przewód poza gniazdkiem i boję się, że jak rozkręcę ten majstersztyk z przelotkami to już nie skręcę ;) i nie będę miała netu. Mam drugie gniazdo w innym miejscu i chciałam tam podłączyć dekoder normalnie bez kombinowania.

A czy mógłbyś mi podać jakiś link do tego konkretnego przewodu o którym piszesz? Byłabym wdzięczna :)
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Skoro zrobił "na krótko" w tym gnieździe możesz nie mieć sygnału - ot tacy partaczy z tych instalatorów - w skrzynce na klatce wpinają sygnał w jeden kabel i z jego drugiej strony w mieszkaniu robią takiego "pająka". - więc miej to na uwadze.
    Nie wiem jakie wejście ma dekoder, takie samo jak w gnieździe, nakręcane?
    Foldzik
    Level 3  
    Dekoder ma gniazdo COAX IN. Jaki przewód antenowy do mojego gniazda?
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Więc choćby numer oferty: 10037592576 na Alle...
    Foldzik
    Level 3  
    Serdecznie Ci dziękuję. Kupię i spróbuję, może będzie działać jak nie namotali :)
    Aha, żadnych przelotek już nie trzeba?
  • Helpful post
    Ptug
    Level 9  
    Dokładnie kabel koncentryczny.
    I 2 ftyki f I przejściówka z wtyku f na wtyk antenowy tv.
    Pozdrawiam.

Dodano po 10 [minuty]:

Mam nadzieje że pomogłem jak kupisz I będzie działać to daj znać.
    Pozdrawiam.
    sosarek

Level 43  
    Nie trzeba żadnych "przelotek", jeśli okaże się że nie ma sygnału wtedy kontynuuj temat.

Ptug wrote:
    2 ftyki f I przejściówka z wtyku f na wtyk antenowy tv

Skoro próbujesz coś napisać zapoznaj się chociaż z prawidłowym nazewnictwem i pisownią.
  • Helpful post
    leszekpo59
    Level 28  
    Witaj. Moi przedmówcy udzielili Tobie porady, z opisem wtyków, jakie potrzebujesz aby podłączyć swój dekoder. Absolutnie nie kwestionuje ich informacji. Pozwolę sobie tylko, aby było Tobie łatwiej, podesłać zdjęcia elementów, które mają być założone na przewodzie.
    Wtyk ,,F" wygląda tak:
    Przejściówka z wtyku ,,F'' na antenowy:
    Wtyki ,,F" potrzebujesz dwie sztuki, a przejściówkę jedną. Długość przewodu proszę dobrać tak, aby był ułożony tak, jak sama tego chcesz. Sam przewód można kupic na metry, potem założyć wtyki typu ,,F" na obu końcach. Potem tylko założyć przejsciówke na jeden koniec i podłączać. Powodzenia.
    Foldzik
    Level 3  
    leszekpo59 wrote:
    Witaj. Moi przedmówcy udzielili Tobie porady, z opisem wtyków, jakie potrzebujesz aby podłączyć swój dekoder. Absolutnie nie kwestionuje ich informacji. Pozwolę sobie tylko, aby było Tobie łatwiej, podesłać zdjęcia elementów, które mają być założone na przewodzie.
    Wtyk ,,F" wygląda tak:
    Przejściówka z wtyku ,,F'' na antenowy:
    Wtyki ,,F" potrzebujesz dwie sztuki, a przejściówkę jedną. Długość przewodu proszę dobrać tak, aby był ułożony tak, jak sama tego chcesz. Sam przewód można kupic na metry, potem założyć wtyki typu ,,F" na obu końcach. Potem tylko założyć przejsciówke na jeden konic i podłączać. Powodzenia.

Bardzo dziękuję :)