Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung UE40D5500 - Prawie się włącza jest podświetlenie i chwilowo coś widać

kolczan 07 Jan 2021 17:54 1125 10
    kolczan
    Level 11  
    Dzień dobry!

Chciałbym Was zapytać o dziwne zachowanie TV Samsung UE40D5500.
    Włączyłem go ostatnio i zadziałał jak zwykle z podłączonym TV Boxem, jednak po kilkudziesięciu sekundach się wyłączył i zaczął cyklicznie włączać sie i wyłączać. Cykl wygląda tak, że zaczyna migać dioda standby, włącza się podświetlenie ekranu, po chwili się przyciemnia i na ekranie w górnym lewym rogu widać standardową informację o ostatnio wybranym wejściu czyli HDMI 3. Ekran w pozostałym obszarze pozostaje "czarny". Info o wejściu widać może 3-4 sekundy po czym TV się wyłącza, po chwili zaczynając ten cykl od nowa. W czasie cyklu dioda miga w sumie 5 razy.
    Czy takie zachowanie jest Wam znane na tyle że ktoś by się podjął naprawy tylko wysłanej mu konkretnej płyty wymontowanej z telewizora (ewentualnie osobiste dostarczenie w okolicach Gliwic).
    Taki sposób naprawy jest dlatego, że TV jest na Słowacji gdzie wynajmuję mieszkanie i nie bardzo jest możliwe, żebym zabrał go w całości do Polski. Mam też problem komunikacyjny, żeby go tu oddać do naprawy (choć ostatecznie być może będzie to jedyne rozwiązanie).

Pozdrawiam
    PS. Dziękuję dawcy punktów dzięki któremu mogłem to wysłać :)
    maksar
    Level 31  
    kolczan wrote:
    Czy takie zachowanie jest Wam znane na tyle że ktoś by się podjął naprawy tylko wysłanej mu konkretnej płyty wymontowanej z telewizora (ewentualnie osobiste dostarczenie w okolicach Gliwic).

Serwis samsunga jest zamknięty w Rudzie?
    kolczan
    Level 11  
    Jedno zdanie dalej niż zacytowałeś - a do Rudy nie jeżdżę, bo się boję że zabłądzę ;)
    maksar
    Level 31  
    kolczan wrote:
    a do Rudy nie jeżdżę, bo się boję że zabłądzę

Kreda strzałki se maluj. To jest dział serwisowy. :D
  • Helpful post
    jeloi
    Level 31  
    It must be programmed K9GAG08U0E
  • Helpful post
    GanCegall
    Level 38  
    kolczan wrote:
    Czy takie zachowanie jest Wam znane na tyle że ktoś by się podjął naprawy tylko wysłanej mu konkretnej płyty wymontowanej z telewizora

Każdy to naprawi mając lutownicę...
    kolczan
    Level 11  
    OK, lutownicę i miernik mam i myślę, że lutować umiem. Gdzie mogę znaleźć wędkę, żebym to sam mógł naprawić?

Już na allegro znalazłem kilka opcji sprzedaży zaprogramowanego układu K9GAG08U0E lub wymiany po wysłaniu płyty.
    Zastanawiam się jednak jak bardzo prawdopodobne jest, że to dokładnie ten układ - opisy usterki na allegro nie dokładnie opisują to co mnie dotknęło...
  • Helpful post
    GanCegall
    Level 38  
    kolczan wrote:
    opisy usterki na allegro nie dokładnie opisują to co mnie dotknęło

Na czym polega ta różnica?
    kolczan
    Level 11  
    Quote:
    Telewizor resetuje się bez lub po wyświetlaniu logo SAMSUNG
    Telewizor resetuje się w trakcie instalowania aplikacji
    TV resetuje się po upływie ok 2min

No dobrze, na upartego można to podciągnąć pod "telewizor resetuje się bez wyświetlenia logo", ale tego logo nigdy nie było, a jednak wyświetla to info o wybranym wejściu HDMI... no ale rozumiem - macie znacznie większe doświadczenie z tym i pewnie to ten układ.
    Chyba najpierw sam spróbuję :) - Dzięki za pomoc
    kolczan
    Level 11  
    Hello!

Bot mi przypomniał, żeby napisać jak skończyła się naprawa, więc piszę :)
    Zgodnie z podpowiedziami kupiłem na allegro rzeczony chip i dałem płytę szwagrowi - nie skończyło sie to dobrze dla płyty - wyrwał ścieżki mimo, że jak się zarzeka nie podważał scalaka mocno :(

Dlatego uprzedzam naśladowców, że trzeba wiedzieć co się robi :)

Wymiana płyty głównej na używaną rozwiązała problem. Stara poszła na części.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za podpowiedzi