Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Termopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szczoteczka elektryczna Philips HX3110 - naprawa

lukasz94762 07 Jan 2021 18:58 378 4
    lukasz94762
    Level 3  
    Witam. Chcę wymienić akumulatorki w szczoteczce Philips. W środku ładowanie następuje poprzez cewkę, z której wychodzą dwa druciki aż do płytki. Druciki stykają się ze sobą. Sprawdziłem miernikiem i wyszło na to, że kabel czarny ma przejście z kablem czerwonym. Czy to tak ma być? Według mnie to jest zwarcie, ale chciałbym się dopytać.
    Szczoteczka elektryczna Philips HX3110 - naprawa
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Termopasty
  • Helpful post
    E8600
    Level 39  
    Jeśli te przewody czarny i czerwony są od akumulatora i je odłączyłeś to obawiam się, że już "po ptokach".
    Szczoteczki coraz częściej mają zabezpieczenie aby użytkownik bez odpowiedniej wiedzy nie wymienił akumulatora samemu.
    Na czas wymiany baterii należy podłączyć zasilanie równoległe lub zlokalizować zworkę zabezpieczającą i rozlutować ją przed odłączeniem akumulatorka (w Twoim wypadku prawdopodobnie kropla cyny J1). Odłączenie akumulatora bez takich zabiegów skutkuje wykasowaniem pamięci z mikrokontrolera czyli urządzenie po wymianie akumulatora na nowy i tak nie będzie już działać.

To, że druciki od cewki ładowania się stykają nie jest problemem bo ten drut jest pokryty lakierem izolującym.
  • Termopasty
    lukasz94762
    Level 3  
    A jak można wytłumaczyć zwarcie między czerwonym i czarnym przewodem?
  • Helpful post
    E8600
    Level 39  
    W torze zasilania są elementy, które mogą pozorować zwarcie na testerze ciągłości ale nie zawsze jest to realne zwarcie.
    Jeśli masz akumulator to podmień może ruszy lub naładuj stary jeśli nie zadziała to szkoda czasu.
    lukasz94762
    Level 3  
    Podmienilem akumulatorki i działa. Dzieki za pomoc