Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mikser Predom Zelmer typ 65A- schemat połączenia elektrycznego

młody641 07 Jan 2021 22:04 732 4
IGE-XAO
    młody641
    Level 4  
    Witam serdecznie

Poszukuje schematu połączeń elektrycznych w mikserze ręcznym zelmer typ 65A (konkretnie połączenie kondensatora z silnikiem). Ktoś połączył szczotkę komutatora z jednym z wyprowadzeń kondensatora przeciwzakłóceniowego (ale nie mogę tego zweryfikować bo nie mam drugiego egzemplarza ani też schematu połączeń czy nawet zdjęcia tych połączeń.

Czy mógłby ktoś podesłać jak w tym mikserze jest połączone całe zasilanie?

Z góry dziękuję :)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • IGE-XAO
  • IGE-XAO
    młody641
    Level 4  
    U mnie to wygląda tak jak na zdjęciach i na rysunku który narywałem. Ten czerwony kabel idący do szczotki to jedna z nóg kondensatora. Można prosić o ewentualne wskazanie co tu jest nie tak czy moze wszystko poprawnie? Rzadko kiedy naprawiam miksery i wole sie upewnić

Mikser Predom Zelmer typ 65A- schemat połączenia elektrycznego [img-0] Mikser Predom Zelmer typ 65A- schemat połączenia elektrycznego Mikser Predom Zelmer typ 65A- schemat połączenia elektrycznego

Dodano po 3 [godziny] 6 [minuty]:

Postanowiłem się zagłębić ze schematem wysłanym wyżej od Pana i wyszło na to, że ktoś podłączył wszystko byle jak i cud że to w ogóle chodziło. Siedziałem 3 godziny nad tym zabytkiem (okazało sie że drut łączący silnik z kondensatorem był dodatkowo urwany- dorobiłem). Wszystko połączyłem tak jak udało mi się wyczytać ze schematu i ze zdjęć silnika znalezionych w internecie. Zamieszczam zdjęcie finalne i czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć czy wszystko podłączyłem ok?

Mam co do kondensatora wątpliwości. Jeżeli chodzi o boeguny to można go podłączyć obojętnie do przewodu sieciowego? Nie wystrzeli mi jak przykładowo elektrolityczny?(pytam bo tam są bieguny a tu nie ma)

Mikser Predom Zelmer typ 65A- schemat połączenia elektrycznego
    młody641
    Level 4  
    Witam serdecznie :)
    Dzięki schematom i zdjęciom silnika miksera z internetu udało mi się przywrócić oryginalną instalacje elektryczną. Zlutowałem przerwany drucik stojana, przełączyłem kondensator i kabel sieciowy tak jak było w oryginale. Dodatkowo wyczyściłem komutator i nasmarowałem osie wirnika. Mikser śmiga jak nowy i już tak strasznie nie iskrzy jak bylo wcześniej :)

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za schematy :)