Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Nivona 830 - proszę płukać - a nie płucze i napełnij system po każdym włączeniu

07 Jan 2021 23:18 432 5
 • Level 8  
  Witam wszystkich i proszę o pomoc
  Nivona lat 5 , przebieg 6000 kaw, oprócz regularnego czyszczenia tabletkami, odkamieniania , wymiany filtrów wody i smarowania zaparzacza nic nie wymieniane.
  Problem: Po włączeniu ekspresu i nagrzaniu systemu jak zawsze (tak mam ustawione) pojawia się komunikat o płukaniu dozownika, z tym że słychać pracę wewnątrz ale nie płucze dozownika. Mogę dopiero to zrobić po wejściu w konserwację i wciśnięcie opcji przepłucz dozownik - wtedy płucze.
  Problem jest od kilku miesięcy i narastał . Wcześniej nie płukał co jakiś czas ale teraz z automatu nie płucze wcale.

  A drugi problem który pojawił się niedawno to każe napełnić sytem po każdym włączeniu ekspresu. Podczas napełniania systemu woda wylewa się na kratkę ociekacza przez małą rurkę po lewej stronie z tej samej, z której też leci woda przy płukaniu wymienionego filtra wody. Po napełnieniu ekspres pracuje normalnie.
  Czy ktoś coś doradzi?
  dziękuję
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Helpful post
  Level 35  
  Prosze przeczyscic czujnik przeplywu wody
 • Level 8  
  dziękuję za podpowiedź ale mógłbym jeszcze prosić o wyjaśnienie co to takiego i gdzie się mieści , ewentualnie zdjęcie tego czujnika
  dziękuję Nivona 830 - proszę płukać - a nie płucze i napełnij system po każdym włączeniu
  czy to ten?
 • Helpful post
  Level 35  
  Tak zgadza sie
 • Level 8  
  Bardzo dziękuje za pomoc , czujnik przeczyszczony , ekspres działa jak nowy , w końcu płuczę po włączeniu i nie domaga się za każdym razem napełnienia systemu .
  Pozdrawiam

  13.01.2021r.
  Muszę jednak sprostować temat ponieważ przyczyną moich problemów był jednak nieoryginalny filtr wody. Czujnik przeczyściłem i uruchomiłem ekspres bez filtra wody i wszystko działało super kilka dni. Wczoraj wkręciłem filtr wody i problemy powróciły, ekspres domagał się napełnienia systemu po każdym włączeniu jakby był problem z odpowietrzeniem filtra. Wyczytałem, że przed włożeniem nowego filtra trzeba go umieścić w wodzie na 5 min. żeby się napełnił. Gdy tak zrobiłem ekspres na razie pracuje normalnie . Używając oryginalnych filtrów nigdy nie miałem takich problemów.
  pozdrawiam
 • Level 8  
  przyczyną problemów był nieoryginalny filtr wody