Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EXCEL 2007 - Usuwanie wpisów po wybraniu z listy

kutek74 08 Jan 2021 13:17 264 7
    kutek74
    Level 3  
    Cześć.

Mam do rozwiązania problem. Otóż tworzę sobie w excelu rachunki. Każdy rachunek ma swój numer.
    Realizuję to przez wybieranie numeru z rozwijanej listy - pole z trójkącikiem i tam mam listę z liczbami.
    Te liczby znajdują się w osobnej kolumnie .
    Kolumna z liczbami znajduje się w innym arkuszu niż tworzone rachunki. Każdy rachunek w innym arkuszu.
    Pole z wyborem numeru rachunku pobiera wartości z tej kolumny z liczbami.
    I chciałby, żeby po pobraniu tej liczby, ta liczba była automatycznie kasowana z tej kolumny.
    Dlaczego? Ponieważ to zlikwidowałoby możliwość wystawienia rachunku z tym samym numerem.
    Czyli wystawiam rachunek nr 1 i po wybraniu z listy nr 1 automatycznie znika liczba 1 z kolumny z liczbami.

Czy ktoś ma jakiś pomysł w jaki sposób coś takiego zrealizować?

Z góry dziękuję za pomoc.
    vieleicht
    Level 36  
    Pomijam sensowność wybierania numeru kolejnego z listy, bo to w sumie Twoja sprawa co chcesz osiągnąć, ale usuwane samych wartości z komórek zakresu listy spowoduje, że u góry rozwijanej listy będą figurować puste pozycje. Jeżeli już coś takiego chcesz aby lista byłą pełna, ale od jakieś kolejnej wartości do maksimum, to raczej przy ustawianiu zakresu listy trzeba by było użyć adresowania dynamicznego, liczenia ile jest niepustych komórek i funkcji ADR.POŚR().
    Prot
    Level 37  
    kutek74 wrote:
    Czy ktoś ma jakiś pomysł w jaki sposób coś takiego zrealizować?

Można coś podobnego zrealizować poprzez niestandardową listę jeśli zadbasz o zliczanie wystawianych rachunków (czy liczbę zapisanych arkuszy ?) :D np. tak jak na zrzucie i w załączonym pliku :spoko:
    EXCEL 2007 - Usuwanie wpisów po wybraniu z listydynlis..PNG Download (29.96 kB)
    Protlis..xlsx Download (9.43 kB)Points: 1.5 for user
    adamas_nt
    Moderator of Programming
    kutek74 wrote:
    Każdy rachunek w innym arkuszu
    Nie prościej dodać 1 do Nr z poprzedniego arkusza?
    kutek74
    Level 3  
    @Prot tak by było super ale jest jeden problem.
    Czasami wystawiam dodatkowe rachunki na wzorach, które nie są w excelu, więc numer rachunku nie będzie się zgadzał z ilością arkuszy
    kutek74
    Level 3  
    Dodatkowe rachunki są wystawiane w wzorach w Wordzie...

Proszę o podpowiedzi jak najdokładniejsze. Ja jestem laikiem w excelu. Jeśli czegos potrzebuję to google i yt.