Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klopoty z piecem Vailant

DarekII 17 Oct 2005 15:44 7142 5
    DarekII
    Level 1  
    Witam !
    Mam piec gazowy Vaillant.Po lecie gdy chcialem odpalic kaloryfery,przestala leciec ciepla woda w kranach, wszystko idzie w kaloryfery.Slyszalem ze przyczyna moze byc zawor trojdrozny, ale czy mozna go naprawic, bo podobno nowy kosztuje 400 zl.
    A moze to jeszcze cos innego.
    edekk
    Level 26  
    Witam.Z tego co zrozumiałem to zawór trójdrożny przełańcza wodę między grzejnikami , a bojlerem do ciepłej wody.Nie koniecznie uszkodzony może być ten zawór , lecz termostat w bojlerze.U mnie pierwszeństwo w grzaniu ma bojler , a po nagrzaniu wody ciepłej zawór przełańcza dopiero na grzejniki. Sprawdz najpierw ten termostat .
    alpa eco
    Level 14  
    Podaj jaki dokładnie masz KOCIOŁ Vaillanta.Jeżeli jest to wisielec to typ znajdziesz jak otworzysz tablice sterującą/naklejka jest z tyłu/.
    zbiflo
    Level 1  
    Dzień dobry,

Niestety mam podobne problemy (piec dwufunkcyjny z VUW PL 200 aqua plus) - serwisant stwierdził awarię zaworu trójdrogowego – nie domyka się. Niestety to już drugi w okresie 5 lat - pierwszy raz był jeszcze na gwarancji gdy kocioł pracował dwa dni. Jak udało mi się ustalić pierwsze piece nie były dostosowane do naszej wody o czym producent nie wspomniał!

Regenerowanie zaworu polegające na oszlifowaniu kuli to koszt około 80 PLN ale bez gwarancji że się powiedzie.

Zbyszek
    aadamuss
    Level 20  
    Niestety jakość wody jest problemem, ale to nie producent kotła za to odpowiada. Zapewnienie dobrej jakości wody leży po stronie użytkownika a nie producenta urządzenia. Polecam założenie stacji zmiękczającej i nie będzie kłopotów. Pozdrawiam Adam
    DonRomano
    Level 34  
    Czasami wystarczy wymontować zawór z kotła i przesmarować trzpień wewnątrz smarem np. silikonowym.