Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klopoty z piecem Vailant

DarekII 17 Oct 2005 15:44 7142 5
 • #1
  DarekII
  Level 1  
  Witam !
  Mam piec gazowy Vaillant.Po lecie gdy chcialem odpalic kaloryfery,przestala leciec ciepla woda w kranach, wszystko idzie w kaloryfery.Slyszalem ze przyczyna moze byc zawor trojdrozny, ale czy mozna go naprawic, bo podobno nowy kosztuje 400 zl.
  A moze to jeszcze cos innego.
 • #2
  edekk
  Level 26  
  Witam.Z tego co zrozumiałem to zawór trójdrożny przełańcza wodę między grzejnikami , a bojlerem do ciepłej wody.Nie koniecznie uszkodzony może być ten zawór , lecz termostat w bojlerze.U mnie pierwszeństwo w grzaniu ma bojler , a po nagrzaniu wody ciepłej zawór przełańcza dopiero na grzejniki. Sprawdz najpierw ten termostat .
 • #3
  alpa eco
  Level 14  
  Podaj jaki dokładnie masz KOCIOŁ Vaillanta.Jeżeli jest to wisielec to typ znajdziesz jak otworzysz tablice sterującą/naklejka jest z tyłu/.
 • #4
  zbiflo
  Level 1  
  Dzień dobry,

  Niestety mam podobne problemy (piec dwufunkcyjny z VUW PL 200 aqua plus) - serwisant stwierdził awarię zaworu trójdrogowego – nie domyka się. Niestety to już drugi w okresie 5 lat - pierwszy raz był jeszcze na gwarancji gdy kocioł pracował dwa dni. Jak udało mi się ustalić pierwsze piece nie były dostosowane do naszej wody o czym producent nie wspomniał!

  Regenerowanie zaworu polegające na oszlifowaniu kuli to koszt około 80 PLN ale bez gwarancji że się powiedzie.

  Zbyszek
 • #5
  aadamuss
  Level 20  
  Niestety jakość wody jest problemem, ale to nie producent kotła za to odpowiada. Zapewnienie dobrej jakości wody leży po stronie użytkownika a nie producenta urządzenia. Polecam założenie stacji zmiękczającej i nie będzie kłopotów. Pozdrawiam Adam
 • #6
  DonRomano
  Level 34  
  Czasami wystarczy wymontować zawór z kotła i przesmarować trzpień wewnątrz smarem np. silikonowym.