Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S5Neo SM-G903F - Bootloop przy próbie uruchomienia bez baterii

PrzezroczystyBeton 08 Jan 2021 19:28 216 2
 • #1
  PrzezroczystyBeton
  Level 2  
  Hej!

  Na wstępie oczywiście witam wszystkich forumowiczów! Z góry przepraszam, jeśli nie trafiłem w odpowiedni dział; moderację proszę o ewentualną interwencję.

  Próbuję uruchomić telefon 'na kablu' bez użycia baterii. W necie znalazłem trochę poradników DYI jak kabel usb rozszyć i wyciągnąć z niego żyły + i - (na wszelki wypadek upewniłem się multimetrem czy a nuż coś nie jest inaczej, ale czerwony to + a czarny -), a następnie jak podpiąć te przewody do odpowiednich styków w telefonie (po prostu popatrzyłem na oznaczenia baterii przykładając ją do złącz).

  Jednak w trakcie tej 'inspekcji' zauważyłem, że oznaczenia na baterii mówią iż Nominal Voltage = 3.85V, a Charge Voltage = 4.4V. Jako ze wskazania multimetru z ładowarki pokazały 5V, obawiałem się uszkodzenia telefonu, więc kupiłem przetwornicę LM2596 i testując różne napięcia (3.6-4.6) próbowałem uruchomić telefon. Te napięcia oczywiście też weryfikowałem multimetrem, nie do końca wierząc wskazaniom na wyświetlaczu przetwornicy (jednak okazało się, że wskazania są spójne).

  Telefon się uruchamia, jednak popada w bootloop, w kółko pojawia się logo samsunga (jak przy normalnym uruchomieniu) jednak po zniknięciu nie odpala się bootloader tylko 'ciemność' trwa chwilkę dłużej i telefon znów wyświetla logo samsunga.  W pełni* naładowana bateria pokazuje ~4.2V i z jej użyciem telefon uruchamia się bez zająknięcia.

  Zauważyłem, że podczas tych cykli spada napięcie wyjściowe na przetwornicy (ok 0.6V) na chwilkę, jednak nadal mam opory by podać bezpośrednio do telefonu 5V.

  *bateria ma już swoje lata i na pewno dotknęła ją już jakaś degradacja jakości

  Co robię źle? Mogę załączyć zdjęcia, nagrać filmik lub rozwinąć opis którejkolwiek czynności którą podejmuję, jednak starałem się jak najzwięźlej nakreślić temat.

  Znalazłem taki temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3084061.html jednak niewiele mi pomógł...

  Miałem jeszcze 'zapasową' baterię, która 'trzymała' przez parę minut, więc postanowiłem zdjąć z niej sterownik (?) jednak okazało się, że jest przyspawany a nie lutowany i po oderwaniu go od baterii nie jestem w stanie przylutować w dotychczasowe miejsce styku ani odrobinki cyny- więc ten pomysł przekreślam póki co (a teraz pisząc tego posta zorientowałem się, że chyba nawet zgubiłem już tę płytkę...)
 • #2
  staś pytalski
  Level 39  
  Co chcesz ostatecznie osiągnąć, czemu ma służyć używanie bez baterii?
 • #3
  PrzezroczystyBeton
  Level 2  
  Tego telefonu okazjonalnie używam jako kamerki internetowej. Tak czy tak leży mi na biurku, jest zamontowany w uchwycie i nigdzie się nie rusza- wiem, że trzymanie baterii cały czas 'pod prądem' to głupi pomysł, więc chcę z tej baterii zrezygnować. Czasem testuję sobie też różne aplikacje na nim, bo np taki bluestacks ma pewne trzymające mnie ograniczenia, ale ja nie o tym.