Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung qe65q80 czy lg 65 nano867

09 Jan 2021 13:58 669 29
  • Level 5  
    Cześć
    W natłoku informacji mam problem w wyborze tv 65 cali. Wybór padł na samsung qe65q80 lub lg 65 nano867. I tu pojawia się problem....jeden sprzedawca tylko samsung, drugi tylko lg...
    I jak tu żyć Panie :)
  • Moderator of RTV - what to buy
    Q80T to VA, Nano to IPS. Kompletnie różne technologie. Zobacz która jest Tobie bliższa i tak zadecyduj.

Moim zdaniem Q80T to tv o klasę lepszy. Ma FALD.
  • Level 5  
    no i konkretnie
    mam możliwość kupienia wystawowego z pełnym 5-cio letnim ubezpieczeniem za 5700, warto?
    Jestem przeciwnikiem powystawowych chyba, że są z min 30% rabatem od najniższej ceny nowego.
    Z ubezpieczeń elektroniki z zasady nie korzystam.
  • Level 19  
    W kwestii Samsung czy LG, musisz zastanowić się co Tobą kieruje. Jeżeli obraz to musisz zdecydować która matryca Ci się bardziej podoba,
    Jeżeli chodzi o wygodę obsługi to niestety Smart Samsunga jest bardzo kiepski. Ja mam LG bo jest bardzo zadowolony z tego, że LG przez kabel HDMI połączył się z dekoderem i już teraz nie muszę używać pilota od dekodera. Samsung też to niby zrobi, ale uboga ilość przycisków pilota praktycznie pozwala tylko na włączenie i regulację głośności w dekoderze, bo zmiana kanałów jest już skomplikowana.
    Z udostępnianiem zdjęć filmów z telefonu na LG nie miałem problemów na Samsungu poddałem się po pół godziny, nie wyszło mi.
    Tu masz filmik jak mój LG Obsługuje dekoder i aplikację https://www.youtube.com/watch?v=c01QJDLExnU
    Dodatkowo pilot Magic od LG działa jak myszka i nie musisz klikać kursorami żeby wpisać coś w wyszukiwarce Netlix czy Youtube.

Odnośnie telewizorów wystawowych. Jest duże ryzyko, że się zepsuje w niedługim czasie lub później. Miesiąc temu kupiłem LG OLED 55 cali za 2800, model wystawowy i po tygodniu padł.
    Serwisant mi powiedział, że obecne telewizory a szczególnie OLEDy nie lubią nagłego odcięcia zasilania, a tak są najczęściej wyłączane wszystkie telewizory z sklepie, czyli nie wyłączają pilotem tylko wszystkie naraz głównym wyłącznikiem zasilania.
    W moim przypadku szybka dobra gwarancja i wymiana matrycy na nową.
  • Level 5  
    tv praktycznie tylko do oglądania i to z kablówki, smart pewnie będzie wykorzystywany, ale nie za często...
    czyli taki samsung z wystawy musiałby kosztować około 4k, nie więcej, ale znowu dają pełne ubezpieczenie, czyli 5 lat mnie głowa nie boli...
    i znowu bądź tu Panie mądry :(
    nie przypuszczałem, że zakup tv będzie tak trudnym zadaniem :(
  • Level 19  
    początkowo miałem kupić Nanocell 65 cali i wystawowy był za 2700. Za 4000 to kupujesz nowy telewizor.
  • Level 5  
    65 cali za 4000 coś sensownego chyba raczej ciężko wybrać...
  • Level 5  
    i teraz pytanie, czy ubezpieczać do 5 lat? bo jeśli tak, to cena skacze o 1/3 do góry :(
  • Level 19  
    Zależy jakie masz ubezpieczenie i za ile.
    Kupując 5 lat temu Panasonica działała mi do teraz, lecz w międzyczasie spadł na ziemię. Wtedy pękła matryca i obudowa. W moim przypadku nie miałem zwrotu bo mi go całkowicie naprawili.
    Telewizor kosztował 3500 a ubezpieczenie 1000 ale nie miało amortyzacji, to znaczy, że jeżeli nie udałoby się im go naprawić dostaję do ręki 3500 a nie tyle ile jest warty.
    Więc mi się opłacało zapłacić, bo dalej mam działający telewizor.
    Jeszcze jest opłata za 5 lat gwarancji w razie usterki telewizora, ale tego nie znam, więc się nie wypowiadam
  • Level 5  
    Ubezpieczenie obejmuje wszystko i jest bez amortyzacji w przypadku lg, tylko wtedy tv wychodzi 5400
    a w przypadku samsunga wystawowego 5700 jak pisałem...
    a może jakaś inna alternatywa?
  • Level 19  
    Ja teraz nie biorę ubezpieczenia na uszkodzenie, gdyż mam dom ubezpieczony a w nim TV, Ryzykiem są dzieci,, bądź dobre imprezy domowe, bo wtedy można uszkodzić telewizor.
    Jest niskie ryzyko, ale u mnie sie przydało ze względu na dzieci.
  • Level 5  
    To może z innej beczki, jaki tv kupić. Sygnał z kablówki, zabawa smartem niewielka, oglądanie raczej wieczorami,. Bajerów więc nie trzeba. Jedyny warunek 65 cali. I sugeruję LG, Samsung lub Sony. Bardzo mi się spodobał ten qe65q80t, tylko cena mnie odstrasza i czy wykorzystam wszystkie jego atuty? Raczej wątpię....
    Pomóżcie !!!
    To weź tańszy 65Q7xT (za x dowolna cyfra)
    Matryca podobna (ale bez FALD), 120Hz, dobra cena, Tizen, wysoki kontrast, dobra czerń
  • Level 5  
    Próbuje się wczytać w ten FALD, możecie mi tak na chłopski rozum?
    Strefowe wygaszanie ekranu - nie wygasza/podjasnia calego ekranu tylko strefowo. Lepszy efekt.
    https://www.cnet.com/news/led-local-dimming-explained/

W TV 4 K:
    Zwykle LED : 1 strefa
    FALD LED : od 16 do 40 stref (większość rynku)
    OLED: 8 800 000 stref :) (8,8mln)
  • Level 5  
    A czy warto dopłacać 1000 zł do FALD, albo inaczej, jak przekonać małżonkę do q80. Próbowałem, ale techniczne rozwiązania, hmm ciężko jej wytłumaczyć. Kontrast, płynność, czarne jest czarne, to łapie 😁 Ale wtedy pada pytanie a zobaczymy różnice w tym q60, który jest za 3 tys, albo q70, który jest za 4 tys.? Po co nam tv za 5 tys. ? Za 3 lata będą jeszcze lepsze...
    I co ja biedny żuczek mam odpowiedzieć?
    "Tak żonko, zobaczymy różnicę. Będzie nam się lepiej oglądało.". ;)

Jak Cię żona utrzymuje to jest tu pewien problem, jak pracujesz i zarabiasz $ to kupuj co chcesz i tyle.
    To nie jest zakup mieszkania za 500 tys pln, tylko zwykłego tv za średnią krajową...
  • Level 5  
    Tutaj wydatek pójdzie akurat z wspólnych środków. To nie jest odkurzacz, czy żelazko, ale jednak zakup za kilka tysięcy, który ma posłużyć kilka lat. Dla jednego to mało, dla drugiego dużo. Nie o to chodzi. Chciałbym tylko wybrać z Waszą pomocą sprzęt, którego cena będzie adekwatna do jego jakości. Tylko lub aż.🙄 Do tego majac świadomość, że za rok, dwa może okazać się już przeżytkiem, o ile nie złomem....tfu, tfu, odpukać....
  • Level 19  
    Odkąd pierwszy raz używałem, LG zachorowałem na jego pilota i tak mi już zostało. Wygodna obsługa Youtebe dzięki kursorowi i szybkie menu. Jeżeli z czasem zdecydujecie się na Netlfixa też zobaczysz różnicę na plus dla LG, dodatkowo wieczorem wystarczy powiedzieć do pilota "Wyłącz telewizor za 30 minut" i zrobione, nie trzeba szukać pół minuty po menu gdzie to jest.
    Tak samo jeżeli słuchasz radia internetowego a ja tak akurat robię mowię do pilota "Wyłącz ekran TV" i telewizor wyłączą ekran pozostając włączonym tylko na dźwięku.
    Ale LG trafił do mnie dokładnie z tymi argumentami, które mi pasują.
  • Level 5  
    Zdaje sobie sprawę z tego, że obsługa smarta tym pilotem to bajka.
    Następny tv to będzie pewnie OLED od LG, ceny pewnie spadną, a technologia pójdzie naprzód.
    Jednak na dzień dzisiejszy postawię prawdopodobnie na Samsunga q80.
    Decyzja zapadnie w ciągu kilku dni, jeśli panią przekonam 😁
  • Level 19  
    A czemu q80? Chętnie się dowiem.
    Dlaczego się pytam, bo miałem możliwość pobawić obydwoma telewizorami. Ja mam LG, szwagierka ma Samsunga QLEDa i nie zauważyłem żadnej cechy, która by mnie przekonała do Samsunga. A jeżeli chodzi o cenę jeszcze bardziej mnie przekonuje LG
    https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewi...mMZv1SiRNocsyPhnzpMaArevEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
    65 cali, 100hz z Truemotion na 200hz, local dimming. Samsung ma tylko głosniki mocniejsze.
  • Helpful post
    Moderator of RTV - what to buy
    gadek80 wrote:
    i nie zauważyłem żadnej cechy, która by mnie przekonała do Samsunga.

LG kontrast 1000:1, Samsung kontrast 4700:1 . Przepaść.
  • Helpful post
    Level 28  
    W dzień - wieczorem przy włączonym świetle - czyli w warunkach wizyty u szwagierki - tej przepaści nie widać.
  • Level 5  
    Do mnie na korzyść Samsunga przemawia matryca i brak podświetlenia krawędziowego i co może być śmiesznym dla niektórych, ekran matowy, a przynajmniej mniej błyszczący 😀. No ale ja laik jestem i dlatego podpytuję tutaj. Za LG przemawia cena i Smart z jego pilotem.
  • Helpful post
    Level 19  
    Dziękuję, przekonujące argumenty, faktycznie dają do myślenia :)
    Faktycznie, matowa matryca daje wygodę, bo obecnie w oledzie przeszkadzają mi odbicia czego nie miałem w Panasonicu, O kontraście nie wiedziałem, że aż taka różnica jest, co gorsza bardzo ciężko znaleźć takie parametry nawet na stronach producenta. Dopiero na stronie geex.x-kom.pl ciekawe testy i parametry :)
  • Level 5  
    Samsung w domu. Dzisiaj instalacja. Baaaaaaardzo jestem ciekawy😁
  • Level 5  
    Nie omieszkam, ale pewnie dopiero gdzieś za tydzień