Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder Arris 1113 HD czy JAMBOX lajt - DV8220

cyklop04 10 Jan 2021 13:56 1836 3
e-mierniki
    cyklop04
    Level 2  
    Witam Was,
    Mam pytanie, mój usługodawca telewizji ma do wyboru dwa dekodery:
    - Arris 1113 HD
    Quote:
    Ogólna specyfikacja techniczna:
    Pojedynczy mikroprocesor 667 MHz 1200 DMIPS z zaawansowaną kartą graficzną z dekoderem telewizji cyfrowej HD/SD oraz wyjściem surround, zapewniającym dźwięk wysokiej jakości
    Wysoka wydajność dzięki:
    dwukierunkowemu przesyłowi danych poprzez protokół IP
    512 MB pamięci DDR3
    128 MB pamięci Flash
    Dekoder wspiera tylko pilot w wersji IR (podczerwień)
    standardowe wejścia/wyjścia dla dźwięku, obrazu i danych:
    Interfejsy tylnego panelu obejmują m.in. Ethernet, USB, HDMI, CVBS i slot karty SD
    Przedni panel zawiera m.in. diodę LED i odbiornik podczerwieni
    Wymiary modelu (szer/gł/wys): 130 x 130 x 23 mm

- JAMBOX lajt - DV8220
    Quote:
    Ogólna specyfikacja techniczna dekodera JAMBOX lajt - DV8220:

Oparty na systemie Android
    Szybki procesor czterordzeniowy 64 bitowy Amlogic S905X z graficznym procesorem Penta Core Mali450
    Pamięć RAM: DDR3 1GB, Flash: eMMC 8GB
    Rozdzielczość obrazu: Full HD, wsparcie dla technologii HDR
    Dekodowanie sygnału: MPEG1/2/4, wsparcie dla H.265, VP9
    Obsługa formatu audio: MP3, WMA, WAV, OGG, M4A, MP4, AAC, APE, FLAC
    Sieć: Ethernet lub wbudowane WiFi 2,4Ghz
    Złącza video: HDMI 2.0, AV
    Złącza: RJ45, 2x USB 2.0
    Wymiary (szer/gł/wys): 108 x 98 x 26 mm

Montażysta wcisnął żonie, która była obecna przy montażu ten pierwszy (innego nie miał przy sobie) twierdząc jakoby obraz był na nim znacznie lepszy (w mojej ocenie na obu powinien być identyczny).
    Ja natomiast chciałem drugi z dwóch względów:
    - dekoder musi być schowany w szafce i powinien łączyć się z pilotem NIE na podczerwień, w przeciwnym razie muszę szukać jakiejś przedłużki końcówki IRDA, która pewnie zajmie jeden jedyny port USB,
    - ma uboższe (patrząc jako laik) funkcje aniżeli dekoder DV8220

Oczywiście obraz zawsze jest najważniejszy, ale nie widzę powodu, dla którego miałby być lepszy na dekoderze Arrisa.

Do dekodera chciałbym podpiąć duży dysk HDD poprzez USB lub sieciowy (po LANie) i nagrywać na nim programy, gdyż sam dekoder nie jest wyposażony w dysk.

Mam możliwość wymiany dekodera w biurze usługodawcy, dlatego proszę Was o pomoc, który dekoder jest lepszy względem moich wymagań i w ogóle. A jeśli faktycznie Arris'a jest lepszy to co powinienem dokupić by pilot komunikował się z dekoderem będąc schowany w zabudowie (najlepiej coś co nie zajmie jedynego portu USB).

p.s. pewnie nie ma to żadnego znaczenia, ale do dekodera będzie podłączony TV Sony XH9505. Na wyposażeniu będzie też amplituner Yamaha R-N803D i zestaw "audio" 2+1.
  • e-mierniki
    cyklop04
    Level 2  
    ktoś pomoże?
  • e-mierniki
    HaJot46
    Level 15  
    Od bardzo dawna zdalne sterowanie jest na podczerwień. Moim zdaniem dekoder ze względów termicznych nie powinien być umieszczany w zamkniętej przestrzeni. W instrukcji obsługi muszą być określone warunki dotyczące odstępów.
    Także instrukcja określa jakiej pojemności dysk może być zasilany bezpośrednio z gniazda USB. Większe dyski wymagają oddzielnego zasilania.
    Twoje rozterki dotyczące wyboru dekodera zależą od Twojego telewizora (FHD czy UHD).
    Poczytaj instrukcje jednego i drugiego dekodera. :ok:
    lukaswit
    Level 11  
    Jako użytkownik Jamboxa powiem z pierwszej reki - Arris 1113 ma lepszy obraz bo idzie z oryginalnym bitratem od nadawców(10-25mit). Ten drugi dekoder na androidzie ma max bitrate 8mit i ogólnie jest mniej dopracowany, to jest dobre jak trzeba przesłać TV po wifi i tyle.

Update: odkopałem temat niechcący, po prostu wyszedł mi w google i chciałem "pomóc" bezinteresownie.