Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Webasto TOP C podłączenie telestart do wentylacji manualnej

ddarkdd 10 Jan 2021 17:08 1299 2
    ddarkdd
    Level 5  
    Witam zainteresowanych, poniżej umieszczam schemat podłączenia Telestartu do wentylacji manualnej za pomocą przekaźnika.

Przed podłączeniem do instalacji:

Metoda podłączenia:

Kabel oryginalny, który jest podłączony do panelu sterowania nawiewem należy przeciąć (3,4) i podłączyć do przekaźnika (87a, 30).
    Można również przeciąć przed przekaźnikiem nawiewu 646 50Amper, który idzie do panelu nawiewu Pin 5. Lecz należy go sprawdzić gdyż rocznikowo nr może się zmienić.

Telestart T91 schemat
    1. zasilanie sterownika +12V
    2. sygnał cyfrowy W-bus
    3. sygnał analogowy +12V(nie ma w wersji T91R)
    4. "Y-cable" -patrz w dalszym opisie
    5. przełącznik lato/zima(centralka z logo VW nie posiada takiej opcji)
    6. - masa

UWAGA!!!
    Aby nie spalić sterownika Telestart należy zamontować Bezpiecznik 1A
    Za źle podłączoną instalację ,każdy sam bierze odpowiedzialność!

Po zamontowaniu pamiętaj aby ustawić regulatory nawiewu. Musimy w zimie pamiętać aby za każdym razem to ustawiać, żeby rano przy odpaleniu z pilota wiało nam na szyby!
    Zdjęcie przykładowe poniżej.
    Dodatkowo instrukcja programowania pilota i rozbudowa Top C.

Miłej zabawy :)
    dammos
    Level 15  
    Bardzo fajny temat, na pewno mi się przyda na przyszłość. Ja jednak zrobiłem inaczej. Odcialem kabel sterowania, który wchodzi bezpośrednio do rezystora nawiewu, właśnie po to by nie okazało się że zostawiłem nawiew na 0. W tym przypadku jeśli jest na 0, nawiew kręci jak na 1. Jeżeli nie zapominam, daje go na 2 ponieważ na 1 jest trochę słabo. Wystarczy wpiąć się do kabla obok i będzie na 2. Pozdrawiam
    ddarkdd
    Level 5  
    dammos wrote:
    Bardzo fajny temat, na pewno mi się przyda na przyszłość. Ja jednak zrobiłem inaczej. Odcialem kabel sterowania, który wchodzi bezpośrednio do rezystora nawiewu, właśnie po to by nie okazało się że zostawiłem nawiew na 0. W tym przypadku jeśli jest na 0, nawiew kręci jak na 1. Jeżeli nie zapominam, daje go na 2 ponieważ na 1 jest trochę słabo. Wystarczy wpiąć się do kabla obok i będzie na 2. Pozdrawiam

Bardzo dobry pomysł kolego. Jak masz jakieś zdjęcie lub chociaż kolor kabla to sprawdzę i dopisze do tematu nr pinów.