Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka antena na strych, okolice Krakowa

10 Jan 2021 18:42 300 7
 • Level 1  
  Witam poszukuję anteny TV do nowego domu na strych - dach z dachówki ceramicznej. Lokalizacja widoczna na zdjęciu - odbiór wszystkiego z Chorągwicy 100kw/odległość 24km. mux 1,2,3 polaryzacja pozioma, mux 8 pionowa. Pomysł ze strychem ze względu na trudności w montażu nad dachem oraz chwilowo sprawdzała się antena pokojowa ze wzmacniaczem a teraz podłączyłem przewód antenowy do kątownika aluminiowego na strychu i o dziwo jest odbiór, ale chwilami niestabilny. Na tej podstawie licze na to, że z anteną na strychu powinno być dobrze. Pytanie tylko czy w tym wypadku próbwać z siatkową czy kierunkową?
  Pozdrawiam
  Jaka antena na strych, okolice Krakowa
 • TespolTespol
 • TespolTespol
 • Level 38  
  Proponuję zapoznać się z tematem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3257760.html. Jest tam kilka testowych pomiarów na różnych antenach, wykonanych przez kol. @Darek.S w okolicach nieodległego Kryspinowa (m.in. wykonany na strychu na antenie logarytmicznej - https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16277029#16277029 ).
  W tej okolicy na większości anten combo można spodziewać się dobrego odbioru. Czy tak samo jest u ciebie? Musisz sprawdzić.
 • Level 37  
  Siatka zdecydowanie. Mała strata, jakby nie było poprawnego odbioru.
 • Network and Internet specialist
  kris4bn wrote:
  Pytanie tylko czy w tym wypadku próbwać z siatkową czy kierunkową?

  Nie ma reguły, ale siatki na strychach sprawują się dobrze prawie zawsze. Do tego możliwe, że potrzebny byłby DOBRY wzmacniacz.

  Do mux-8 potrzebna byłaby pewnie dodatkowa antena na VHF lub sprawdzić siatką w takim klimacie --> https://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_s...z_polaryzacja_h-v_asp-8_pm_dvb-t-t2_A0060.htm
 • Level 43  
  Oczywiście antena siatkowa.(ta ASP)
  @andpol 33, jaka strata? To pewne.
  Moc duża, odległość mała.
 • Level 14  
  jak na strych to w tamtym rejonie asr860 telmor

  Dodano po 12 [minuty]:

  podstawowym mankamentem siatki jest dziadowski zasilacz w zestawie telmor ma dobry zasilacz mam gosci co maja telmora ponad 10lat bez awaryjnie
 • Level 43  
  vga1 wrote:


  podstawowym mankamentem siatki jest dziadowski zasilacz w zestawie telmor ma dobry zasilacz mam gosci co maja telmora ponad 10lat bez awaryjnie

  A co do anteny ma zasilacz? Można kupić osobno jaki ci się spodoba. Jak już to dwa lata wytrzymuje bez problemu ale w stosunku do tego co piszesz to można co dwa lata kupować nowy to po 10 latach i tak wyjdzie taniej.