Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Radio z android 9 PIE a czujniki TPMS w Toyocie

Grzegorz5601 11 Jan 2021 12:26 1170 5
    Grzegorz5601
    Level 3  
    Mam zamonotowane w toyocie Corolli 2018 r dedykowane radio MT 9324 z androidem 9 PIE. W radiu jest aplikacja TPMS, w tej aplikacji nic nie idzie wgrać. Po próbie dodania ID moich czujników nie ma reakcji. W ustawieniach radia są wgrane jakieś chińskie czujniki TPMS TDH o różnych numerach. Żaden nie pasuje do czujników zamontowanych w mojej Toyocie. Nic nie można w tej pozycji dodać. Czy da się coś ustawić tak żeby system czytał moje czujniki.
    Lechero0
    Level 8  
    Do radia najpewniej trzeba dokupić moduł czujników ciśnienia TPMS i podłączyć pod usb wtedy będzie wszystko działać. Radio samo w sobie nie połączy się z oryginalnymi czujnikami ciśnienia.
    Grzegorz5601
    Level 3  
    Szukałem w necie takiego modułu ale bez efektów. Może ktoś wie jaki to moduł?
    Lechero0
    Level 8  
    98,08 zł 46%OFF | Deelife z systemem Android oponach TPMS dla samochodów Radio odtwarzacz DVD System monitorowania ciśnienia w oponach opony zapasowe wewnętrznego czujnik zewnętrzny USB TMPS
    https://a.aliexpress.com/_BUV4c
    Coś takiego. Rozumiem że radio nie jest oryginalne tylko dołożone radio zamiast oryginalnego, na 2din z Androidem.
    Grzegorz5601
    Level 3  
    Witam ponownie po małej przerwie. Wracam do tematu czujników ciśnienia w Toyota Corolla e180 w oponach. W aplikacji pojazd automatycznie pokazały się pozycje fuel info i tire info. W pozycji fuell jest słupkowy wykres zużycia paliwa. W pozycji tire na ekranie pojawiło się 5 kół a pod każdym kołem wartość ciśnienia w danym kole. Piąte koło nieaktywne bo zapas to dojazdówka. Dodam że na pulpicie zapaliła się pomarańczowa kontrolka ciśnienia. Na wyświetlaczu ciśnienie w jednym kole spadło do 1,54 bar.Zastanawiam się czy automatycznie zadziałał system android czy komunikacja komputer auta a system android radia, czy can bus. Dla mnie to trochę niezrozumiałe. Nie było A jest!!!! Nie mam pojęcia czy można dodać temp. Kół Ale pewnie nie. W każdym razie działa monitorowanie ciśnienia.!!!!!!!!!
    Grzegorz5601
    Level 3  
    Po jakimś czasie pojawiły się w ustawieniach koła z aktualnym ciśnieniem. Jest ok. Pewnie zadziałała komunikacja po can. Pozdrawiam