Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

filtr aktywny sub2

sikor 17 Paź 2005 19:05 1458 4
  • #1 17 Paź 2005 19:05
    sikor
    Poziom 19  

witam

mam taki problemik chce podłaczyc dvd do wiezy ale troszke w niekonwencjonalny sposób i tu prosze o porade

a wiec:

che podłączyc sygnał z dvd do wiezy, a z wiezzy do subwoofera altywnego ale w taki sposób:

z dvd wyjsciem stereo(chincz) do wejscia w wiezy subwoofer (in) i w ten kabel sygnałowy chce wpiąc filtr dolnoprzepustowy(sub2)żeby mi sumował kanały (LP) w sygnał mono zyskam wtedy rególacje i bede mógł pogłasniać z resztą kanałów żeby nie latac do suba co chwile ,a z wiezyczki juz normalnie kabelek do suba.

a teraz wyjasnie dlaczego takie rozwiązanie wymysliłem a nie poprostu podłączyc jak bozie nakazała dvd sub out do sub in w wiezy, a mianowicie jak włącze sygnał subwoofera w dvd (sony dvp-725d) to mi opcina dolne pasmo w przednich kanałach i przekazuje to pasmo dla suba i to mi sie nie podoba bo mam dosyc wydatne kolumienki na przodzie i szkoda mi tracic basiku kosztem subwofera(w kinie domowym hałasu nigdy za wiele :D:D:D)

co o tym sądzicie?

jeszcze jedno chciałem jeszcze przerobic filtr (sub2) to znaczy bez rególacji natężenia poprostu zeby było tak ile wejdzie tyle ma wyjsc i nic głosniej

pozdrawia fahmanów i dzieki z góry

0 4
  • #2 17 Paź 2005 21:07
    irek2
    Poziom 40  

Nie bardzo wiem po co to robic bo wydaje mi sie ze podlaczajac wieze bez sygnalu suba powinna ona sama zsumowac kanaly i przefiltrowac dajac na wyjsciu sub out odpowiedni sygnal.
    No chyba ze mowisz o wejsciu 5.1

0
  • #3 17 Paź 2005 21:16
    sikor
    Poziom 19  

wieza to mały technics sc-780 z dolby prologic ale z wejsciem analogowym 5+1 tak wiec niewiem czy ma ona filtr czy to jest tylko w formie przelotki i rególacji głosnosci na wyjsciu

aha nawet jakby miała filtr to musze i tak zsumowac kanały bo wejscie wiadomo jest mono :/
    tak ze nawet niewiem co bym mógł zastosowac do zsumowania tego sygnału:(
    dzieki za zainteresowanie zalerzy mi wmiare szybko rozwiązac ten problem

0
  • #4 24 Paź 2005 12:36
    pawelpwp
    Poziom 13  

zobacz czy masz możliwość ustawienia w setupie DVD aby przekazywał sygnał LFE do kolumn przednich i jednocześnie do Subwoofera czasami takie rozwiąznie w ustawieniach mozna znaleźć

0
  • #5 24 Paź 2005 21:30
    irek2
    Poziom 40  

sprawdzenie czy wejscie 5.1 kanalu SUB filtruje sygnal to zaden problem. Podaczasz sygnal pelnopasmowy i sluchasz co wychodzi.
    Zsumowanie sygnalu dla suba to zaden problem dwa rezystory po 10-22kom i po klopocie.

0