Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralkosuszarka Bosch WVD24520EU/01 - sprawdzenie błąd F17

alexwood2000 12 Jan 2021 00:08 648 0
Bosch
    alexwood2000
    Level 9  
    Pralka WVD24520EU/03 ma już 12 lat i jak włączam suszenie wyskakuje błąd F17 (mało wody) po 2 min. Można to trochę oszukać i walać szklankę wody. Już sprawdziłem dopływ wody (rurki, pojemnik), filtry, wąż i wszystko ok. Wyczyściłem filtry (2) i wąż od kranu kwasem cytrynowym. Postawiłem używany elektrozawór potrójny do pralko-suszarki i nadal tę problem. Trzeba sprawdzić miernikiem na nowym elektrozaworze opór. Mój ma - 5.34kΩ (co do suszarki), a dwa do prania mają 3.83kΩ. Używany ma to samo. Piszą, że powinno wlewać się wody 0.5 L/min. Możliwe że problem jest w hydrostacie. Postawiłem używany z takiej pralki i nadał problem błąd F17. Nie ma gwarancji części używane są dobre, ale i pralka działa bez problemu. Nie wiem czemu suszarka narzeka. Trzeba jeszcze sprawdzić kulkę co pływa i przekazuje ciśnienie na hydrostat. Tam może być kamień. Jeszcze wyczyściłem pojemnik suszarki i było sporo brudu.
    Pralkosuszarka Bosch WVD24520EU/01 - sprawdzenie błąd F17
    Natomiast tu co piszą w instrukcji serwisowej...
    Pralkosuszarka Bosch WVD24520EU/01 - sprawdzenie błąd F17 Pralkosuszarka Bosch WVD24520EU/01 - sprawdzenie błąd F17
    Moderated By Topolski Mirosław:

Wydzielono z: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3220786.html
    3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

• Bosch