Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mastercook I3D4R - nie zawsze "wykrywa" garnek/patelnię

ciemny1972 13 Jan 2021 13:35 336 4
    ciemny1972
    Level 11  
    Witam,
    mam problem z tą płytą indukcyjną, że np. lewa górna część nie zawsze wykrywa garnek/patelnię i wyświetlacz miga. Po przestawieniu tego samego garnka na inny "palnik" wszystko działa poprawnie. Oczywiście zgodnie z instrukcją zachowana jest powierzchnia przykrycia. Który z elementów pod szkłem odpowiada za "wykrycie" garnka? Istnieje możliwość sprawdzenia tego lub kalibracji? Ma ktoś schemat do tej płyty?
    Telo
    Service technician RTV
    Witam

A zrób tak postawisz na tej co wariuje i wykryje garnek i zacznie gotować to podnieś go troszkę do góry tak aby wyskoczył błąd i postaw go na to miejsce , czy załapie i zacznie pracować?
    ciemny1972
    Level 11  
    Próbowałem w ten sposób. Kuchenka wykrywa naczynie i grzeje, a gdy uniosę garnek to sygnalizuje brak naczynia. Gdy ponownie postawię w to samo miejsce wraca do trybu normalnego grzania. Sprawdzałem również te moje garnki i patelnie na innych kuchenkach indukcyjnych. Tam działają bez problemu na wszystkich polach. Więc wykluczam naczynia. Co w tym Mastercook jest nie tak?
    rdmtv
    Level 1  
    Czy mogę poprosić Pana (lub kogoś, kto ma taką możliwość) o przesłanie mi zdjęcia miejsca podłączenia kabla zasilającego do płyty głównej?
    Przemek7
    Level 18  
    rdmtv wrote:
    Czy mogę poprosić Pana (lub kogoś, kto ma taką możliwość) o przesłanie mi zdjęcia miejsca podłączenia kabla zasilającego do płyty głównej?

poszło pw