Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool ADG 8532/2 IX - nie rozpoczyna mycia (opis + film)

13 Jan 2021 21:10 153 4
  • Level 2  
    Witam.

Mam problem ze zmywarką Whirlpool, mianowicie nie przechodzi do programu mycia. Włącza się, przelewa wodę przez zbiornik z solą następnie pracuje zawór trójdrożny po czym zmywarka przeskakuje program mycia, odsysa wodę i się wyłącza. Pompa wody wygląda dobrze, nie widzę żadnych kawałków tam, które mogły by uniemożliwić prawidłową pracę zmywarki, nie dochodzi nawet do próby jej włączenia.

Został wymieniony zawór trójdrożny gdyż miałem podejrzenie że to on właśnie jest sprawcą całego zamieszania. Co było dziwne zawór miał inne ułożenie niż ten w zmywarce, więc dopasowałem zmywarkę do tego ułożenia. Podejrzewałbym, że to jest przyczyną, jednak na starym zaworze też było charakterystyczne tykanie.

Przesyłam filmik z usterką. Będę wdzięczny za wszelką pomoc!
  • Level 15  
    Grzałka ma przebicie?
  • Level 2  
    Odnośnie grzałki to nie wiem, bo nie wybija bezpieczników... Jednak mam rozwiązanie problemu. Po zmianie zaworu na stary, parokrotnym obróceniu zmywarki na bok w celu eliminacji wycieków zaczęło wszystko znowu działać. Zobaczymy jak długo 😁
    Dziękuję za pomoc.
    PS.
    Zamknę temat po 3 udanych myciach.
  • Level 2  
    No i znowu problem powrócił. Jak mogę sprawdzić grzałkę i jeśli to by była ona jak ma odwrócenie się właściwie całej maszyny do góry nogami w celu naprawy?
  • Level 15  
    dziubson60 wrote:
    Odnośnie grzałki to nie wiem, bo nie wybija bezpieczników...
    Więc jest sprawna?
    dziubson60 wrote:
    Jak mogę sprawdzić grzałkę
    Multimetrem.