Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeLonghi ESAM 6600 Primadonna - niewłaściwa naprawa zaparzacza?

marekgadus 13 Jan 2021 22:11 1059 5
 • #1
  marekgadus
  Level 2  
  Witam! Jestem tu nowy i nie wiem czy dobrze zamieszczę swojego posta. Mianowicie mam problem z ekspresem do kawy jak w tytule. Po wymianie ślizgu (nakrętki mechanizmu) podnoszenia zaparzacza oraz rozebraniu i wyczyszczeniu zaparzacza ekspres po zaparzeniu rozsypuje kawę. Mianowicie robi tabletkę z kawy i po opuszczeniu zaparzacza do dołu ramie zaparzacza próbuje zepchnąć tabletkę do pojemnika, ale tłok w zaparzaczu nie jest w pełni w górze więc że tak powiem rozwala pigułkę zgarniając część do pojemnika na fusy. Tłok dojeżdża w pełni do góry i wysuwa resztę tabletki po czym ramię zaparzacza wraca i zgarnia resztę kawy na drugą stronę (za zaparzacz). Dwie kawy i w środku ekspresu jest niesamowity rozgardiasz. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?
 • #2
  ssss
  Level 37  
  A czy powymieniales uszczelki w zaparzaczu i jedna na tloku
 • #3
  marekgadus
  Level 2  
  Tak wszystkie uszczelki były wymienione. Teraz zamieniłem je jeszcze raz na stare ( stare nie były zużyte ) i efekt ten sam. Może wina leży po stronie mechanizmu podnoszenia ? Może trzeba to koło zębate z magnesami jakoś skalibrować względem czujnika ? Rozbierałem cały mechanizm i wymieniałem ślizg ( nakrętkę mechanizmu - gwint był zerwany ). Załączam film na którym widać około 36,37 sekundy co dzieje się z tabletką kawy. Dlaczego tak tak się dzieje ?
 • #4
  lmf1987
  Level 1  
  Mam dokładnie ten sam problem. Czy ktoś zna jakieś rozwiązanie? Rozważam wymianę całego zaparzacza. Gdy wyczyściłem ekspres i nasmarowałem porządnie elementy zaparzacza i jego ślizgi, 2-3 kawy były w porządku, a potem znowu się zaczęło sypać
 • #5
  MarekMilczek
  Level 1  
  Nikt mi niestety nie pomógł ale problem rozwiązałem sam po około 40 minutach. Opiszę moje rozwiązanie w nocy bo teraz nie mam czasu. Jeśli masz ten sam problem nie trzeba kupować nowego zaparzacza.
 • #6
  Projekt6
  Level 1  
  Jak udało się rozwiązać problem?