Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wszystkie gry się zacinają po nagłym odcięciu prądu.

13 Jan 2021 22:39 129 3
  • Level 3  
    Witam. Dzisiaj odcięło mi prąd (w sensie panowie którzy dostarczają mi prąd wyłączyli i włączyli) podczas grania w CoD Warzone. Włączam PC, gra w która w miarę dało się grać, już się nie da, GTA nigdy mi nie ścinało, teraz tnie. Tekstury czasami się nie ładują.
    Mój PC:
    8 GB Ram DDR 4
    Ryzen 3 3100
    1660 super oc.

Co się mogło stać? Mam zamiar dokupić kolejne 8 BG Ramu jutro, ale coś dziwnego się dzieje.
    #EDIT: Zresetowałem GTA i już się nie ścina. O o co może chodzić? Już mam stale klatki, a te ścinki były takie jakby brakowało Ramu. A nigdy wcześniej tak nie miałem. Robiłem benchmark karty i wydajność nie spadła. W ogóle takie nagłe odcięcie prądu może mi uszkodzić podzespoły? Bo niedawno złożyłem ten PC.
  • Level 37  
    MoeNra wrote:
    W ogóle takie nagle odcięcie prądu może mi uszkodzić podzespoły?
    Może i dość często się zdarza. Dlatego warto kupić przynajmniej najprostszy UPS (zasilacz awaryjny). Ceny tych najtańszych zaczynają się grubo poniżej 200 zł. To wydatek do udźwignięcia, szczególnie w porównaniu do ceny całego zestawu. Zasilacz pełni także rolę ochrony przeciwprzepięciowej, ogranicza skutki nagłych skoków napięć i oczywiście skutecznie zabezpiecza cały sprzęt przed awariami wynikającymi z nagłych awarii zasilania.
  • Level 3  
    Mobali wrote:
    MoeNra wrote:
    W ogóle takie nagle odcięcie prądu może mi uszkodzić podzespoły?
    Może i dość często się zdarza. Dlatego warto kupić przynajmniej najprostszy UPS (zasilacz awaryjny). Ceny tych najtańszych zaczynają się grubo poniżej 200 zł. To wydatek do udźwignięcia, szczególnie w porównaniu do ceny całego zestawu. Zasilacz pełni także rolę ochrony przeciwprzepięciowej, ogranicza skutki nagłych skoków napięć i oczywiście skutecznie zabezpiecza cały sprzęt przed awariami wynikającymi z nagłych awarii zasilania.

W sensie jak zasilacz awaryjny ? Mam zasilacz silentiumpc vero l2 bronze 500w i jeszcze listwe antyprzepieciowa
  • Level 37  
    SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze to jest zasilacz jednostki centralnej, który masz wewnątrz obudowy (w komputerze). Natomiast urządzeniem zabezpieczającym przed nagłym zanikiem napięcia zasilania (tzw. brak prądu) jest zasilacz awaryjny, zwany w skrócie UPS (z j ang. Uninterruptible Power Supply). To osobne urządzenie, do którego wpinasz kabel zasilający komputera. Jak to działa? Poczytaj proszę tu:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_awaryjny