Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Brother MFC-J5620DW - Błąd braku papieru lub info zablokowanym papierze w drukar

flatbeet 13 Jan 2021 23:34 411 5
    flatbeet
    Level 9  
    Witam, mam taki oto problem z drukarką Brother MFC-J5620DW że coraz częściej wyskakuje mi błąd braku papieru lub informacja że papier zaciął się w drukarce. Żaden z tych błędów nie występuje faktycznie a jedyne co muszę zrobić to mocno docisnąć kasetę z papierem i błąd znika. Ostatnio wystarczy nawet poruszyć lekko biurko, na którym stoi drukarka i błąd od razu wyskakuje. Zakładam że w środku jest jakiś czujnik kasety, który wystarczy tylko przeczyścić ale kompletnie nie wiem gdzie tego szukać. Czy ktoś z Was ma jakieś pomysły? Z góry dziękuję za pomoc.
    SilverGTA
    Level 22  
    Zacząłbym od wyczyszczenia optyki, ale z uwagi na brak dobrego dostępu jeśli nie masz doświadczenia bezpiecznie oddać w dobre ręce. Drukarkę nie fajnie się rozbiera na tle innych modeli.
  • Helpful post
    MaRciNoOs
    Level 26  
    Tak, jest czujnik obecności szuflady. Z prawej lub z lewej strony. Po wysunięciu kasety na papier na jej brzegu znajdziesz "przytartą/porysowaną" krawędź - to w tym miejscu dotyka łopatka flagi. Klej na gorąco, lub "podniesienie" tego miejsa wyeliminuje problem ;) Dalej bym nie rozbierał bo trzeba rozgrzebać 80% drukarki, żeby dostać się do tej flagi od środka, a rzeczywiście ciężko się ją robiera bo ma upierdliwy skaner, którego demontaż nie jest taki prosty. Zapewne problem częściej występuje, kiedy masz złożoną szufladę. Po jej rozłożeniu problem ustaje? ;) jakbyś sobie nie poradził wyślij zdjęcie na PW to Ci powiem w którym miejscu należy przeprowadzić "modyfikację".
    flatbeet
    Level 9  
    MaRciNoOs Wielkie Dzięki! Faktycznie za obecność kasety odpowiada jakiś czujnik znajdujący się w tym górnym ruchomym elemencie i trzeba go odpowiednio wysoko wypchnąć aby drukarka wykrywała kasetę. Na samej kasecie od góry po obu stronach zauważyłem dwa małe pola, lekko wytarte. Przykleiłem w tych miejscach grubą taśmę dwustronnie klejącą i teraz wszystko gra! Dziękuję za pomoc :)
    flatbeet
    Level 9  
    Rozwiązanie problemu opisałem w pości nr 4 zgodnie z radą MaRciNoOs'a