Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odczytywanie danych z czujnika wiązki lasera

Dyngole1 14 Jan 2021 18:32 495 3
    Dyngole1
    Level 5  
    Witam
    Posiadam moduł czujniki wiązki lasera do Arduino czy jest możliwość wświetlenia tych danych w oknie monitora portu szeregowego.
    Poniżej zdjęcie mudułu czujnika.

Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
    emarcus
    Level 38  
    Dyngole1 wrote:
    Witam
    Posiadam moduł czujniki wiązki lasera do Arduino czy jest możliwość wświetlenia tych danych w oknie monitora portu szeregowego.
    Poniżej zdjęcie mudułu czujnika.

W zasadzie wszystko możesz wyświetlić na szeregowym monitorze. Istnieje tylko kwestia odpowiedniej interpretacji otrzymanego sygnału, tak aby wyświetlona informacja (najczęściej kodowana) miała jakiś praktyczny i użyteczny sens dla czytającego.
    Czy jesteś pewny że to ‘laser sensor’ ?
    Załączony obrazek wskazuje raczej na IR sensor/rec…

e marcus
    Dyngole1
    Level 5  
    Na stronce było napisane że to czujnik wiązki lasera ale po podłączeniu okazało się że wykrywa laser (zdjęcie poniżej)

ale również inne źródła światła np. żarówka, światło dzienne co przeszkadza w prawidłowym funkcjonowaniu programu i chciałbym teraz zobaczyć jakie dane ten czujnik wysyła do arduino podczas światła żarówki, słońca i lasera. Testowałem również fotorezystor i on w porcie szeregowym pokazywał różne wartości w zależność od różnego rodzaju światła, a ten moduł czujnika ciągle pokazuje tę samą wartość. Być może źle coś ująłem w kodzie i dlatego nie pokazuje mi tych danych.
    User removed account
    Level 1