Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scenic 2 hamulec reczny brak kontrolki na dzwigni

JakMogeToPomoge 14 Jan 2021 18:52 552 6
 • #1
  JakMogeToPomoge
  Level 3  
  Witam. ? Wracam po raz drugi, SCENIC 2 2007 1.6 BEN. Nie świeci mi się kontrolka na dźwigni hamulca ręcznego. Po zaciągnięciu czy zgaszeniu słychać i czuć że ręczny pracuje prawidłowo, przy ruszaniu też sam się zwalnia. Na desce, kiedy hamulec nie jest włączony nie pokazuje żadnych błędów, dopiero wyskakuje po włączeniu ("p" w trójkącie, serwis i komunikat żeby sprawdzić hamulec postojowym). Sprawdzałem miernikiem, do dźwigni dochodzi normalnie 12 V, a dioda nawet nie mrugnie. Dzisiaj odkręciłem siedzenie, sprawdziłem kostki wyglądają jak nowe, zero wilgoci, poprawiłem je jeszcze kontaktem i nadal nic. Już w akcie desperacji przełożyłem mój przycisk do kolegi auta i u niego wszystko świeci. I teraz nie wiem co robić dalej, bo chciałbym to zrobić, niby nie przeszkadza, ale oko drażni. Dziękuje i pozdrawiam. ?
 • #3
  decybel91
  Level 41  
  Słynna wtyczka r2 pod fotelem kierowcy.
 • #4
  JakMogeToPomoge
  Level 3  
  decybel91 wrote:
  Słynna wtyczka r2 pod fotelem kierowcy.

  Właśnie że nie, rozbierałem cały schowek pod siedzeniem i kable są jak nowe, dodatkowo spryskałem kontaktem i nic nie pomogło. Co tu dalej robić?
 • #5
  decybel91
  Level 41  
  Gdzieś na forum jest dokładny schemat, leć po kablach i powodzenia.
 • #6
  Bieda z nędzą
  Level 34  
  Wymontuj dźwignię, rozbierz, popatrz czy nie ma pękniętych lutów.
 • #7
  JakMogeToPomoge
  Level 3  
  Dźwignie mam dwie, bo kupiłem "nową używkę" i też nic, czyli to samo. A u kolegi działa idealnie. Zastanawia mnie jedno, bo u niego w kostce przy tej dźwigni jest 12-ty pin, a on jest od sterowania zasilaniem dźwigni, a u mnie tego pinu nie ma.