Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie zestawy audio do salonu i sypialni

fealedhrel 14 Jan 2021 19:22 426 6
    fealedhrel
    Level 8  
    Cześć,
    Robię remont generalny w mieszkaniu, więc to jest idealny moment, żeby zaplanować umiejscowienie głośników, położyć kable itp...
    W związku z tym mam prośbę o doradzenie co kupić do poniższych pomieszczeń:
    1) sypialnia (pełniąca też rolę pokoju do ćwiczeń fizycznych) - pomieszczenie ok 9 m2; przeznaczenie to w 80% muzyka (głównie Spotify), ewentualnie streaming filmów on-line (np. yoga), okazjonalnie jakaś gra. Chciałbym mieć wbudowaną obsługę Spotify, ponadto potrzebowałbym móc podłączyć laptopa i niewielki telewizor, którego jeszcze nie ma :)
    2) salon ok 20m2 - tu zastosowanie w pełni mieszane: telewizor Sony KD-65XF9005 (Netflix itp), dekoder Orange Love, konsola PS5, laptopy, Spotify
    Preferowałbym sprzęt nowy.

Budżet, o jakim myślałem łącznie to ~8k PLN.
    Z góry dzięki
    fealedhrel
    Level 8  
    sunrise84 wrote:
    Wszystko w stereo mam rozumieć?

W sypialni stereo na bank.
    W salonie własni nie wiem - waham się i licze na podpowiedź. Uzytkowanie jest mieszane więc zastanawiałem się jednak czy nie lepiej byłoby 5.1
  • Helpful post
    sunrise84
    Level 42  
    Do salonu z Dolby Atmos.

Fajny bezproblemowy montaż kolumn efektowych do Atmos-a (montujesz je na przednich kolumnach)

https://www.salonydenon.pl/zestawy-kina-domow...staw-512-avr-x1600h-raptor-71xvocalsub10.html

Do salonu :

https://www.salonydenon.pl/mini-systemy-stere...ni-wieza-stereo-z-wi-fi-rcdn-10-raptor-3.html

Zawsze możesz podpytać w salonie audio

Ale to co TYLKO zaproponowałem wydaje mi się że spełni twoje oczekiwania .
    fealedhrel
    Level 8  
    Dzięki - faktycznie wygląda jak coś czego szukam :)
    PawelChester
    Level 18  
    Osobiscie wybral bym cos tym stylu, sadzac po metrazy sypiali-9m2 minus lozko i cos tam jeszcze ma to byc muzyka towazyszaca cwiczeniom i rozrywka.Zestaw zalatwia zarowno salon jaki i sypialnie, na juz, oraz ma mozliwosc rozbudowy do dolby atmos, jednoczesnie majac mniej wszytkich komponentow na ‘dzien dobry’ powinny one byc lepszej jakosci.Mozesz na dzien dzisiejszy uzywac calosci w salonie, a na cwiczenia zabierac MusicCasty do sypialni(dwa, badz jeden), ewentualnie tez-juz, lub z czasem zakupic Elac Debut 2.0 B5.2 na tyly i MusicCasty na stale trzymac w sypialni.Do tego rowniez w przyszlosci mozszesz dokupic moduly Elac Debut 2.0 A4.2 do Dolby Atmos i taki zestaw mysle zapewni lepsza funkcjonalnosc i jakosc.Choc Bez odsuchu reki sobie uciac nie dam.

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/bezprzewod...-debut-f5-2-c5-2-yamaha-2-x-musiccast-20.html Jakie zestawy audio do salonu i sypialni
    PromatAudio
    Level 18  
    Na pewno warto iść w kierunku Dolby Atmos tylko zamiast nadstawek zaplanuj głośniki sufitowe. Jesteś na etapie remontu, wystarczy kawałek sufitu podwiesić na 10cm. Efekt będzie dużo lepszy.
    Pamiętaj, że amplitunery wielokanałowe mogą zasilać drugą strefę, więc wystarczy przeciągnąć kable do głośników w sypialni aby mieć te same treści co w salonie.

Jakie zestawy audio do salonu i sypialni