Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EPSON ECOTANK L805 - Diody po pierwszym włączeniu migają bez końca

apsdoiipo 14 Jan 2021 20:12 426 10
    apsdoiipo
    Level 3  
    Witam, dziś zakupiłem drukarkę EPSON ECOTANK L805, podłączałem i robiłem wszystko zgodnie z instrukcją, w kroku bodajże 11 z włączeniem drukarki i odczekaniem aż kontrolki przestaną migać pojawia się problem, ponieważ kontrolki od 30minut ponad migają się. Po wyłączeniu i włączeniu drukarki od nowa dzieje sie to samo - na początku tak jakby próbowała zaciągnąć papier (z ciekawości dałem kartkę a4 do pojemnika) i zaciągnęło ją na 15mm i się zatrzymało. Nie wiem o co chodzi - oddawać ją na reklamację czy da się jakoś to zresetować?

Po podłączeniu kablem do komputera i sprawdzeniu w programie wicreset pokazuje że status "fatal error"
    vieleicht
    Level 36  
    Poodklejałeś na pewno wszystkie samoprzylepne paski zabezpieczające?
    apsdoiipo
    Level 3  
    tak, chyba ,że są umieszczone jeszcze w miejscach które wymagają odkręcania śrubek - wówczas nie :) to co widać gołym okiem wszędzie jest zdjęte
    SilverGTA
    Level 22  
    Zainstaluj pakiet sterownika - monitor przedstawi gdzie jest błąd
    apsdoiipo
    Level 3  
    epson printer connection checker w zakladce informacje stan uzyskany z drukarki na pomaranczowo "błąd", w zakl. diagnostyka po skanowaniu nie widzi zandnych bledow
    vieleicht
    Level 36  
    apsdoiipo wrote:
    to co widać gołym okiem wszędzie jest zdjęte

Głownie chodzi o te blokujące podajnik w środku. Czy atrament się przelał do górnego poziomu? Czy nie włączyłeś drukarki przed zalaniem?
    apsdoiipo
    Level 3  
    Nie mógł się przelać ponieważ to krok 12, a krokiem 11 było włączenie drukarki i poczekanie aż przestanie migać, następnie krok 12 to był żeby przycisnąć kropelkę przez 3 sekundy (przycisk z kropelką) i to sprawiłoby że atrament z zbiorników trafił by do górnego poziomu (miało to trwać około 20minut) jednak nie mogę przejść do tego punktu bo diody ciągle migają.

W środku nigdzie nie widzę folii ani niebieskich tasiem już.

Przed wlaniem tuszy nie włączałem do prądu drukarki.
    vieleicht
    Level 36  
    Ale atrament powinien się przelać sam jak tylko wetkniesz końcówkę buteleczki do zbiorniczka. Dopiero później jest faza zalania głowicy i całego systemu.
    apsdoiipo
    Level 3  
    Robiłem tak samo jak pan na youtube przy unboxingu z tym modelem - mu zadziałało od razu mi nie :) nie kojarzę aby na jakikolwiek etapie potrzebne było wtykanie jakiejś końcówki butelki do zbiornika - chyba ze pytasz czy przelałem atrament z butelek do zbiorinków - to tak już o tym pisałem. Chyba ,że chodzi o coś jeszcze innego czego nie ma w instrukcji i nie wiem o co chodzi :)

Dodano po 6 [minuty]:

Ok problem rozwiązany - okazało się ,że neiwiem dlaczego (może podczas transportu drukarka podskoczyła) i górna część która pobiera tusz wyszła jakoś z szyny czy coś (delikatnie palcem staralem sie to przesunąć na bok i weszło spowrotem) i teraz działa chyba jak powinno. dam znać jak się uda pierwszy wydruk jeszcze :)
  • Helpful post
    vieleicht
    Level 36  
    OK, o to chodziło. Czyli atrament jest w zbiornikach. Sprawdź czy zamknięta jest ta kasetka ze zbiornikami atramentu.
    To zaczęło mi brakować pomyslów. Niedawno uruchamiałem swoją "L-kę" i pamiętam tylko, że nie usunąłem wszystkich plastrów zabezpieczających. Ostatni znalazłem w ręcznym podajniku - tym podającym od góry, Trzeba było go "wyszarpać" i był tam jakiś plasterek przyklejony.
    apsdoiipo
    Level 3  
    No jestem po kroku 12 czyli ok przeszło, ale próbuję zrobić wydruk testowy i mimo ,że jest połączenie co potwierdza program od epsona to nic się nie dzieję

Dodano po 2 [minuty]:

Dobra poszło! :D Dziorga drukuje ładnie, dziękuję vieleicht za pomoc!