Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Budowa dodatkowej baterii do hulajnogi Segway-Ninebot ES2. Problem z modułem.

Mateuszkordi23 14 Jan 2021 23:15 2421 9
    Mateuszkordi23
    Level 3  
    Dzień dobry
    Mam takie pytanie dotyczące modułu BMS z dodatkowej baterii hulajnogi Segway-Ninebot ES2/ES4.
    Znalazłem taki moduł na aliexpress i posiadam 20 akumulatorów panasonic NCR18650PF.
    Chciałbym wykonać taką dodatkową baterię do swojej hulajnogi.
    Czy moduł (którego link daje poniżej) się nadaje do 20 ogniw? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, nawet nie mogę znaleść informacji na temat ilości ogniw w tej baterii.
    Czy to co posiadam wystarczy do zrobienia takiego batery- pack’a do hulajnogi?

Link: https://m.pl.aliexpress.com/item/4000295311963.html
    pawe67867
    Level 3  
    A ile ma ogniw szeregowo ?
    Mateuszkordi23
    Level 3  
    Nie wiem czy do końca dobrze zrozumiałem pytanie ale jeżeli chodzi o to ile jest szeregowo ogniw w module: Z tego co ja przypuszczam (z tych niewyraźnych zdjęć również) to 10 i wtedy napięcie by się zgadzało.
    No wiec załóżmy że mamy pakiet 10S 2P czy taki moduł się nadaje czy tylko do 1P?
    Z tego co się w internecie doszukałem to każde ogniwo musi mieć „swoją ścieżkę”- będę mógł podłączyć tylko szeregowo 10 ogniw.
    Mam nadzieje że mój tok rozumowania jest zrozumiały i w razie błędu ktoś mnie poprawi.

Jestem ciekawy czy ktoś już próbował zrobić taki pakiet akumulatorów i ma w tym temacie wiedzę.
    pawe67867
    Level 3  
    Generalnie jesli BMS jest 10s i potrzebna ilosc do zasilenia to 10s to powinno byc ok
    Dwa akumulatory połączone równolegle działają jako jeden mozna powiedzieć więc ważne aby napięcie sie zgadzało i ilośc ogniw rownolegle w kazdej celi była taka sama czyli tam 10s2p
    Mateuszkordi23
    Level 3  
    Niestety mimo wymiany złącza na nowe dalej pojawia się error.

Dodano po 2 [minuty]:

Baterie zewnętrzną podłączyłem bezpośrednio do sterownika hulajnogi tak jakby główna bateria (wewnętrzna) była po prostu większa i wszystko działa jak należy. Oczywiście moduł dodatkowej baterii wykorzystałem. Używany jest jako BMS.