Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Huawei P Smart 2019 - Nieustannie się blokuje oraz resetuje

prosiak_wej 15 Jan 2021 15:58 537 14
    prosiak_wej
    Level 36  
    Cześć,

Telefon Huawei P Smart 2019 po naładowaniu i włączeniu po kilkunastu sekundach się ścina oraz wraca do ekranu startowego. Po odblokowaniu znów jest kilka, kilkanaście sekund na wykonanie czegokolwiek, po czym znów wraca sam do ekranu startowego. Zdążę włączyć transfer plików przez USB, jednak ten się zrywa w momencie powrotu do ekranu startowego. Co kilka takich powrotów telefon uruchamia się ponownie. Gdyby nie to, że trzeba z niego zrzucić zdjęcia, to przywróciłbym go do fabrycznych z menu recovery. Ale te zdjęcia...

Czy jest jakiś sposób, aby skopiować pliki będąc w trybie recovery albo fastboot?

Marek
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    staś pytalski
    Level 38  
    Na start weź linijkę i sprawdź czy ekran jest prosty te telefony są jak z plasteliny, odklejają się wyswietlacze, ramki się wyginają, taśmy naprężają, przez co dotyk, ekran, czujnik zbliżeniowy szaleją. Spróbuj wyjąć płytę główną z ramki o podpiąć to, tylko musisz uruchomić telefon.
    prosiak_wej
    Level 36  
    Plastelina prosta, telefon generalnie zadbany.
    staś pytalski
    Level 38  
    A podlany nie był?
    prosiak_wej
    Level 36  
    Historii telefonu nie znam od momentu kupna do przekazania w moje ręce, więc 100-procentowej pewności nie mogę mieć. Natomiast właścicielka to osoba dbająca o sprzęt elektroniczny, zawsze etui, szybka i na półeczkę. Generalnie na telefonie jej nie zależy, tylko na zdjęciach tam zgromadzonych. Gdyby nie one, to przywróciłbym go do fabrycznych i tyle. Czyszczenie pamięci cache nie pomogło na opisywaną przypadłość.
    staś pytalski
    Level 38  
    Może jest problem z przyciskami, odbijają dobrze, obejrzyj tą płytę główną i styki pod nią.
    prosiak_wej
    Level 36  
    Przyciski odbijają, reagują. Telefon da się włączyć i wyłączyć, głośność można regulować, bootmenu wywoływać.

Sądzisz, że bez otwarcia telefonu (nawet nie mając do niego specjalistycznych narzędzi) nic nie zrobię? Nie ma możliwości podłączenia się jakimś programem przez ADB aby skopiować zawartość pamięci wbudowanej?
    staś pytalski
    Level 38  
    Do otwarcia tego telefonu potrzebna jest kostka do gitary i wkrętak. :) Obejrzyj na YouTube, pamiętaj by wyjąć tackę SIM.
    prosiak_wej
    Level 36  
    Tylko po co otwierać telefon, który jest skopany programowo a nie sprzętowo?
    staś pytalski
    Level 38  
    Nie wiem na ile telefon pozwoli, ale jak masz innego Huawei, może by się udało, zrobić transfer z tego Huawei na innego za pomoca aplikacji Phone Clone.
    prosiak_wej
    Level 36  
    Instalacja aplikacji na tym telefonie może być kłopotliwa, gdyż użytkownik ma do dyspozycji kilka, kilkanaście sekund żyjącego systemu.

Coś się jeszcze skaszaniło, bo o ile w trybie recovery jest stabilnie, nie resetuje się oraz są zainstalowane sterowniki ADB, to sam ADB telefonu nie widzi. Sprawdzone na trzech komputerach z Windows 7 i jednym z Windows 10. Za którymś podejściem udało mi się także szybciutko włączyć debugowanie USB.

A znalazłem program o nazwie Android All In One Toolkit, który rzekomo w trybie ADB potrafi skopiować pliki z pamięci telefonu do komputera, jednak co z tego że mimo zainstalowanych sterowników ADB i tak go nie widzi.
    blahfff
    Level 38  
    prosiak_wej wrote:
    Tylko po co otwierać telefon, który jest skopany programowo a nie sprzętowo?

Skad pomysl, ze programowo? Moze to problem z wlacznikiem - zwarty co powoduje ciagle restarty. Moze byc mechanicznie wcisniety (np po jakism upadku) chociaz to niby wykluczyles. Moze byc skorodowany w srodku, a to, ze zadbany z zewnatrz tego nie wyklucza.

Jesli podejrzewaz kwestie programowa to sprawdz logi za pomoca "adb logcat". Na problemy ze sterownikami w Huawei zasadniczo pomaga instalacja HiSuite.

prosiak_wej wrote:

A znalazłem program o nazwie Android All In One Toolkit, który rzekomo w trybie ADB potrafi skopiować pliki z pamięci telefonu do komputera

Do tego to akurat wystarczy "adb pull" czy wtyczka do Total Commandera, ale to tez w zaden sposob nie rozwiaze ci problemu z restartami co kilkadziesiac sekund.

Warto sprobowac uruchomic telefon w trybie bezpiecznym - trzymajc klawisz scisznaia podczas wlaczania urzadzenia - w momencie jak zobaczysz logo Huawei. Jesli przyczyna jest jakas dodatkowa aplikacja to to powinno rozwiazac problem. Jesli to jakas wbudowana ktore ulegal uszkodzeniu, to problem nadal bedzie wystepowal.
    prosiak_wej
    Level 36  
    blahfff wrote:
    Moze to problem z wlacznikiem - zwarty co powoduje ciagle restarty.

Niekoniecznie, w przeciwnym razie po wyłączeniu sam by się włączał. I nie są to ciągłe restarty, tylko po odblokowaniu ekranu działa normalnie jakieś kilka, kilkanaście sekund, po czym się zawiesza i zaraz przechodzi do ekranu blokowania. W tym momencie mogę paluchem przeciągnąć w górę i mam znowu "pulpit" - przez kilka, kilkanaście sekund.

blahfff wrote:
    sprawdz logi za pomoca "adb logcat"

Nie ma sprawy, niech tylko uda mi się uruchomić telefon w trybie ADB.

blahfff wrote:
    Na problemy ze sterownikami w Huawei zasadniczo pomaga instalacja HiSuite.

Z nim i bez niego jest taka sama lipa. W trybie fastboot jest widoczny, ADB nie mogę wywołać (chociaż w menedżerze urządzeń widnieje jako Android ADB).

blahfff wrote:
    wtyczka do Total Commandera

Z chęcią ją zastosuję - naprowadź proszę nazwą.

blahfff wrote:
    Warto sprobowac uruchomic telefon w trybie bezpiecznym

Niestety, nie wchodzi. Przycisk zwalniam w różnych momentach - po zniknięciu logo Huawei, po zniknięciu "błyszczącego" napisu HUAWEI oraz przy samym ekranie blokady. Żadnej informacji, że jest tryb bezpieczny, telefon nadal się ścina i wychodzi do ekranu blokowania.

Generalnie właścicielka ma telefon gdzieś, chce tylko odzyskać zdjęcia i nagrane filmy, które zostały jej w telefonie.
    blahfff
    Level 38  
    prosiak_wej wrote:
    Z nim i bez niego jest taka sama lipa. W trybie fastboot jest widoczny, ADB nie mogę wywołać (chociaż w menedżerze urządzeń widnieje jako Android ADB).

Wlacz w ustawieniach developerskich, zeby ADB dzialalo tez w trybie "tylko ladowanie". Czasem trzeba adb wylaczyc i wlaczyc jeszcze raz zeby w koncu zalapalo. Taka magia Huawei.

prosiak_wej wrote:
    Z chęcią ją zastosuję - naprowadź proszę nazwą.

https://totalcmd.net/plugring/android_adb.html

Quote:
    I nie są to ciągłe restarty, tylko po odblokowaniu ekranu działa normalnie jakieś kilka, kilkanaście sekund, po czym się zawiesza i zaraz przechodzi do ekranu blokowania. W tym momencie mogę paluchem przeciągnąć w górę i mam znowu "pulpit" - przez kilka, kilkanaście sekund.

To nie jest jeszcze tak zle i jak ogarniesz dzialanie ADB to moze faktycznie udac sie dane skopiowac, o ile oczywiscie przy okazji nie rozlacza za kazdym razem USB (nie powinien).

prosiak_wej wrote:
    Generalnie właścicielka ma telefon gdzieś, chce tylko odzyskać zdjęcia i nagrane filmy, które zostały jej w telefonie.

Ostatecznie, mozesz zglosic sie do Multi-COMu. Powinni byc w stanie wyciagnac dane z tego modelu o ile jest stabilny i nie restartuje sie w trybie fastboot, aczkolwiek to juz spore koszty.
    prosiak_wej
    Level 36  
    Po nocnej walce z telefonem zrzuciłem pliki do komputera.

Wbrew oczekiwaniom kolegów - telefon jest sprawny technicznie, problemem było oprogramowanie, więc otwieranie telefonu i sprawdzanie działających przycisków nie było konieczne ;) Po przywróceniu ustawień fabrycznych urządzenie jest stabilne.