Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płytka deweloperska półmostka CoolGaN 600 V e-mode HEMT

ghost666 16 Jan 2021 10:28 483 0
 • Płytka deweloperska półmostka CoolGaN 600 V e-mode HEMT
  Zaprezentowana po lewej stronie płytka ewaluacyjna dla scalonego półmostka z azotku galu (GaN) o napięciu pracy do 600 V umożliwia łatwą i szybką konfigurację, a także test tranzystorów CoolGaN™. Ogólną topologię układu można skonfigurować do pracy w trybie buck lub boost, testowania impulsów lub ciągłej pracy z pełną mocą. Punkty testowe zapewniają łatwy dostęp do podłączenia sygnałów do oscyloskopu w celu pomiaru wydajności przełączania tranzystorów CoolGaN™ i monitorowania pracy sterowników bramek. Moduł ten oszczędza użytkownikowi projektowania własnego sterownika bramki i obwodu zasilania do ewaluacji nowych tranzystorów z azotku galu.

  Płytka posiada pojedyncze wejście PWM, przeznaczone do podłączenia generatora impulsów o impedancji wyjściowej 50 Ω. Płytka zasilana jest z pojedynczego wejścia zasilającego 5 V, które zasila wszystko, łącznie z izolowanymi zasilaczami sterownika bramki. Czas martwy między stroną wysoką i niską półmostka jest domyślnie ustawiony na 100ns, ale można go regulować za pomocą trymera. Zewnętrzną indukcyjność podłączyć można za pomocą złącza na PCB. Napięcie wyjściowe i szyny zasilania może wynosić do 450 V, ograniczone jedynie przez wartość znamionową kondensatora. Półmostek ten może przełączać prądy ciągłe do 12 A i szczytowe 35 A, oferujące przełączanie tzw. twarde lub miękkie. Częstotliwość robocza układu może dochodzić do kilku MHz, w zależności od mocy rozpraszania tranzystora (ograniczone do około 15 W na urządzenie przy odpowiednim radiatorze i zagwarantowanym przepływie powietrza).

  Źródło: materiały prasowe firmy Infineon

  Cool! Ranking DIY
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10262 posts with rating 8534, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer ControlsComputer Controls