Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Calliope 2 - Platforma LTE Cat-1 IoT z obsługą VoLTE

ghost666 16 Jan 2021 10:37 318 0
 • Calliope 2 - Platforma LTE Cat-1 IoT z obsługą VoLTE
  Na rynku obecne są już inne moduły dedkowane do pracy z Low Power LTE-M i NB-IoT firmy Sequans - Monarch 2. Sequans, popularny ze względu na swoją ofertę produktów opartych na platformach chipowych Monarch LTE-M/NB-IoT i Calliope Cat 1, nadal wydaje więcej produkty; najnowszą zapowiedzią jest platforma Calliope 2 LTE Cat-1. To rozwiązanie przeznaczone dla aplikacji Internetu Rzeczy (IoT), które wymagają większej szybkości transmisji danych, przekraczającej 100 kilobitów na sekundę.

  Jednym z kluczowych elementów branży IoT jest wybór połączenia sieciowego, które jest opłacalne i zapewnia doskonały, globalny zasięg, który umożliwia roaming i wysyłanie głosi przez LTE (VoLTE), co jest możliwe dzięki Cat 1. Po co dźwięk i głos w aplikacje IoT? Jest to szczególnie przydatne w komunikacji maszyna-człowiek i człowiek-maszyna, takiej jak sterowanie, kontrola i alerty.

  "Calliope 2 uzupełnia naszą rodzinę produktów Monarch 2 LTE-M/NB-IoT i sprawia, że ​​Sequans jest punktem kompleksowej obsługi praktycznie wszystkich aplikacji IoT - od prostych czujników o niskiej prędkości po kamery monitorujące o dużej szybkości oraz od systemów energooszczędnych od urządzeń konsumenckich zasilanych bateryjnie po zaawansowane, szybkie urządzenia przemysłowe".

  Serce chipa

  Calliope 2 posiada zintegrowany mikrokontroler, który umożliwia programistom uruchamianie aplikacji na chipie bez konieczności stosowania zewnętrznego procesora. Ten dedykowany układ zapewnia wystarczającą ilość pamięci Flash i RAM do uruchamiania popularnych aplikacji użytkownika. Posiada również wbudowany akcelerator przetwarzania głosu w celu optymalizacji aplikacji VoLTE.

  Ukłąd ten taktowany jest zegarem do 307,2 MHz, posiada wszechstronny silnik głosowy VoLTE, w tym z głosem w jakości HD i obsługuje kilka protokołów chmurowych, takich jak MQTT, HTTP, CoAP, TLS1.3 i DTLS1.2.

  Co sprawia, że ​​platforma Calliope 2 LTE Cat-1 jest lepsza?

  To ekonomiczne rozwiązanie to chip zgodny z 5G, będący następstwem wydania 3GPP 15 i ogromnych standardów IoT stworzonych przez firmę kilka lat temu. Dzięki temu układ Sequans Calliope 2 może obniżyć zużycie energii i sprostać ograniczeniom kosztowym związanym z wdrożeniem Cat 1 dla IoT. Niektóre z tych udoskonaleń to wyższy stopień integracji, co poprawia efektywność kosztową i redukuje zużycie energii zarówno w trybie aktywnym, jak i trybie niskiego poboru mocy.

  Dzięki zredukowanemu zużyciu energii zarówno w trybie aktywnym, jak i niskiego poboru mocy, nastąpił wzrost żywotności baterii urządzeń Cat 1 IoT. Oprócz dwóch głównych zalet związanych ze zużyciem energii i ekonomią systemu, oferuje kilka innych ulepszeń, takich jak bezpieczne EAL5+ dla ieUICC i zintegrowana z VoLTE obsługą połączeń głosowych w nagłych wypadkach i strumieniowego przesyłania dźwięku.

  Calliope 2 - Platforma LTE Cat-1 IoT z obsługą VoLTE
  Schemat blokowy platformy Calliope 2 Cat-1


  Funkcje platformy Calliope 2 LTE Cat-1

  Łączność komórkowa:
  * 3GPP wydanie 14 i wydanie 15 LTE
  * Advanced Pro
  * Obsługuje LTE UE kategorii Cat 1
  * Obsługa wszystkich trybów niskiego poboru mocy LTE: IDLE, eDRX i PSM
  * Obsługa szerokiego zakresu częstotliwości: pobieranie - 617–960 MHz, 1805–2200 MHz, wysyłanie - 663–915 MHz, 1695–2020 MHz

  Mikrokontroler aplikacji:
  * Częstotliwość taktowania mikrokontrolera do 307,2 MHz
  * Kompleksowy silnik głosowy VoLTE, w tym głos w jakości HD (EVS)
  * Rich SDK z obsługą wszystkich głównych protokołów chmurowych, takich jak MQTT, HTTP, CoAP, TLS1.3 i stosu zabezpieczeń DTLS1.2
  * Interfejsy IoT: HS-UART, I²C, SPI, GPIO, ADC, PWM, PCM, I²S, USB 2.0
  * Podwójny zewnętrzny USIM

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/01/13/calliope-2-an-lte-cat-1-iot-platform-with-volte-support/

  Cool! Ranking DIY
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10262 posts with rating 8534, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • MetalWorkMetalWork