Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prezentacja modułu Qseven i zestawu deweloperskiego i.MX8 QuadMax

ghost666 16 Jan 2021 11:11 369 0
 • Prezentacja modułu Qseven i zestawu deweloperskiego i.MX8 QuadMax
  IWave zaprezentowało SoM Qseven, który wykorzystuje Linuksa lub Androida na układzie i.MX8 QuadPlus lub sześciordzeniowym QuadMax z maksymalnie do 8 GB LPDDR4, 256 GB eMMC i 802.11ax oraz BT 5.0. Moduł jest dostępny w zestawie deweloperskim Qseven.

  Firma IWave Systems wprowadziła właśnie na rynek nowy moduł formatu Qseven 2.1 wyposażony w wysokiej klasy procesor i.MX8 firmy NXP. Myląco, Qseven SOM jest również nazywany iW-RainboW-G27M, tak samo jak iWave SMARC, oparty na i.MX8 iW-RainboW-G27M, a moduł jest obsługiwany przez zestaw deweloperski o tej samej nazwie, znany jako iW-RainboW-G27D, lub jako platforma programistyczna i.MX8QuadMax SMARC.

  iWave oferuje również moduł w formacie Pico-ITX - iW-Rainbow-G27S zbudowany w oparciu o ten sam czterordzeniowy i.MX8 QuadPlus lub sześciordzeniowy i.MX8 QuadMax. Inne moduły Qseven oparte na i.MX8 to Seco Q7-C26 i Advantech ROM-7720, które zostały zaprezentowane jeszcze w 2019 roku.

  Prezentacja modułu Qseven i zestawu deweloperskiego i.MX8 QuadMax Prezentacja modułu Qseven i zestawu deweloperskiego i.MX8 QuadMax


  Qseven SOM ma wymiary 70 mm x 70 mm; nie wykorzystuje podstawowego, czterordzeniowego układu z ARM Cortex-A53 i.MX8 Quad, ale jest dostępny układem i.MX8QuadPlus, który posiada dodatkowo pojedynczy rdzeń ARM Cortex-A72 oraz z high-endowym QuadMax, który posiada dwa takie rdzenie. SoC zapewniają również dwa mikrokontrolery ARM Cortex-M4 i podwójny procesor graficzny GC7000Lite.

  Moduł jest dostarczany z oddzielnymi BSP i podręcznikami użytkownika dla Linuksa 5.4.24, Ubuntu 18.04, Android Pie 9.0.0 i QNX 7.0.0, który działa na dwóch rdzeniach ARM Cortex-M4. Prawdopodobnie moduł jest dostępny z oprogramowaniem GUI firmy Crank StoryBoard, podobnie jak inne produkty z rodziny i.MX8 firmy IWave. IWave oferuje więcej zasobów pomocniczych niż zwykle w przypadku produktu komercyjnego, w tym pliki 3D STEP dla modułu, karty katalogowe i podręczniki użytkownika dotyczące modułu i zestawu deweloperskiego oraz karty katalogowe dotyczące opcjonalnego radiatora i radiatora modułu.

  Qseven SOM jest wyposażony w do 8 GB LPDDR4 i do 256 GB eMMC. Opcje obejmują pamięć Flash SPI, gniazdo microSD i pin do debugowania z interfejsem szeregowym. Moduł posiada kontroler LAN z obsługą dwóch portów GbE oraz moduł bezprzewodowy z 802.11a/b/g/n/ac/ax i Bluetooth 5.0. Moduł 5 V jest dostępny w zakresach temperatur od 0°C do 70°C lub od -40°C do 85°C, oba z zagwarantowaną 10-letnią dostępnością

  Wersja i.MX8/Qseven zestawu deweloperskiego iW-RainboW-G27D, nazywana również zestawem rozwojowym i.MX 8 QM/QP Qseven, jest zbudowana na płytce nośnej o wymiarach 120 mm x 120 mm w formacie Nano-ITX. Płytka domyślnie jest wyposażona w moduł Qseven SOM z 4 GB pamięci RAM i 16 GB eMMC.

  Porty wyjściowe modułu obejmują GbE, HDMI, 2x USB 3.0 host, USB 2.0 host oraz micro-USB OTG i port szeregowy do debugowania. Płytka jest wyposażona w interfejs LVDS, który łączy się z 7-calowym, pojemnościowym ekranem dotykowym. Płytka nośna zapewnia dodatkowe interfejsy w postaci SATA, MIPI-CSI, UART, JTAG i CAN oraz gniazda wejściowe i wyjściowe audio sterowane przez I²S. Znajduje się tam również pełnowymiarowe gniazdo SD, gniazda PCIe x1 i mini-PCIe oraz złącza rozszerzeń, które zapewniają dodatkowe linie GPIO. Płytka zasilana jest napięciem 12 V i wyposażona jest w zegar czasu rzeczywistego. Zakres temperatur pracy rozciąga się od 0°C do 70°C.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/qseven-module-and-dev-kit-showcase-i-mx8-quadmax/

  Cool! Ranking DIY
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10262 posts with rating 8534, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer ControlsComputer Controls