Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolejna umowa o internet LTE z Plusem

16 Jan 2021 15:56 249 12
 • Level 11  
  Witam,

  Kończy mi się umowa o internet LTE Plusa, w sumie jest to już 5 kolejna umowa (jestem koło 10 lat w Plusie).
  Mam 4-letni ruter B315 (działa ok więc raczej nie zmieniam) oraz antenę Cybertecha na 1800Mhz i nie narzekam na zasięg i prędkość.
  Chciałbym przedłużyć umowę i mam pytanie, mianowicie jak to teraz wygląda?
  Do tej pory płaciłem 60 zł z e-fakturą za 80 GB i LTE Bez Limitu.
  Da się wynegocjować coś lepiej w cenie 50 zł/msc z e-fakturą i pakietem LTE Bez Limitu? Na stronie Plusa w tej cenie jest 120 GB.
  Ktoś miał niedawno jakieś doświadczenie z tym? Jakie liczby proponować? Chcą w ogóle gadać czy klepią formułki?

  Pozdrawiam
 • Network and Internet specialist
  W LTE bez limitu działa FUP , jakie masz wieczorem prędkości na LTE1800, który to BTS PLUS, ten w Kozach może mieć juz LTE2600, na pewno dziala w Piotrkowie? Umowy sa standardowe, zniżki jedynie dla klientów taryf głosowych of 49,90 lub w ramach SmartDom.
 • Level 31  
  Witaj. Też jestem abonentem Plusa od 10 lat. Jako stały klient na wiele nie licz. Polityka tej firmy promuje nowych klientów. Więcej zyskał byś przepisując umowy na kogoś z rodziny nowego. Musi być nowy pesel. Wtedy są jakieś promocje zachęty. A tak to tylko łaskawość handlowców. Nowa umowa dla operatora musi przynosić zysk i najlepiej być zyskowniejsza od poprzedniej. Za to dostają premię. Najlepiej zagrać z nimi trochę nieuczciwie i wysłać wypowiedzenie. Wtedy będą dzwonić i namawiać. Można w miarę rozsądnie coś ugrać np 90 Gb za 30zł. Ja jestem już pół roku po zakończeniu umowy. Byłem w Plusie to nie dość, że miałbym podpisać kolejną umowę najlepiej na takich samych warunkach to na pytanie czy jakiś profit z tytułu pozostania w sieci to konsultant odpowiedział, że słabo. Poczekaj na jakąś promocję i zawżej na nową osobę. Na święta była fajna promocja 2× tyle internetu. Ale dla nowych.
 • Level 11  
  Dziękuję za odzew.

  Po testach na każdym możliwym kierunku jedynie LTE 1800 Kozy oferuje dobra prędkość (kiedyś była lipa totalna), DL 30-40 MB, UL podobnie. Reszta wypada słabo, kiedyś antenę miałem ustawioną na Kleczew, było średnio i niestabilne.
 • Level 31  
  Pisałem w innym temacie.ale ten bardziej odpowiada mojej tematyce. Posiadam modem Hyuawei 3372 h współpracujący z ruterem DWR-116 w Plusie do tego antena Cybertech Antena Dualna LTE/4G 15dBi do Huawei E3272, E3372 MIMO. Osiągam takie wyniki. Czy mam szansę na lepsze?
  Kolejna umowa o internet LTE z Plusem Kolejna umowa o internet LTE z Plusem Kolejna umowa o internet LTE z Plusem Kolejna umowa o internet LTE z Plusem Kolejna umowa o internet LTE z Plusem Kolejna umowa o internet LTE z Plusem Kolejna umowa o internet LTE z Plusem Kolejna umowa o internet LTE z Plusem Kolejna umowa o internet LTE z Plusem
  W jakiej częstotliwości pracuje nadajnik z jakim się łączę. Za chiny tego monstera nie mogę rozgryźć.
 • Network and Internet specialist
  Antena ustawiona na Zamość? Jakie masz parametry sygnału na E3372 z anteną Cybertecha, jaka to wersja E3372H zwykła czy HiLink? Telefon łaczy się z tym BTS-em na LTE900 sygnał bardzo słaby, na LTE1800 z tego BTS-a wewnatrz jest za słaby, a na pseudo LTE900 nie ma co liczyć na normalne prędkości, tylko LTE1800 z tego BTS-a daje jakies nadzieje ale speedtest na WiFi pokazuje że pasmo jest przytkane.
 • Level 31  
  Tak antena na Zamość. Teraz zrzut z Monstera na lelefonie połączonym z komputerem przez wi-fi. I zdjęcia modemu.
  Kolejna umowa o internet LTE z Plusem Kolejna umowa o internet LTE z Plusem Kolejna umowa o internet LTE z Plusem Kolejna umowa o internet LTE z Plusem Kolejna umowa o internet LTE z Plusem
 • Level 31  
  Kurna nic z tego programu nie rozumię. Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć co przedstawia scren.
  Kolejna umowa o internet LTE z Plusem
 • Network and Internet specialist
  To historia logowań telefonu do stacji bazowych wczoraj na moment zalogował się do LTE1800 Plusa w Zamościu by za moment przełączyć się na na 3G UMTS900 z niego dziś z kolej po 20 kolejne logowanie do LTE900 z Zamościa. Modem w wersji HiLink więc logujesz się na niego pod adres 192.168.8.1 na samym modemie można sprawdzić parametry sygnału na LTE1800 i LTE900 wystawiając go na zewnatrz i skorzystać z którejś z aplikacji na Windows do obsługi HiLink. Skąd w ogóle pomysł na Plusa i z tym sprzętem?
 • Level 31  
  matek451 wrote:
  Skąd w ogóle pomysł na Plusa i z tym sprzętem?

  Dobre pytanie. Modem mam z Playa, ze sklepu, okazyjnie kupiłem ruter dwr116, z racji telewizji w Plusie wziąłem aktywację do internetu 160 Gb za 50zł. I tak zostało. Te logowania to z telefonu ale z w£ączonym tylko wtylkobo nie mam Monstera na kompie. Kabel do anteny 10 m. Jak się ociepli to spróbuję ją podnieść na maszcie do komina ze dwa metry. Mam drzewa po lini do nadajnika. Dodam, że w dzień prędkości są słabe rzędu 2-5 Gbs. Ale o tej samej porze w odległości 1 km od nadajnika na telefonie pokazuje mi nawet 50 Gbs. Muszę poprawić moc sygnału.
  Wyniki z dzisiaj. Nie są złe. A w południe lipa.
  Kolejna umowa o internet LTE z Plusem Kolejna umowa o internet LTE z Plusem
 • Network and Internet specialist
  Telefon łaczy się tylko z LTE900 a na tym paśmie nie uzyskasz normalnych prędkości ma 5MHz szerokości duzy zasięg więc jest mocno obciążone przez wielu uytkowników te 5MHz pozwala na DL do 37Mb/s a w praktyce to kilka Mb/s.
  Na modemie nalezy wymusić tylko LTE1800 tym bardziej ze asz antenę na to pasmo i pokazać parametry sygnału oraz wykonać wieczorny speedtest. LTE1800 ma mniejszy zasięg i 20MHz szerokości więc w teorii jest 4x szybsze od LTE900 ale realne prędkości zależą od obciążenia. W tym rejonie korzysta się z innego operatora , Plus to pomyłka.
 • Level 31  
  matek451 wrote:
  W tym rejonie korzysta się z innego operatora , Plus to pomyłka.

  Teraz już wiem. Muszę przyznać Ci rację. W kilku tematach ostro jechałeś po tym operatorze, ale miałeś rację. Pomyłka. Mało nadajników, nadrabia chwaleniem się, o mapie pokrycia zasięgiem, tylko że jest to LTE900. Syf, mogiła. Dzisiaj w odległości 1 km od nadajnika telefon połączył się w LTE1800
  Kolejna umowa o internet LTE z Plusem Kolejna umowa o internet LTE z Plusem Kolejna umowa o internet LTE z Plusem
  Ale w domu modem łączy LTE 900.
  Mam pytanie. Pokombinuje z anteną. Dam maszt na komin 2 metry bo po drodze fo nadajnika są drzewa. Jeśli podłączając modem do komputera wymuszę na nim LTE1800 to po podpięciu do rutera żeby mieć wi-fi w domu modem dalej będzie się łączył na LTE1800 czy z powrotem będzie łapał LTE900. Sotki za takie pytania, ale wypadłem z obiegu i internet jest dla mnie tematem tabu trochę. Dziękuję za odpowiedzi. Bardzo mi pomogły. Zmusiłem się do rozgryzienia Monstera. Zacząłem go rozumieć.
 • Network and Internet specialist
  Jak wymusisz na E3372 pasmo LTE1800 to z tą anteną musi się połączyć z tym pasmem. Wymuszasz to pasmo w aplikacji np. https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h a potem po przełożeniu do routera nadal korzysta z tego pasma. A test rano przy dobrym sygnale z BTS-a na LTE1800 i tak szału nie robi stacja oczywiście ma wolny dosył radiolinią 182.7Mb/s z Przasnysza.