Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmaciacz zintegrowany Yamaha a670 problem z jakoscia dzwieku

16 Jan 2021 19:10 162 13
  • Level 3  
    Witam.
    Jestem posiadaczem sprzetu Yamaha a-670 oraz sieciowego odtwarzacza CD-NT670 zostal on zakupiony w znanej sieci sklepow.
    Mój problwm polega na tym ze podczas słuchania muzyki, niezależnie od jego źródła dzwiek gra czysto ale jest tlumiony (siedzac metr od glosnikow slychac wyrazniejsza barwe dzwieku Sprzet nie byl nigdy naprawiany jedynie co to wymieniane byly same kable do glosnikow te drozsze z lepszego stopu miedzi. Prosilbym o pomoc w znalezieniu rozwiazania. Jestem zielony jesli chodzi o te sprawy wiem ze cos nie gra jak powinno.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 39  
    Kosiarz1995 wrote:
    siedzac metr od glosnikow slychac wyrazniejsza barwe dzwieku

Sprawdź czy masz podłączone kolumny zgodnie z ich polaryzacją.
    Czarny na kolumnie z czarnym na wzmacniaczu, czerwony na kolumnie z czerwonym na wzmacniaczu.
    Druga kolumna analogicznie.
  • Level 40  
    Witam,
    musisz niestety opisac to tlumienie dokladniej, my tego nie slyszymy, wyobraz sobie ze opisujesz problem komus kto jest daleko.
    To nie musi byc problem wzmacniacza (wzmacniaczyka bo on ma 2x10-15W), jakie masz kolumny glosnikowe, moze poprostu wzmacniacz sobie nie radzi z kolumnami.
    Pozdrawiam
  • Level 3  
    sunrise84 wrote:
    Kosiarz1995 wrote:
    siedzac metr od glosnikow slychac wyrazniejsza barwe dzwieku

Sprawdź czy masz podłączone kolumny zgodnie z ich polaryzacją.
    Czarny na kolumnie z czarnym na wzmacniaczu, czerwony na kolumnie z czerwonym na wzmacniaczu.
    Druga kolumna analogicznie.

tak wszystko jest prawidlowo podlaczone
  • Helpful post
    Level 39  
    Kosiarz1995 wrote:
    jedynie co to wymieniane byly same kable do glosnikow te drozsze z lepszego stopu miedzi.

I przedtem grało dobrze?

Dodano po 4 [minuty]:

https://audio.com.pl/testy/stereo/minisystemy/2573-yamaha-piano-craft-mcr-670

Mówisz o tym zestawie?

YAMAHA
    Piano Craft MCR-670

Zerknij na tą stronkę.

Masz to wszystko ustawione tak jak na obrazku?
  • Level 3  
    viayner wrote:
    Witam,
    musisz niestety opisac to tlumienie dokladniej, my tego nie slyszymy, wyobraz sobie ze opisujesz problem komus kto jest daleko.
    To nie musi byc problem wzmacniacza (wzmacniaczyka bo on ma 2x10-15W), jakie masz kolumny glosnikowe, moze poprostu wzmacniacz sobie nie radzi z kolumnami.
    Pozdrawiam

Chodzi o to ze slysze sam bass a sopran nie jest spojny tzn tlumiony
    Kolumny sa od tego samego modelu oprocz subwoofera ktory dobierany byl pod ten sprzet. Pozdrawiam rowniez dziekuje za zainteresowanie tematem.
  • Level 39  
    Zestaw kupiony był jako nowy?

Były oryginalne taśmy na opakowaniu?

Jeżeli tak a sprzęt według Ciebie nie posiada wystarczającej ilości wysokich tonów to reklamuj go.

Jeżeli możesz to nagraj kawałek jak to gra trzymając telefon ok metra w linii prostej od kolumny.

Ustaw głośność tak jak zawsze słuchasz .
  • Level 43  
    Kosiarz1995 wrote:
    slysze sam bass a sopran nie jest spojny tzn tlumiony
    ??? Nie rozumiem nic z tego co napisałeś.
    Jak ma być tłumiony sopran?
    A głośników wysokotonowych nie popaliłeś wypadeczkiem? Grają?
  • Level 3  
    [quote="sunrise84"]
    Kosiarz1995 wrote:
    jedynie co to wymieniane byly same kable do glosnikow te drozsze z lepszego stopu miedzi.

I przedtem grało dobrze?

Mówisz o tym zestawie?

YAMAHA
    Piano Craft MCR-670

Dokladnie ten sam model. Od poczatku gra tak samo nie jestem znawca lecz nie tylko ja mam takie odczucia. Chcialbym dodac, ze modul bluetooth tez dziala wadliwie (wykrywa urzadzenia bt tak jak kiedys podczerwien w starych telefonach)
  • Level 40  
    Witam,
    wyglada ze kazdy glosnik jest w innej fazie? to raczej nie sa bardzo kierunkowe monitorki.
    W podanym linku jest tez ciekawostka: Wzmacniacz: 2 x 65 W a w instrukcji obslugi: pobor pradu 28W.
    Pozdrawiam
  • Level 43  
    viayner wrote:
    ciekawostka: Wzmacniacz: 2 x 65 W a w instrukcji obslugi: pobor pradu 28W.
    Oj tam, się czepiasz. Przecinek im się zgubił i tyle. Miało być 2x6,5W... :)
  • Level 40  
    Witam,
    czytales w tym tescie opisywali ze dzwiek przez BT jest matowy, moze to tak ma, doczego go porownujesz? sluchales przed zakupem?
    Pozdrawiam
  • Level 3  
    viayner wrote:
    Witam,
    czytales w tym tescie opisywali ze dzwiek przez BT jest matowy, moze to tak ma, doczego go porownujesz? sluchales przed zakupem?
    Pozdrawiam

Nie zrozumiales mnie kolego nie zaleznie czy przez cd/bt/ czy przez smart tv dzwiek jest taki sam nie roznosi sie po pokoju. Ja tylko wspominam o kolejnym problemie zeby zesparowac smartphone z bluetooth musze polozyc telefon obok wzmaciacza ale to juz tak z innej beczki. Pozdrawiam rowniez