Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja pneumatyczna w garażu

Fenix772 16 Jan 2021 22:15 261 8
 • #1
  Fenix772
  Level 3  
  Mam pytanie. W moim garażu mam zamiar zrobić instalację pneumatyczna i mam zamiar umieścić kompresor na poddaszu. Pytanie brzmi czy to dobry pomysł? Napewno zaoszczędze miejsca w garażu i nie będzie go słychać podczas pracy tylko nie wiem czy w zimie nie będzie tam za zimno ( poddasze mam nie ocieplone ) czy to jakoś wpłynie na pracę bądź żywotność samego kompresora?
 • #2
  vieleicht
  Level 36  
  Niska temperatura źle wpływa na działanie sprężarki bo ulega ona zawilgoceniu. Zimą elementy mogą zamarzać. Generalnie nie jest to polecane. Często na stacjach paliw w okresie zimowym nie da się napompować kół, bo urządzenia czekają na cieplejsze dni.
 • #3
  madamsz1
  Level 38  
  Nie jest to polecane, ale :) zawsze jakieś jest. Mój kolega robi trochę blacharkę, ma kompresor i to dość duży na poddaszu nad garażem, zrobiona skrzynia, ocieplona :) i tak już chodzi chyba 8-my rok :)
 • #5
  Fenix772
  Level 3  
  No właśnie latem jest tam dość ciepło.... termik moze wyłączać silnik przy wysokich temperaturach. Chyba jednak zaryzykuję i spróbuje go jednak tam dać....sporo ludzi tak jednak robi
 • #6
  telecaster1951
  Moderator of Acoustics
  Bez przesady. Można przecież sklecić mu skrzynkę z płyt i obłożyć to ociepleniem, zostawiając jedną ściankę otwartą do zapewnienia wentylacji. W robocie tak mam zainstalowaną sprężarkę i nie ma problemu.
  A latem? Ludzie trzymają kompresory na podwórku, pod wiatami z blachy i nic się im nie dzieje. Poza tym, kompresor ma przecież termik, więc się wyłączy i tyle.

  vieleicht wrote:
  Często na stacjach paliw w okresie zimowym nie da się napompować kół, bo urządzenia czekają na cieplejsze dni.
  Wiesz czemu? Bo na stacjach wody z kompresora nie wylewa się nigdy.
 • #7
  sunrise84
  Level 42  
  telecaster1951 wrote:
  A latem? Ludzie trzymają kompresory na podwórku, pod wiatami z blachy i nic się im nie dzieje. Poza tym, kompresor ma przecież termik, więc się wyłączy i tyle


  Tak zgodzę się na podwórku, pod wiatami gdzie maja jakiś przewiew.
  A na poddaszu ?

  Tak termik zadziała i będzie się załączał wiecznie.
 • #8
  telecaster1951
  Moderator of Acoustics
  sunrise84 wrote:

  Tak termik zadziała i będzie się załączał wiecznie.
  No to wtedy pomyśli nad wentylacją. Może się okazać że będzie wystarczająca. A nie mówimy o sytuacji, która mogłaby spowodować uszkodzenie sprzętu, więc można próbować.
 • #9
  kortyleski
  Level 43  
  Jak zamarznie kondensat i uszkodzi zbiornik będzie już mniej wesoło...