Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gwizd podczas rozruchu z rozrusznika

czapajew 18 Oct 2005 08:04 9436 18
    czapajew
    Level 22  
    Witam
    Mam taki problem, po wymianie elektrowłącznika podczas rozruchu rozrusznik nie zatrybia tylko tak syczy. Co może być przyczyną wczesniej tego nie było, czy mozlliwe jest aby ukruszyły się ząbki na wieńcu lub rozruszniku czy coś innego.
    leinadzs
    Level 27  
    Po pierwsze jaki samochód
    a po drugie to źle skręcony rozrusznik
    czapajew
    Level 22  
    Sorki
    Samochód to Hyundai Pony, a co może być źle skręcone w rozruszniku.
    jarecki04
    Level 26  
    Elektromagnes nie zazębia zębatki (bendix) z kłem zamachowym ewentualnie bendix przepuszcza.

Dodano po 51 [sekundy]:

Errata jest kłem a powinno kołem
    czapajew
    Level 22  
    To co w takim razie jest do wymiany?
    homag
    Level 14  
    zacznij od mechanika tzn zmień go :):)
    a tak poważnie musisz jeszcze raz przeglądnąć rozrusznik i sprawdzić go na stole czy bendix wyskakuje
    leinadzs
    Level 27  
    Oraz czy nie jęczy po podłączeniu na stole
    scalak4
    Level 17  
    leinadzs wrote:
    Oraz czy nie jęczy po podłączeniu na stole

Rozumiem że owe ,,jeczenie'' to praca rozrusznika bez obciążenia przez uszkodzenie zembatki (bendix) lub jej złe zazembianie. Przy podłączeniu na stole rozrusznik będzie ,,jęczał'' dalej :!: .

Moim zdaniem rozrusznik nalezałoby wymontować i dokładnie sprawdzic. Jezeli bendix jest OK to usterka polega na tym ze jest on za słabo wypychany. Może to być wina złego złożenia rozrusznika (np. podkładka w niewłaściwym miejscu), lub przypalonego ewentualnie żle podłączonego elektromagnesu który wypycha bendix za słabo.

Dodano po 3 [minuty]:

homag wrote:
    zacznij od mechanika tzn zmień go :):)
    a tak poważnie musisz jeszcze raz przeglądnąć rozrusznik i sprawdzić go na stole czy bendix wyskakuje

Popieram to co napisał HOMAG. Mysle ze nalezałoby tak zrobic. POZDRAWIAM
    czapajew
    Level 22  
    To mam rozumieć że przyczyna leży po stronie rozrusznika a nie uszkodzenia wieńca na kole zamachowym.?
    scalak4
    Level 17  
    Zęby na kole zamachowym nie uszkodzą sie tak łatwo. Prędzej by ten cały rozrusznik zmieliło niz zerwało te zęby. Koło jest masywne a zęby wytszymałe i myśle ze one sa ok. Problem tkwi w rozruszniku albo po stronie mechanicznej albo elektrycznej. Należałoby sprawdzić czy bendix jest dobry, podłączyć zasilanie i zaobserwować czy jest wypyhany na MAXA
    czapajew
    Level 22  
    Uszkodzone jednak było koło zamachowe. Założyłem nowe i jak na razie nie mam problemu z rozrusznikiem.
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
    mczapski
    Level 39  
    Miałem się nie odzywać ale nie wytrzymałem. Czy aby dobrze wiesz co to jest koło zamachowe? Czy to znaczy, że wyjmowałeś silnik z samochodu? A ten rozrusznik to naprawiełeś, czy wymieniałeś? I wreszcie czy przed naprawą to rozruch był w miarę poprawny?
    czapajew
    Level 22  
    Po pierwsze to wiem co to jest koło zamachowe i wymieniłem na nim wieniec, po drugie aby wymienić wieniec nie trzeba wyjmować silnika tylko skrzynię biegów, po trzecie rozrusznik był sprawny i dobrze kręcił przed wymianą a po czwarte to nie wiem w czym masz problem.
    scalak4
    Level 17  
    Zęby na kole zamachowym były uszkodzone?? Jaki to jest stary samochód?? pewnie wiekowy... Napewno rozrusznik w tym aucie jest juz którymś z koleji....
    czapajew
    Level 22  
    Samochód ma 13 lat z przebiegiem 190 tyś km, raz tylko wymieniłem cały rozrusznik. A zęby były wytarte w jednym połozeniu.
    oranik
    Level 12  
    Witam, według mnie problem moze tkwic w żle (odwrotnie) zamontowanych teflonowych widełkach, które wypychają bendix zapewniając prawidłowe, maksymalne jego wypchniecie. proponuje wymontowac rozrusznik, do złącza do ktorego przychodzi kabel ze stacyjki podlaczyć ''+'' a na obudowe rozrusznika ''-'' wówczas powinno nastapic wypchniecie bendix-a, natomiast do zlącza do ktorego przychodzi krótki przewód z uzwojeń stojana podłączyc ''+'', wówczas rozrusznik powinien się kręcić pracuje jako silnik, przed przystapieniem prosze rozrusznik sztywno umiescić w imadle bądż poprostu przytrzymać nogą. Pozdrawiam
    king252
    Level 16  
    oranik spóźniłeś sie troche niesądzisz
    czapajew
    Level 22  
    Usterka została usunięta tak jak już pisałem w moim poście. Zamykam temat