Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak działa perpetuum mobile i jak można to wykorzystać w konstruktywny sposób?

jaspi85 17 Jan 2021 20:01 4710 110
lampy.pl
    jaspi85
    Level 21  
    Czemu moje tematy propozycje rozwiązania problemu opisanie problemu jak to działa i czemu w dziale perpetuum mobile moje tematy poszły do kosza... Jak bym się nie liczył. Zostałem jeszcze ponabijany beki że mnie mieli... To wygląda że nie warto się odzywać. I swoje pomysły i wyniki pod dywan wcisnąć a na przykład ludzkośc mogła by z tego skorzystać... Tacy jesteście? Co zrobiliście z Tesla serbski człowiek który wyjechał do USA i... Cisza po nim... FBI...? Albo jak skończyli Edison volta ampere Ohme i inni wielcy ludzie od prądu transformatora silnika i inne??? Pliki czemu kosztują punkty? Ale czasem dobrze to jest bo nie powołani ludzie nie biorą. No i Janusze biznesu szkodzą nam tutaj...
    Jeszcze jest opcja offline dostęp do elektrody dało by się?

Moderated By Marek_Skalski:

Kolega ciekawy, to może ktoś podpowie?
    Wydzieliłem z tematu ogólnego na elektroda.pl.

• lampy.pl
    bubu1769
    Level 42  
    Zazwyczaj jakieś rozwiązania techniczne warto poprzeć materiałem naukowym i odpowiednimi obliczeniami, sama wiara nie wystarczy.
    Co do znanych osobistości, ich historii i wkładu w rozwój nauki materiały można bez problemu znaleźć w sieci.
    To czy za dany plik są pobierane punty czy nie i w jakiej ilości decyduje osobą które je umieszcza.
    Niestety ale w sieci pomimo tego że idzie znaleźć mnóstwo informacji należy jeszcze posiadać umiejętność oddzielanie tych właściwych od śmieci i szumu.
    jaspi85
    Level 21  
    Bubu1769* mi chodziło o to że nie wytłumaczyli mi jak to jest jak to działa i czy to jest możliwe czy fake.... Materiały linki z YT podałem.... Bo fajnie to wygląda i chciałbym żeby to działało. Nie wiem jak to jest jak to zrobić? Tyle tylko.
    bubu1769
    Level 42  
    Perpetuum mobile nie było, nie ma i prawdopodobnie nie będzie.
    Fizyka jest jednak zbyt nieugięta.
    Większość nagrań tego typu urządzeń tworzone jest przez osoby nie mające pojęcia co robią, szukających frajerów na sponsorów bądź są robione dla żartów.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    bubu1769 wrote:
    Perpetuum mobile nie było, nie ma i prawdopodobnie nie będzie.
    Nie będzie. Nie ma takiej możliwości. Ilość siły (energii) włożona musi się zgadzać z energią odebraną plus straty w mechanice - tarcie, opory itp.

Temat perpetuum mobile jest tak stary prawie jak historia ludzkości i dotychczas jakoś nikomu (!) się nie udało nawet zbliżyć do tego. Może... może gdyby w kosmicznej próżni rozkręcić bączka kręciłby się kilka wieków a może i kilkadziesiąt*, ale... ale próżnia jako taka nie istnieje (chociażby ze względu na kosmiczny kurz), a poza tym co komu z tego by przyszło?

*Nasza ziemia też zwalnia...
    khoam
    Level 41  
    398216 Usunięty wrote:
    Nasza ziemia też zwalnia...

Tak się składa, że prędkość obrotowa Ziemi od kilku lat rośnie :)
  • lampy.pl
    398216 Usunięty
    Level 43  
    No, to w takim razie nie ma co kombinować z perpetuum mobile bo matka natura już sama je wymyśliła.

A na poważnie - raz wzrośnie raz zmaleje - summa summarum wyjdzie i tak na to, że zwalnia.
    Tak jak słońce się wypali tak i bączek (niezależnie od wielkości i środowiska) zwolni - praw fizyki nie da się zmienić.
    398216 Usunięty wrote:
    Ilość siły (energii) włożona musi się zgadzać z energią odebraną plus straty w mechanice - tarcie, opory itp.
    khoam
    Level 41  
    398216 Usunięty wrote:
    Tak jak słońce się wypali tak i bączek (niezależnie od wielkości i środowiska) zwolni - praw fizyki nie da się zmienić.

Gdyby Układ Słoneczny był układem zamkniętym i odizolowanym od reszty wszechświata, to pewnie tak by się stało. Niestety tak nie jest i wszelkie oddziaływania (głównie grawitacyjne) z "zewnątrz" mogą nieźle namieszać - tych praw fizyki to jeszcze nie znamy.

Jak działa perpetuum mobile i jak można to wykorzystać w konstruktywny sposób?
    E8600
    Level 40  
    khoam wrote:
    iestety tak nie jest i wszelkie oddziaływania (głównie grawitacyjne) z "zewnątrz" mogą nieźle namieszać - tych praw fizyki to jeszcze nie znamy.

Magnetyzm jest również bardzo słabo zbadany. Moim zdaniem to, że jeszcze nie zbudowano działającego silnika z magnesów trwałych wynika z faktu braku skutecznego izolatora pola magnetycznego. NA YT jest ciekawy kanał poświęcony sprawdzaniu projektów silników magnetycznych. W teorii można wysłać swój pomysł/projekt na kontakt w opisie; twórca niby deklaruje, że nawet jeśli zadziała to nie ukradnie Ci praw do patentu.
    https://www.youtube.com/c/IgorBeletskiy/videos

Co do Tesli to widziałem niedawno ciekawy reportaż w TV z którego wynikało, że miał on dziwne usposobienia pasujące do osoby z lekką odmianą autyzmu. To by tłumaczyło jego geniusz a zarazem to, że każdy na jego drodze go wykorzystywał.
    750kV
    Level 31  
    Silnik na magnesach stałych nie spełni warunku ,,perpetum mobile", bo:
    1) Trzeba użyć energii do namagnesowania materiału z którego będzie magnes.
    2) Będzie następowało powolne rozmagnesowywanie magnesów podczas pracy silnika.
    DiZMar
    Level 43  
    bubu1769 wrote:
    ...
    Skoro to im działa to czemu wciąż używają tradycyjnej sieci do zasilania oświetlenie?

Bo są filantropami chcącymi uszczęśliwić świat a nie siebie. Sobie próbują znaleźć sponsorów na "drożenie" projektu. Czyli jak zawsze Kasa Misiu, kasa. No jest wątpliwa możliwość, że wierzą w głoszone teorie.
    Jawi_P
    Level 35  
    jaspi85 wrote:
    ponabijany beki że mnie mieli...
    jaspi85 wrote:
    Co zrobiliście z Tesla serbski człowiek który wyjechał do USA i... Cisza po nim... FBI...? Albo jak skończyli Edison volta ampere Ohme i inni wielcy ludzie od prądu transformatora silnika i inne???

W profilu zaznaczyłeś, że jesteś z Polski. Więc pisz w tym języku. A wymieniłeś tak wielkich ludzi, że aż zasłużyli by ich nazwiska pisać z małej litery...
    jaspi85 wrote:
    Pliki czemu kosztują punkty? Ale czasem dobrze to jest bo nie powołani ludzie nie biorą.

Memory five i wszystko jasne :)
    wojtek1234321
    Level 35  
    Jak działa perpetuum mobile? - Perpetuum mobile nie działa bo nie może działać, bo to niemożliwe...
    Mirek Z.
    Moderator
    Jawi_P wrote:
    A Bracia Wright...
    Zapewne niektórzy ówcześni "mądrzy" uważali, że ptaki są lżejsze.
    wojtek1234321
    Level 35  
    Żeby coś działało potrzebna jest energia, gdy nie ma włożonej energii to nic nie działa, lub działa na tyle ile tej energii ma. Nawet wszechświat do swojego "działania" też potrzebuje energii, podobno nawet, że działa ciągle coraz wolniej.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    wojtek1234321 wrote:
    gdy nie ma włożonej energii to nic nie działa, lub działa na tyle ile tej energii ma.

To tak przy okazji powyższego postu i opowiastki o braciach Wright - Kiedyś naukowcy wzięli "na warsztat" trzmiela. Wyliczyli bardzo dokładnie siłę mięśni tego owada, powierzchnię skrzydeł i okazało się, że trzmiel nie ma prawa latać. A trzmiel nie wiedział że nie może i latał sobie w najlepsze... Dopiero gdy policzono jeszcze raz i dokładniej się przyjrzano jego powierzchni okazało się, ze włoski (które wcześniej były uwzględnione w obliczeniach jako stawiające opór w przepływie powietrza) nie są nieruchome, a wręcz wspomagają pracę skrzydeł. Po ponownych obliczeniach okazało się że nic w przyrodzie nie ginie - siła nośna jaką wytwarza trzmiel starcza z naddatkiem do latania.
    Tak więc okazało się po raz kolejny, że nie istnieje nic za darmo - a jak coś wydaje się inaczej - trzeba powtórzyć obliczenia.
    wojtek1234321
    Level 35  
    398216 Usunięty wrote:
    Tak więc okazało się po raz kolejny, że nie istnieje nic za darmo - a jak coś wydaje się inaczej - trzeba powtórzyć obliczenia.
    Może trochę wyrwane z kontekstu, ale potwierdziłeś "niemożność" istnienia perpetuum mobile, bo to właśnie "wymysł" który ma pracować, działać za darmo, bo mimo wszystko ten trzmiel miał na tyle energii i odpowiednią budowę aby latać. Ale musiał jednak mieć tą energię żeby poruszać tymi skrzydłami, a perpetuum mobile ma działać bez dostarczania energii i jeszcze ją wytwarzać aby działać...
    Nawet słońce kiedyś zgaśnie bo zabraknie mu energii, choć patrząc na okres kiedy to nastąpi to wydaje się że jest "wieczne"...
    398216 Usunięty
    Level 43  
    wojtek1234321 wrote:
    ale potwierdziłeś "niemożność" istnienia perpetuum mobile,
    Oczywiście - dokładnie o to mi chodziło.
    E8600
    Level 40  
    Wynalazek trzymający się ściśle definicji nigdy nie powstanie bowiem przeczą temu prawa fizyki.
    Nie zaprzecza to jednak możliwości działania urządzenia przypominającego perpetum mobile, które będzie wykorzystywać "niewidzoczną" energię z zewnątrz powszechnie dostępną w nieograniczonej ilości np. grawitację. Ja widzę szansę w połączeniu magnetyzmu i grawitacji.
    Janusz_kk
    Level 35  
    Widziałem film gdzie jakiś szwajcar coś takiego zrobił, oczywiście produkcja energii to SF ale samo działanie już nie, kręcą mu sie tam kule i energię im dostarczają chyba elektromagnesy + cały system dźwigni aby nadać pęd tym kulom.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Słowa klucze w Twojej wypowiedzi to : "Przypominające" i "z zewnątrz".
    Tak więc nie ma możliwości by stworzyć układ odseparowany od dostarczania energii z zewnątrz który by był w stanie wypracować więcej energii niż pobrał.
    wojtek1234321
    Level 35  
    E8600 wrote:
    które będzie wykorzystywać "niewidoczną" energię z zewnątrz powszechnie dostępną w nieograniczonej ilości np. grawitację.
    Masz rację, ale to już nie "perpetuum mobile", bo już nie będzie działać "do końca świata i jeden dzień dłużej", jak perpetuum mobile, tylko będzie działać do końca świata, bo potem braknie mu tej energii...
    Nie ma energii "w nieograniczonej ilości" wszystko się kiedyś skończy, jak pisałem, nawet wszechświat kiedyś "wygaśnie"...
    E8600
    Level 40  
    wojtek1234321 wrote:
    Masz rację, ale to już nie "perpetuum mobile", bo już nie będzie działać "do końca świata i jeden dzień dłużej", jak perpetuum mobile, tylko będzie działać do końca świata, bo potem braknie mu tej energii...

Czy tak wiele to zmienia w obu przypadkach chodzi o sposób na darmową i powszechną energię na, którą Państwo nie będzie mogło założyć kagańca.
    W przeciwieństwie do słońca, wiatru grawitacja jest dostępna cały czas.
    wojtek1234321
    Level 35  
    E8600 wrote:
    chodzi o sposób na darmową i powszechną energię na, którą Państwo nie będzie mogło założyć kagańca.
    Oj, nie bój, nie bój się, już by na pewno znaleźli jakiś sposób, na państwo nie ma mocnych... :cry:
    ptero
    Level 22  
    Witajcie.
    Na tym drugim filmiku chyba światło mruga jak włącza te elektronarzędzia...

Tak mnie się wydaje...

Poza tym w jednym i w drugim są ciężkie koła zamachowe...

Wszyscy ci od "poważnych" PM szukają sponsorów na "dalsze badania"... Bo już prawie, jeszcze tylko chwilka i będzie działający prototyp. I znajdują :) :) :) (sponsorów oczywiście)

Gdyby ktoś rzeczywiście wynalazł Perpetuum Mobile, to trzeba by pisać wszystkie książki do fizyki od nowa :)

Poza tym więcej firm chciałoby wykorzystać ten wynalazek, niż chciało by go ukryć.
    necavi
    Level 18  
    W młodości lubiłem te tematy (ale bez przesady) i gdzieś się doczytałem o podziale PM:
    wersja 1
    Samonapędzające się - takie dema nic użytecznego nie robią, ale ładnie wyglądają.
    wersja 2
    Nie tylko działają nieskończenie, ale dodatkowo dają nam energie pod różnymi postaciami.

Z tego co widzę na yt twórcy mają PM pierwszego typu, a zbierają na dopracowanie i przejście na drugi :D