Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter błąd P0087 oraz P0089 tryb awaryjny.

18 Jan 2021 10:49 837 11
  • Level 7  
    Witam. W moim Sprinterze z 2013 roku z silnikiem 2.2 Cdi 130 km mam problem z błędami P0087 oraz P0089. Ten pierwszy sugeruje że ciśnienie paliwa jest poniżej wartości granicznej a drugi że zawor regulacji cisnienia. Wymieniony został czujnik na listwie oraz zawór na listwie i nadal jest problem. Dodam ze strasznie skacze ciśnienie - zadane ma 250 bar na biegu jalowym a skacze od 210 pod 300.

Został nam zawór na pompie ale mechanik stwierdził że to nic nie pomoże a winny jest któryś z wtryskow. Ma racje?

Mercedes Sprinter błąd P0087 oraz P0089 tryb awaryjny.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 19  
    To czy ma rację to potwierdzi diagnostyka wtrysków, ale jak najbardziej wtryskiwacz który puszcza na przelew może powodować niskie ciśnienie w układzie CR. W tym silniku zwrócił bym też uwagę na pompę paliwa w zbiorniku.
  • Level 7  
    Z rana odpala od strzała niby nic sie zlego nie dzieje a jednak skacze ciągle cisnienie. Na rozgrzanym silniku też jest ok. Bodajze 1 wtrysk ma dużą różnicę w korekcie ale już sam nie wiem czy to przez zawór czy sam wtrysk.
  • Level 19  
    U siebie w sprinterze też mam problem ze skaczącym ciśnieniem w układzie CR, i wymiana zaworu M-prop na pompie nie pomogła, a wtrysków nie sprawdzałem, tak więc u siebie też podejrzewam wtryski. Co prawda mam inny silnik ( om642)
  • Level 7  
    Ale u Ciebie cianienie tez skacze od 210 do prawie 300?
  • Level 19  
    Też tak skacze, ale auto działa normalnie, pali bez problemu, tylko trochę czasami silnik nierówno pracuję, o dziwo po delikatnym przygazowaniu ciśnienie się uspokaja.
  • Level 7  
    U mnie wczesniej tez sie uspokajalo po dodaniu gazu. Teraz to już nie pomaga.
  • Level 7  
    Wtryski Delphi. Pokazał sie błąd P0262 - wtryskiwacz 1 elektryczna usterka na wyjsciu zaworu sterujacego iloscia. Mechanik ktory mi busy naprawia mowi ze 100 procent to wtrysk powoduje skoki cisnienia.
  • Level 7  
    No i pojawia sie nowy błąd w postaci P0252 dawkowanie paliwa A pompa wtryskowa. Błąd wtrysku zniknął a pokazał się ten.
  • Level 7  
    Muszę jeszcze dodać bo wczoraj to wyplynelo ze nie bylo tego bledu zwiazanego z wtryskiem P0262. Samochod podpinany byl w trasie i dostalem zlej jakosci zdjecie i 5 odczytalem jako 6. Wiec trzeba się chyba skupic na ukladzie elektrycznym co zasila pompe i wtryski. Moze gdzies kabel jest przetarty albo wtyczka.