Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WZMACNIACZ ESTRADOWY!

18 Paź 2005 10:15 1996 9
  • Poziom 10  
    Witam!Czy może ktoś mi doradzić jaki kupić wzmacniacz estradowy?Najlepiej by był dobry i tani(możliwe?).Dobrze by był na dostępny na allegro?Czy lepiej kupić Wzmacniacz estradowy HOLLYWOOD IMPACT - 480 czy lepiej może ESTRADOWY WZMACNIACZ 2x 200W RMS IMG STAGE LINE???Dzieki

Kupowanie pseudoprofesjonalnych urzadzen konczy sie zawsze klapa... Okazuje sie, ze potem wiecej klopotow z naprawa itd. (nie mowiac jak siada w nieodpowiednim momencie...) i ostatecznie placimy podwojnie albo i potrojnie...
    Polecam uzywany sprzet ale firm sprawdzonych - wiadomo, ze wiekszy, jednorazowy wydatek ale na dluzsza mete sie oplaci i to bardzo. Pomijam brzmienie i rzeczywista moc, jaka urzadzenie wyda bez ryzyka - to co podaje wymieniona przez Ciebie "firma" to obietnice kandydatow na prezydenta co beda robic dla polepszenia bytowania obywateli...
  • Poziom 42  
    Witam! Cena może i dobra, ale one mają bardzo mały zapas prądowy w stopniu końcowym, a to jest najgorsze dla wzmacniacza, do garażu na próby jak najbardziej, ale nic po za tym.
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Ja bym wziął DAP'a. Podobno nieiwle trafia spowrotem do serwisu. Zresztą... gdyby trafiało ich więcej, produkcja by się nie opłacała.
    Tylko przy wyborze takich wzmacniaczy postępuje się troszkę inaczej. Jesli potrzebujesz 2x200W to kup taki, który ma 2 x 300...400W (niewielka róznica w cenie) i nie używaj pełnej mocy. Oszczędności robi się na zasilaczu, więc może zniekształcać i obcinać doprowadzając nawet do uszkodzenia głośnika. Jak będzie sobie grał na 60-70% mocy będzie OK. Przy ekstremalnie niskich impedancjach i dużych systemach nie ryzykował bym taniej końcówki typu DAP czy hollywood.
  • Poziom 12  
    Jak już chcesz coś tańszego to weź sobie tego img- stage line lepsza jakość i bedziesz z niego bardzo zadowolony pozdrawiam, ale weź 2x250 lub 2x300 różnica w cenie nie jest taka duża do 100 zł
  • Poziom 29  
    Najlepszym wyjściem było by kupienie (używanego) wzmacniacz firmy ADS są to sprawdzone wzmacniacze i trwałe.Tutaj masz linka do oficjalnej strony firmy http://www.ads.com.pl/ Wybierz sobie jakiś model i poszukaj np.na allegro:D

P.S dlatego napisałem używanego bo wzmacniacze tej firmy są dość drogie ale bardzo dobre.:D
  • Poziom 27  
    Jest jeszcze kolejna mozliwość -zrobić samemu i wiesz co w srodku siedzi oraz jakie mam prametry. Tylko jest z tym troche zabawy. Ja składam PA300 i mocy miwystarczy 2x300W przy 4ohm a cena ok 300zl.
  • Poziom 21  
    Nie no ludzie dalej chcą kupować te hollywoody. Poczytaj w tym dziale mój post dotyczący tego wzmacniacza.. Już lepiej dwa eltrony kupić. Estrady nim nie zrobisz, zjara ci się po 15 minutach.
  • Poziom 27  
    Ja jedno wiem ten PA300 sie ciekawie zapowiada a eltron w sinus ma 100W i pobiera do 600W z sieci a nie jak podaja inne firmy ze pobór mocy przy 1/8 mozliwosci czy przy 1/3 wynosi 600W a ma 2x600W ( bo nigdy sie nie puszcza w sinus.) Smialo mozna powiedziec ze eltrona ma 300W muzycznej czy jak kto woli RMS (no bo muzyka to nie sinus const).

Krótko w eltronie jest moc podawan sinus i napewno przekzyczy Jakies dapy, img stage line majace po 2x200W gdze jest moc muzyczna i nigdy ten mocy ten wzmacnaicz nie odda przy 50HZ przez 1min. bo saie spali.

Zapewne wybuchnie teraz wiele sprzecznosci z moja wypowiedzia ale takei realia sa. I jezeli to mozliwe prosze o potraktowanie postu jako inforamcje a nei jako manifest. I o niewyglasznie sprzecznych teorii aby pozniej nei bylo klotni.