Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes A140 , W168 zamienione funkcje w pilocie kluczyka

Tomasz365 18 Jan 2021 12:53 444 2
 • #1
  Tomasz365
  Level 12  
  Witam,
  Po kilku dniach postoju nie da się rozbroić alarmu ani otworzyć drzwi pilotem z kluczyka. Samochód nie reagował wcale przy wciskaniu obu przycisków rozbrojenia/ odryglowania i uzbrojenia alarmu. Drugi kluczyk działa dokładnie tak samo. Baterie w kluczykach nowe. Otworzyłem samochód mechanicznie kluczykiem wywołując alarm. Zgodnie z procedurą po przekręceniu stacyjki w pozycję 2 alarm wyłączył się i wyświetlał komunikat Start Error. Po ponownym włożeniu kluczyka komunikat zniknął a samochód normalnie zapalił. Wszystko w samochodzie działa poprawnie: otwieranie/ zamykanie drzwi z przycisku pod trójkątem, elektryczne szyby,itd.
  Problemem jet teraz, że nie da się zamknąć samochodu pilotem. Przy wciskaniu symbolu zamkniętej kłódki nic się nie dzieje - samochód nie reaguje. Natomiast przy wciśnięciu otwartej kłódki w kluczyku samochód zamyka się uzbrajając alarm i miga kierunkowskaz 3 razy. Czyli niby wszystko ok tak powinno działać przy wciskaniu drugiego przycisku. Odłączanie akumulatora i synchronizowanie kluczyków nie pomaga. Napięcie na AKU wynosiło 11,30V ale to chyba nie powód aby oszalał centralny zamek. Centralny zamek jak i alarm jest raczej fabryczny. Sterowanie z kluczyka jest falami radiowymi a nie IR.
  Może ma ktoś pomysł co się stało i gdzie szukać usterki?
 • #3
  Tomasz365
  Level 12  
  Podłączyłem inny licznik z tym samym kodem. Efekt jest taki, że działa dokładnie tak samo jak oryginał. Przy podłączeniu licznika z innymi numerami działało otwieranie samochodu poprawnie - znakiem otwartej kłódki ale nadal nie działał przycisk zamykania/ uzbrajania alarmu.