Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes A140 , W168 zamienione funkcje w pilocie kluczyka

Tomasz365 18 Jan 2021 12:53 243 2
 • #1
  Tomasz365
  Level 11  
  Witam,
  Po kilku dniach postoju nie da się rozbroić alarmu ani otworzyć drzwi pilotem z kluczyka. Samochód nie reagował wcale przy wciskaniu obu przycisków rozbrojenia/ odryglowania i uzbrojenia alarmu. Drugi kluczyk działa dokładnie tak samo. Baterie w kluczykach nowe. Otworzyłem samochód mechanicznie kluczykiem wywołując alarm. Zgodnie z procedurą po przekręceniu stacyjki w pozycję 2 alarm wyłączył się i wyświetlał komunikat Start Error. Po ponownym włożeniu kluczyka komunikat zniknął a samochód normalnie zapalił. Wszystko w samochodzie działa poprawnie: otwieranie/ zamykanie drzwi z przycisku pod trójkątem, elektryczne szyby,itd.
  Problemem jet teraz, że nie da się zamknąć samochodu pilotem. Przy wciskaniu symbolu zamkniętej kłódki nic się nie dzieje - samochód nie reaguje. Natomiast przy wciśnięciu otwartej kłódki w kluczyku samochód zamyka się uzbrajając alarm i miga kierunkowskaz 3 razy. Czyli niby wszystko ok tak powinno działać przy wciskaniu drugiego przycisku. Odłączanie akumulatora i synchronizowanie kluczyków nie pomaga. Napięcie na AKU wynosiło 11,30V ale to chyba nie powód aby oszalał centralny zamek. Centralny zamek jak i alarm jest raczej fabryczny. Sterowanie z kluczyka jest falami radiowymi a nie IR.
  Może ma ktoś pomysł co się stało i gdzie szukać usterki?
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #3
  Tomasz365
  Level 11  
  Podłączyłem inny licznik z tym samym kodem. Efekt jest taki, że działa dokładnie tak samo jak oryginał. Przy podłączeniu licznika z innymi numerami działało otwieranie samochodu poprawnie - znakiem otwartej kłódki ale nadal nie działał przycisk zamykania/ uzbrajania alarmu.