Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ClusBerry 9500-CM4 - klaster Raspberry Pi CM4 w przemysłowym stylu

ghost666 18 Jan 2021 17:47 1353 0
 • ClusBerry 9500-CM4 - klaster Raspberry Pi CM4 w przemysłowym stylu
  Rozwiązania klastrowe dla Raspberry Pi pojawiają się na rynku dosyć często. Dotąd jednak niewiele z nich oparte było na modułach Raspberry Pi CM4. Firma TECHBASE zaprezentował jednakże inny rodzaj klastra Raspberry Pi CM4 w postaci ClusBerry 9500-CM4. Urządzenie to integruje w sobie do ośmiu Raspberry Pi Computer Module 4 w obudowie na szynę DIN i dedykowane jest do zastosowań przemysłowych.

  ClusBerry 9500-CM4 zostało zaprojektowany tak, aby można było dostosowywać układ do własnych potrzeb za pomocą szerokiego wyboru modułów opartych na Raspberry Pi CM4 i kartach I/O. Do wyboru są:

  * Standardowy moduł klastra 9500-CM4 z modułem Compute Module CM4 i wybraną konfiguracją obejmującą:
  * Sterownik GPIO z interfejsami DI, DO, AI, 1-Wire, RS-232/485 i CAN
  * Bramka komunikacyjna z maksymalnie dwoma portami Ethernet, portami szeregowymi, łącznością bezprzewodową (LTE-cat.M1, 4G, 5G, LoRa, ZigBee, Z-Wave, Wireless M-Bus)
  * AI Gateway z Coral Edge TPU dołączonym poprzez PCIe M.2 lub do czterech modułów Coral Edge TPU przez USB 3.0
  * Moduł NAS File Server RPI CM4 z dwoma dyskami SSD SATA III i obsługą RAID
  * Hub USB3.0 Hub dla RPI CM4
  * Gigabitowy router LAN/WAN z dodatkową kartą sieciową 2.5 GbE, który pracuje jako niezależny switch/router
  * SuperCap - moduł zarządzania energią do zasilania awaryjnego (superkondensatory lub bateria litowo-jonowa) lub tryb uśpienia z układem do zarządzania zasilaniem opartym na ESP32

  W ofercie firmy znaleźć ma się jednak o wiele więcej modułów.  ClusBerry 9500-CM4 - klaster Raspberry Pi CM4 w przemysłowym stylu ClusBerry 9500-CM4 - klaster Raspberry Pi CM4 w przemysłowym stylu


  Na szczególną uwagę zasługuje rozwiązanie chłodzenia ze wspólnym radiatorem podłączonym do wszystkich modułów Raspberry Pi CM4, chociaż dopiero okaże się, czy jest ono równie funkcjonalne, co estetyczne.

  Jeśli chodzi o oprogramowanie, to TECHBASE zaleca użycie Kubernetes Lightweight Docker i K3S do zarządzania klastrami. Moduł serwera plików NAS zazwyczaj korzysta z oprogramowanie ownCloud lub Nextcloud.

  Firma podała, że opracowywane są pierwsze prototypy, a klienci chcący uzyskać rozwiązanie oparte na ClusBerry 9500-CM4 powinni być w stanie otrzymać wybraną konfigurację w ciągu około dwóch miesięcy, w zależności od dostawy Raspberry Pi Compute Module 4 i wybranego zestawu kart rozszerzenia. Nie ma jeszcze dostępnej strony produktu z szerszymi informacjami.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/01/18/clusberry-9500-cm4-a-raspberry-pi-cm4-cluster-industrial-style/

  Cool? Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11176 posts with rating 9456, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.