Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Fiat PANDA 1.4L 100hp 2007r sc - airbag i otwieranie klapy tyl

bzyq90 19 Jan 2021 19:48 297 9
    bzyq90
    Level 18  
    witam, mam dwa problemy z samochodem Fiat Panda 1.4 100hp z 2007r.

Pierwszy z nich:
    PODUSZKI POWIETRZNE (TRW) Fiat PANDA 1.4L 100hp 2007r sc - airbag i otwieranie klapy tyl
    Po wjezdzie w głęboką kałużę zapaliła sie kontrolka poduszek powietrznych. Sterownik znajduje sie w przedniej części tunelu środkowego. Po wymontowaniu go zauważłem wodę w jednej z kostek, wydmuchanie, przeczyszczenie, wymiana sterownika na taki sam nic nie pomogło. Bezpieczniki są w porzadku, interface nie łączy sie z poduszkami. Odpinanie akumulatora też nie pomaga.
    Czy ktoś może mi pomóc, nie wiem gdzie dalej szukać, nawet pomoc schematem?

ELEKTRYCZNA KLAPA BAGAZNIKA
    Drugi temat to elektryczne otwieranie klapy. Mikrostyk działa ale nie otwiera bagażnika. Z pilota otwiera.
    Gdzieś w internecie wyczytałem o adaptacji klapy, ale żadnych informacji więcej.
    Nie działa od zakupu samochodu.

Wszystkie pomysły i schematy do pandy 1.4 100hp mnie ratują. Mam dość proszenia sie elektrykow w moim rejonie o termin.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • IGE-XAO
    bzyq90
    Level 18  
    Widzisz zalany sterownik z ktorym nie ma kontaktu to kupujesz za 30zl i sprawdzasz dalej.
    Ze wzgledu na wtyczki pod fotelami łączyłby sie z interfejsem, tak samo przy przerwanej tasmie kierownicy.

Wtyczki pod fotelami sprawdzę, ale tasma bezsensu. Wjechałem w kałużę nie do jeziora.
  • IGE-XAO
    rafik39
    Level 19  
    Najważniejsza rzecz, jakim programem sprawdzasz ? jeśli uniwersalnym nie pomoże. jeśli chcesz dokładnie sprawdzić jaki jest problem z AirBag-iem użyj programu np. MULTIECUSCAN lub MAXI ECU, musi być dedykowany do Fiata, Alfy, Lanci. Pierwszy program jest perfekcyjny, używam go od 10 lat i wszystko dokładnie pokazuje ale... musisz mieć kod PIN 4 cyfrowy, jest na karcie kodowej do auta. kiedyś klient miał ten sam problem z AirBag w Stilo, przeszukali wszystkie kostki,poduszki,przewody i nic. Okazało się ze jak podłączyłem pod w/w program ,że wina była przerwanejinstalacji w macie i czujnika zajęcia miejsca pasażera, emulator pomógł zamiast wymiany fotela.
    bzyq90
    Level 18  
    I to jest odpowiedz.

Autocom.
    Jezeli nie posiadam takiej karty to gdzie szukac 4 cyfrowego pinu?

Gdybym mial pinout czy chociaz schemat to podpialbym sterownik na stole i sprawdzil czy sie laczy.
    rafik39
    Level 19  
    Jak masz możliwość w każdym serwisie Fiata powinni ci podać PIN, jest on przyznany od nowości auta.A pytanie 2gie... teoretyczne da się ale szybciej sprawdzisz programem przyczynę a na stole i tak musisz mieć odpowiedni program. Szukaj pinu w dokumentach auta, przeważnie jest w książce serwisowej karta kodowa z pinem wielkości karty kredytowej.
    bzyq90
    Level 18  
    Jutro szukam, multi ecu scan z interfejsem czy korzystasz z tego przewodu niebieskiego co do vaga?
    Czas na zakupy.
    I jeszcze pytanie, czy spotkales sie z tematem adaptacji klapy bagaznika?