Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet LTE na wsi pod Poznaniem

ICEMANIK 20 Jan 2021 20:05 195 2
    ICEMANIK
    Level 10  
    Witam,
    pierwszy raz jestem zmuszony do skorzystania z internetu LTE, poprzednio był światłowód, ale z uwagi na przeprowadzkę i brak możliwości na FTTH pozostaje tylko LTE. Niestety w obecnych warunkach pracuję zdalnie, dzieciaki również, więc potrzeba stabilnego łącza.
    Nie posiadam żadnego routera LTE, ani umowy na internet, jedynie dysponuję kartami sim z Play, T-Mobile oraz Plus na których mogłem przetestować sygnał telefonem wystawionym za zewnątrz przez okno strychowe (na parterze znacznie gorsze wyniki).
    Orange nie posiadam.

Gądki k/Poznania
    Do najbliższego BTS jest 1000m i jest widoczny z okna dachowego, choć po drodze są duże centra dystrybucyjne Rabena.

Testy z netmonitora - niestety nie udało mi się ustawić konkretnych pasm, więc wyniki są z automatycznego pasma:

T-mobile na paśmie LTE-A 2600, reszta widoczna na zrzutach:
    Internet LTE na wsi pod Poznaniem Internet LTE na wsi pod Poznaniem Internet LTE na wsi pod Poznaniem

Pytanie: którego operatora wybrać i w jaki sprzęt celować? Antena w modemie może być zintegrowana czy musi być w takim wypadku zewnętrzna?
    Sprzęt jaki mam w szafie to asus rt-ac58u - może się przyda jako końcowy AP?

Z góry dziękuję z wszelkie porady.
    sosarek

Level 43  
    ICEMANIK wrote:
    choć po drodze są duże centra dystrybucyjne Rabena.

Więc okolice Kórnika albo Borówiec i ościenne.
    Ostatnio u Klienta w Borówcu robiłem testy z Virgin Mobile i Play gdzie Orange miał problemy z zasięgiem, działa to jakoś więc pozostaje Ci zakup starterów różnych operatorów i sprawdzanie w miejscu docelowym na telefonie i zamieszczenie wyników.
    matek451
    Level 43  
    Wszystko to BTS-y na Elewatorze, agregacja 4 pasm dla T-mobile i Play, przy czym sygnał T-mobile najmocniejszy. Jak wychodza teraz speedtesty dla tych operatorów o tej porze, podczas speedtestu tylko jedna karta w telefonie. Plus ma tam LTE2600+1800+800 , speedtest tez dla niego.