Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet LTE na wsi pod Poznaniem

ICEMANIK 20 Jan 2021 20:05 195 2
 • #1
  ICEMANIK
  Level 10  
  Witam,
  pierwszy raz jestem zmuszony do skorzystania z internetu LTE, poprzednio był światłowód, ale z uwagi na przeprowadzkę i brak możliwości na FTTH pozostaje tylko LTE. Niestety w obecnych warunkach pracuję zdalnie, dzieciaki również, więc potrzeba stabilnego łącza.
  Nie posiadam żadnego routera LTE, ani umowy na internet, jedynie dysponuję kartami sim z Play, T-Mobile oraz Plus na których mogłem przetestować sygnał telefonem wystawionym za zewnątrz przez okno strychowe (na parterze znacznie gorsze wyniki).
  Orange nie posiadam.

  Lokalizacja: 52.315545, 17.047337
  Gądki k/Poznania
  Do najbliższego BTS jest 1000m i jest widoczny z okna dachowego, choć po drodze są duże centra dystrybucyjne Rabena.  Testy z netmonitora - niestety nie udało mi się ustawić konkretnych pasm, więc wyniki są z automatycznego pasma:

  T-mobile na paśmie LTE-A 2600, reszta widoczna na zrzutach:
  Internet LTE na wsi pod Poznaniem Internet LTE na wsi pod Poznaniem Internet LTE na wsi pod Poznaniem

  Pytanie: którego operatora wybrać i w jaki sprzęt celować? Antena w modemie może być zintegrowana czy musi być w takim wypadku zewnętrzna?
  Sprzęt jaki mam w szafie to asus rt-ac58u - może się przyda jako końcowy AP?

  Z góry dziękuję z wszelkie porady.
 • #2
  sosarek

  Level 43  
  ICEMANIK wrote:
  choć po drodze są duże centra dystrybucyjne Rabena.

  Więc okolice Kórnika albo Borówiec i ościenne.
  Ostatnio u Klienta w Borówcu robiłem testy z Virgin Mobile i Play gdzie Orange miał problemy z zasięgiem, działa to jakoś więc pozostaje Ci zakup starterów różnych operatorów i sprawdzanie w miejscu docelowym na telefonie i zamieszczenie wyników.
 • #3
  matek451
  Level 43  
  Wszystko to BTS-y na Elewatorze, agregacja 4 pasm dla T-mobile i Play, przy czym sygnał T-mobile najmocniejszy. Jak wychodza teraz speedtesty dla tych operatorów o tej porze, podczas speedtestu tylko jedna karta w telefonie. Plus ma tam LTE2600+1800+800 , speedtest tez dla niego.