Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Skoda Symphony Grundig SK2Z3Z - Wyłączenie trybu CAN

pewusoft 21 Jan 2021 09:54 453 5
 • #1
  pewusoft
  Level 11  
  Posiadam stare radio Skoda Symphony produkcji Grundiga (kod SK2Z3Z), wersja na kasety. Chciałbym włożyć je do auta spoza grupy VAG (odpowiada mi funkcjonalność), jednak radio jest najprawdopodobniej zakodowane aby logikę zapłonu i podświetlenie sterowane było po szynie CAN. Z tego co wiem, można to radio przekodować tak, aby wyłączyć komunikację po CAN, niestety nie wiem, jak się za to zabrać.  Z tego, co odszukałem na elektrodzie i w internecie - można zmienić kodowanie programem VCDS, wyłączając komunikację CAN, ale do tego potrzebny jest pewnie samochód z grupy VAG. Próbowałem to robić przez program VCDS używając interfejsu, który został mi po poprzednim aucie. Zasilając radio i interfejs z zasilacza "na stole" połączyłem również linię K radia z linią K interfejsu. Radio odpowiada na wywołania pod swoim adresem, zapalając na chwilę "DIAG" na wyświetlaczu, ale poza tym nie można się z nim skomunikować.

  Mam dump do tego radia (odczytywałem kod, nie zapisywałem nic nowego do pamięci). Podobno można takie kodowanie zmienić, edytując zrzut pamięci, ale po przeszukaniu elektrody i połowy internetu nie znalazłem żadnej informacji, co zmienić. Pojawiły się gdzieś posty dotyczące wersji produkowanej przez Technisat, ale do wersji Grundiga nie znalazłem.

  Oczywiście poza podświetleniem i logiką zapłonu radio działa w 100% poprawnie. Bardzo proszę o pomoc, jeśli ktoś dysponuje wiedzą co zmienić w dumpie, ewentualnie jak zmusić radio do współpracy z VCDS bez posiadania reszty samochodu.
 • #2
  SZYMON BYDGOSZCZ
  Level 38  
  pewusoft wrote:
  Skoda Symphony produkcji Grundiga


  Jedna pamięć czy dwie ?
 • #3
  pewusoft
  Level 11  
  Tylko jedna kość 24LC16
 • #5
  pewusoft
  Level 11  
  Niestety nie, nadal nie reaguje ani na +12V na pinie od podświetlenia, ani od logiki zapłonu.