Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw głośnomówiący Parrot CK3100 LCD nie działa wybieranie głosowe.

jacapek 21 Jan 2021 14:46 399 0
    jacapek
    Level 12  
    Witam.
    Mam problem z wybieraniem głosowym przez mój zestaw Parrot CK3100 LCD z polskim oprogramowaniem 5D.
    Problem wygląda następująco.
    Mam dwa telefony.
    Pierwszy to Nokia E51 na Symbianie i z nim zestaw współpracuje prawidłowo, działają wszystkie funkcje.
    Drugi to Lenovo K5 plus i z nim zestaw nie do końca chce współpracować.
    Kiedy włączę w zestawie WYBIERANIE GŁOSOWE Z ZESTAWU, to działa ono prawidłowo, tzn.:
    -mówię: "telefon" (lub przyciskam zieloną słuchawkę),
    -zestaw potwierdza dźwiękiem (pipnięciem),
    -na ekranie pojawia się napis: "Rozpoznawanie dźwiękowe w trakcie".
    Wtedy wypowiadam nazwę kontaktu z książki, zestaw wypowiada nazwę kontaktu i następuje łączenie.
    Problem pojawia się, kiedy włączę WYBIERANIE GŁOSOWE Z TELEFONU.
    Wygląda to tak:
    -Kiedy powiem "telefon" lub przycisnę zieloną słuchawkę, na ekranie zestawu pojawia się napis "wybieranie głosowe w trakcie", ale nie ma już potwierdzenia dźwiękowego i zestaw nie reaguje na wypowiadaną nazwę kontaktu. Po kilku sekundach na ekranie pojawia się napis: "wybieranie głosowe nie powiodło się".
    Zestaw przechodzi do normalnego stanu gotowości.
    Nie ma znaczenia, czy mam sparowane obydwa telefony i łączę się jednym z nich, czy wykasuję telefony z pamięci i sparuję tylko jeden, za każdym razem z Nokią współpracuje prawidłowo, a z Lenovo jest problem z wybieraniem głosowym z książki telefonu.
    Wybieranie manualne z książki działa prawidłowo.
    Oprogramowanie zestawu wgrywałem kilka razy, pliki pobierając z różnych źródeł, tak że raczej wykluczam błąd oprogramowania.
    Nie bardzo wiem do czego służą funkcje w menu "ustawienia osobiste" - "zaawansowane".
    W zestawie nie są one przetłumaczone, (nazwy są po angielsku choć to mały problem), ale w instrukcji są słabo opisane.
    Może powinienem uaktywnić którąś z tych funkcji?
    Te funkcje to:
    --Łączenie z telefonem
    -Normal paring
    -Wyłącz synchro
    -AT Synchronization
    -Auto pair with sync
    -Auto pair no sync
    -Auto pair AT sync
    -No sniff Mode
    -No sniff, No sync
    -No auto role swit
    -Telefon headset
    --Object push
    -automatyczny
    -stale aktywny
    -change CoD
    Czy ktoś zna rozwiązanie mojego problemu, albo chociaż mógłby mi przybliżyć do czego służą wymienione funkcje?
    Kiedy je zaznaczam nie bardzo widzę różnicę w działaniu zestawu.
    Z góry bardzo dziękuję za wszystkie sugestie i pozdrawiam.