Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

magnetofon DAT Sony DTC-790 poszukiwany rdzeń elektromagnesu

Maciej Ziejewski 21 Jan 2021 19:14 459 11
Wago
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    Witajcie. Jak w temacie.
    Poszukuję rdzeń elektromagnesu lub cały elektromagnes do Sony DTC-790. Ma ktoś coś takiego w swoich skarbach i chciałby się tego pozbyć ???. Szukanie w sieci nie dało wyniku żadnego, ani w sklepie z częściami do sony ani w serwisie sony, więc pytam tutaj. Nr tej części wg instrukcji serwisowej to PM 903. Druga część to silniczek bębna z głowicami o nr-ze wg sm M902. W tym wypadku interesuje mnie sama ośka, bo już na zmontowanym wyczuwalny jest luz, ale silniczek ten działa i napędza bęben z głowicami. załączam 2 strony z instrukcji z tymi częściami do wglądu. Ewentualnie oryginalną osłonę kieszeni do tego modelu.
  • Wago
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    tu na filmiku widać ten niebieski elektromagnes : https://www.youtube.com/watch?v=ddNpN6x2xJk . Poszukiwany ze śrubeczkami mocującymi. Czas na filmie 6:48-6:58. Jak prawdopodobie jakiś układ w odpowiednim czasie nie dostanie sygnału (z fototranzystora (czujnika) poprzez odpowiednie ustawienie ramienia z nieprzeźroczystego tworzywa sztucznego), to potem jest blokada 99,99% funkcji magnetofonu i wyświetla napis "caution". Uwaga -> na co ??. Jak mnie uruchomisz to wybuchnę ci w twarz??. Tyle tylko, że zmieścił się na wyświetlaczu sam napis "caution". Wg instrukcji obsługi cytuję co oznacza ten napis "A sefety machanism is operating because of condensation or other reasons".
    ->1) W moim przypadku wg tego opisu w tłumaczeniu na polski : mechanizm zabezpieczający w przypadku kondensacji dodam pary wodnej wewnątrz urządzenia. Sytuacja spotykana porą zimową, kiedy z zimnego wnosi się urządzenie do ciepłego pomieszczenia. Zalecane jest nie podłączanie urządzenia w tym wypadku do zasilania przez minimum 1h od wypakowania go tak to ujmijmy. Jednak w tym wypadku to nie ta przyczyna, bo :
    1) podłączyłem go do zasilania po ok 48h od wypakowania z kartonu w mieszkaniu i nie wyświetlił tego komunikatu "Caution"
    2) pierwsze włączenie magnetofonu było bez włożonej do środka kasety magnetofonowej.
    Tak więc napis ten pojawia się w przypadku problemu, kiedy wykryje włożoną kasetę do mechanizmu.
    ->2) takie określenie w instrukcji przyczyn problemu : "or other reasons" czyli inne powody to jest żadne określenie i pod tym względem instrukcja obsługi jest o kant dupy rozbić czyli niepotrzebna i zbędna.
    Wg moich obserwacji ostrzeżenie to pojawia się kiedy wspomniany niebieski elektromagnes jest :
    - kompletny i działający -> filmik
    - niekompletny -> mój przypadek
    - niedziałający -> ???
    Może coś bardziej konkretnie będzie napisane w nocie katalogowej układu, dzięki któremu ten napis się pojawia.
    Pomoże mi ktoś w zdobyciu tej brakującej części, bo od niej trzeba zacząć ??.
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    Potrzebne też 2 małe nie za mocne sprężynki do elementu nr 313. Bo trzeba użyć większej siły 2 rękoma, by przesunąć element, by załączył kolejny microswitch i jeszcze coś. To jak ma dać radę silniczek układu. Sprężynki widoczne na foto w elemencie z białego plastiku.
  • Wago
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    przy okazji pytanie : z jakiego materiału są zrobione sworznie elektromagnesów i dodatkowo z jakiego materiału są zrobione groty lutownic tzw. oporowych, bo będzie potrzeba dorobić sobie grot.
    User removed account
    Level 1  
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    Cześć. Winylov z przyjemnością. TAK w niebieskim brakuje. Jak się nie mylę oba to hamulce. Nie udało mi się wykręcić żółtego, aby na próbę przymierzyć czy pasuje sworzeń, bo nie miałem odpowiednio cienkiego śrubokrętu, za to pomierzyłem ten niekompletny jeśli pamiętam w pozycji nie załączonej. Wklejam rysunek z wymiarami elektromagnesu. Dziwna niesprawność tego elektromagnesu. Jak z niego ten sworzeń wypadł ???. Śrubka od elektromagnesu się walała po mechanizmie, także teraz ten niebieski ma wkręcone wszystkie 3 śrubki.
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    w lutownicach oporowych też z miedzi ??. W transformatorowej/pistoletowej to jest z miedzi i lutownica przez grot przepuszcza napięcie, a ja bym potrzebował dorobić grot do takiej jak "kolbowa" lutownicy. Taki specyficzny grot, który będzie jednocześnie grzał 2 punkty (np. 2 nóżki kondensatora elektrolitycznego w technologi montażu SMD).
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    Witaj Vinylov.
    Nic się złego nie stało. Każdy potrzebuje czasu, żeby poszukać. Najważniejsze, że pamiętałeś i poszukałeś. Cewkę sprawdziłem z przewodami włącznie do wtyczki. Jedna i druga cewka sprawna. Także szukam tylko metalowej części. Wg pomiarów i załączonego ostatniego foto, to wydaje mi się, że ten sworzeń jest za gruby, ale lepiej będzie sprawdzić czy go włożę w otwór, bo mierzyłem na zamocowanym do mechanizmu.
    User removed account
    Level 1