Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefon komórkowy Samsung A5 2016 jak przywrócić ustawienia fabryczne

draszyr99 21 Jan 2021 20:27 588 13
    draszyr99
    Level 8  
    Witam. Proszę o pomoc. Na aukcji zakupiłem telefon Samsung Galaxy A5 2016, w telefonie wystrzeliła bateria i Pani nie naprawiała telefonu tylko postanowiła go sprzedać. Kupiłem nowa baterię i telefon działa, tyle że konta nie są pousuwane. Bardzo proszę o poradę i w miarę dokładne opisanie jak wszystko usunąć i przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, jednocześnie nie zablokować telefonu. Następnie chcę mieć na telefonie swoje konto. Wiem że jak zrobi się to źle to zablokuje się telefon i prosi o stare dane po przywróceniu do ustawień fabrycznych. ( tak właśnie załatwiłem tablet ). Jeśli będzie taka potrzeba to będę kontaktował się ze sprzedającą. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    arson18
    Level 17  
    Można to z poziomu androida zrobić albo pewniejszy sposób "hard reset" (menu serwisowe).Wyłącz telefon, Przytrzymaj VOL+, przycisk MENU, i przycisk POWER jednocześnie otworzy Ci sie menu (Ja mam galaxy A3 ale to tak samo sie robi )
    następnie przejdź vol- na :
    zatwierdź przyciskiem power
    analogicznie pkt niżej
    na koniec rebot system now
    i gotowe czysty tel
    draszyr99
    Level 8  
    Dziękuję za pomoc, tylko czy po ponownym uruchomieniu telefonu ten nie będzie wołał o stary login i hasło, a dopiero po tym nowy login i hasło. Tak jak wcześniej pisałem w ten sposób załatwiłem tablet. Też robiłem ten numer z przytrzymaniem głośności i power w tablecie i co się zresetował i próbowałem przeprowadzić konfigurację początkową i dochodziłem do konta google to wołał o stary login i hasło. ( aby zmienić login i hasło najpierw podaj stary login i hasło). Nie chcę aby to samo przytrafiło mi się z telefonem.
    arson18
    Level 17  
    nie to czyści wszystko co uzytkownik wprowadził, po tej operacji masz androida czystego z wszelkich danych poprzednika lacznie z kontami google, facebook itp. po tej operacji będziesz miał konfiguracje startowa czyli język, polaczenie z wifi, wpisanie konta np google itd. Bez obaw nie powinno prosic o loginy poprzednie bo ich nie bedzie :) ale jeśli coś by się wydarzyło w trakcie tych operacji bez obaw programem ODIN można wgrać nowy android. Ale zapewniam że telefon nie będzie prosił o nic starego jak np Iphonach. Jak mówiłem można kliknąć w ustawienich "wyzeruj i przywróć ustawienia fabryczne". Ale w samsungach jest pewniejsza opcja z HARD RESET. powodzenia :)

jaka wersja androida ? i jako model dokładnie ?
    staś pytalski
    Level 38  
    Przed operacją, naładuj baterię. Jeżeli to android 5.0 to powinno się udać jak wyżej zostało napisane. Jeżeli pojawią się pytania o konto Google, trzeba będzie ratować się poradnikami z YouTube lub serwisiem.
    draszyr99
    Level 8  
    Android 9 jeśli dobrze sprawdziłem.
    arson18
    Level 17  
    mam dokladnie a300fu w naprawie android 6.0.1 robilem reset konto google itp było, po resecie normalna konfiguracja i zakładanie nowego konta bez niespodzianek. w poprzednim samsungu a500fu tez z androidem 6 tez bez problemu.
    Jak masz obawę usuń z poziomu android konta i załóż nowe jak się da i wtedy reset. A jeżeli miałeś już doświadczenie wgrywać drona do samsunga to proponuje wgrać nowy i wtedy bez wątpliwości.
    jak kolega wyżej pisał pamiętać o baterii by byłą naładowana
    staś pytalski
    Level 38  
    Ten telefon był max z Androidem 7.0 oficjalnie. Jeżeli masz 9.0 to jakiś custom, siadaj do YouTube i oglądaj filmy jak go odblokować, filmów i metod jest wiele ale, za którym razem trafisz na taką, która pozwoli Ci odblokować Twój telefon to nie wiem. Możesz próbować wgrać stockowy rom, ale jak efekt będzie, czy zniknie blokada frp nie wiem.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    arson18 wrote:
    nie to czyści wszystko co uzytkownik wprowadził, po tej operacji masz androida czystego z wszelkich danych poprzednika lacznie z kontami google,

Za takie odpowiedzi kolega zaraz dostanie ostrzeżenie gdyż wprowadzają one w błąd autora pytania jak i innych którzy to będą czytać.

Od androida 6.0 jest już możliwość blokady google a na A5 2016 może być android 7.0 więc blokada jak najbardziej będzie po przywróceniu ustawień fabrycznych z poziomu recovery. Natomiast reset z poziomu menu w telefonie i opcja "resetuj do fabrycznych" taką blokadę i wszelkie konta o ile są na telefonie usunie.

draszyr99 wrote:
    Kupiłem nowa baterię i telefon działa

Co kolega ma namyśli pisząc, że telefon działa? Można wejść w menu czy jest blokada wzorkiem czy jeszcze coś innego?
    arson18
    Level 17  
    tino2003 wrote:
    Za takie odpowiedzi kolega zaraz dostanie ostrzeżenie gdyż wprowadzają one w błąd autora pytania jak i innych którzy to będą czytać.

sorry ale nie wypowiadałbym się gdybym nie maił pewności, wyżej wymienione modele fizycznie miałem, ten ostatni a300uf nadal mam otrzymałem do wyczyszczenia androida oraz wymiana gniazda, wszystkie konta były zalogowane nie usunięte (android 6.0.1 zapiane). Skorzystałem z najszybszej opcji hard restet i normalnie przy restarcie po resecie wpisałem swoje konto w celu zainstalowania apek dla klienta.
    Także nie wiem, jeżeli przypadek to sorry po prostu akurat robiłem ta operacje i poszło jak napisałem, nie pytałem klienta o loginy googla itp

Co do tematu prosze najlepiej skorzystać z instrukcji wgrywania firmware nowego przez ODIN, bedziesz pewny i unikniesz debaty
    tino2003
    Admin of GSM Group
    arson18 wrote:
    Co do tematu prosze najlepiej skorzystać z instrukcji wgrywania firmware nowego przez ODIN, bedziesz pewny i unikniesz debaty

Przecież wgranie systemu też nie usuwa kont o ile one są zapisane i zabezpieczone np. wzorkiem.

Proszę poczytać setki postów na temat blokady frp jakie są na elektrodzie i wyciągnąć z tego jakieś wnioski a może na przyszłość i koledze się to przydać.
    arson18
    Level 17  
    Na pewno skorzystam każda wiedza jest przydatna także thx.
    Nie chce zaśmiecać tego tematu czy możesz wyjaśnić mój przypadek na prv? kilka kont w tym google zalogowane zapisane zabezpieczone i nie miałem problemu.
    Tel jeszcze posiadam z czystej już ciekawości
    blahfff
    Level 38  
    arson18 wrote:
    sorry ale nie wypowiadałbym się gdybym nie maił pewności, wyżej wymienione modele fizycznie miałem, ten ostatni a300uf nadal mam otrzymałem do wyczyszczenia androida oraz wymiana gniazda, wszystkie konta były zalogowane nie usunięte (android 6.0.1 zapiane). Skorzystałem z najszybszej opcji hard restet i normalnie przy restarcie po resecie wpisałem swoje konto w celu zainstalowania apek dla klienta.

A300FU nie ma blokady FRP. Ta zostala wprowadzona w urzadzeniach ktore weszly na rynek z Androidem 5.1 i wyzej. A510F (A5 2016) ma taka blokade.

Zeby to zresetowac bez problemow wypadalo by usunac konto z telefonu, i zrobic reset z poziomu ustawien telefonie, a nie z recovery. Usuniecie konta Google z tel mozna zrobic bez znajomosci hasla do konta. Konto Samsunga - jesli jest dodane, bedzie pytac o haslo. Mozna jeszcze dla pewnosci wlaczyc odblokowanie OEM w ustawieniach programistycznych i to calkowicie wylacza blokade FRP. Pozniej, po resecie najlepiej odblokowanie OEM wylaczyc bo niektore aplikacje sie tego czepiaja i nie chca dzialac.
    arson18
    Level 17  
    blahfff wrote:
    A300FU nie ma blokady FRP.

dzięki za merytoryczne wyjaśnienie, mój przypadek zadziałał dla A300FU oraz A500FU, wiec jeżeli posty wprowadzają w błąd proszę o skasowanie
    Powodzenia dla autora