Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy A6 zepsułem Android Auto

Zdzichu 21 Jan 2021 22:19 660 7
 • #1
  Zdzichu
  Level 32  
  Moje problemy z AA zaczęły się przy okazji ostatnich aktualizacji. Obecnie mam zainstalowaną wersję 6.0.615323. Ale to nie w tej poprawce jest błąd. Błąd zrobiłem bo chciałem odinstalować AA i zamiast tego przywróciłem AA do wersji fabrycznej telefonu.
  Ale od początku. Mam telefon Galaxy A6 i pierwotnie był tam Android 8 w którym nie było w pakiecie AA. Zainstalowałem więc paczkę z ApkMirror i wszystko śmigało aż miło. W międzyczasie telefon zaktualizował się do Android w wersji 10 gdzie AA jest składnikiem systemu i jak wszystkie składniki systemu nie da się w prosty sposób odinstalować. Nadal jednak wszystko działało bo AA miałem zainstalowany w wyższej wersji niż AA systemowy. Wszystko było by dobrze gdyby nie dziwne aktualizacje na stronie ApkMirror bo najpierw pojawiła się wersja 6.0.615323 a kilka dni później jako aktualizacja pojawiła się wersja 5.9.604643. Pomyślałem że może coś jest nie tak z tą wersją 6 więc chciałem wgrać 5.9.604643, nie dało się, logiczne bo nie da się aktualizować do niższej wersji. Wycofałem więc do wersji fabrycznej na moje nieszczęście bo od tej pory nie pojawia się mi ikona AA w telefonie i straciłem wiele funkcji. Nie zależnie czy mam wersje 5 czy 6. AA po podłączeniu działa pojawia się ikona AA na stacji w samochodzie można AA uruchomić działają mapa i telefon ale asystent google przestał odpowiadać na moje pytania np jako jest pogoda itp. Kiedy go o coś zapytam na telefonie pojawia się odpowiedź ale nie słyszę jej w radiu tak jak wcześniej. To wszystko przy połączeniu kabelkiem usb z radiem, bez kabelka jest jeszcze gorzej, bo nic co wcześniej działało nie działa. Asystent google wykonuje komendy ale już nie informuje mnie o tym tak jak robił to wcześniej. Nie piszę tego żeby się skarżyć ale żeby przestrzec innych. Sam zastanawiam się co robić dalej bo AA w tej wersji straciło dla mnie funkcjonalność. Zastanawiam się czy twardy reset telefonu i instalacja wszystkiego na nowo przyniesie skutek? Do jakiej wersji androida zresetuje się telefon? Wolę popytać bo mam tam parę aplikacji które ułatwiają mi życie i trochę będzie roboty żeby to wszystko po instalować. Może ktoś pomoże jak to w prosty sposób naprawić.
 • #2
  staś pytalski
  Level 39  
  Przed resetem do ustawień fabrycznych:
  - naładuj cała baterię
  - zrób kopię zapasową swoich danych, np synchronizacja z kontem Google, kopia na komputer, synchronizacja komunikatorów np Whatsapp z dyskiem Google
  - sprawdź czy wszystkie dane się zgrały, zsynchronizowały
  - bądź pewny, że hasła, numery telefonów, które pamiętasz posiadasz są prawidłowe, by móc się później zalogować do swoich kont
  - wyloguj się z konta Google na urządzeniu,
  - wyloguj się z kont np Huawei, Mi, Samsung Account
  - wyłącz i włącz telefon sprawdź czy wylogowanie przebiegło pomyslnie
  - jeżeli warunki wyżej zostały spełnione możesz zabrać się za ustawienia fabryczne.

  Jeżeli masz androida 10, system zostanie przywrócony jako 10. Nie cofnie się do 9 czy 8.

  Po ponownym uruchomieniu telefon będzie jak z fabryki, więc trzeba wszystko na nowo pobrać, zalogować się bądź przywrócić dane.

  W przypadku Samsunga masz zadanie ułatwione, bo ten producent posiada program Smart Switch, którym możesz zrobić kopię zapasową na komputerze i ja przywrócić. Huawei posiada program Hisuite.
 • #3
  Zdzichu
  Level 32  
  Jeżeli hard reset przywróci system do 10 to nie ma to sensu bo nadal będę miał fabryczne AA i nadal nie będę miał ikony w telefonie i nadal nie będzie mi to chciało działać tak jak działało wcześniej.
  Zastanawiam się czy dało by się w jakoś odinstalować to systemowe AA. Bo gdyby się to udało zrobić to później mógłbym zainstalować paczkę z ApkMirror
 • #4
  staś pytalski
  Level 39  
  Powiem tak, spróbować warto zrobić hard reset. Czasami duża ilość danych nagromadzonych przez te wszystkie aktualizacje np od 8 poprzez 9 do 10 może powodować jakieś problemy.
 • #5
  Zdzichu
  Level 32  
  W moim przypadku nic to nie da bo w wersji 10 i systemowym AA tak po prostu to działa. Nie ma ikony w telefonie, nie da się uruchomić AA w telefonie. AA uruchamia się dopiero po podłączeniu telefonu do radia w samochodzie a to mi nie odpowiada.
  Chyba jedynym sposobem będzie odinstalowanie systemowego AA tylko jak to zrobić?
  Inny sposób to kupić telefon na którym jest android 8 lub 9 ale wolałbym tego uniknąć.
 • #7
  staś pytalski
  Level 39  
  Oprócz apkmirror jest kilka innych miejsc skąd można pobrać aplikacje - sprawdź apkpure.
 • #8
  Zdzichu
  Level 32  
  Przeszukałem różne fora i dochodzę do wniosku że nie jest to wina AA a raczej systemu samsunga. Samsung do systemu w Androidzie 10 dołożył jakąś atrapę AA która nie jest w pełni funkcjonalna i żadne aktualizacje tego nie naprawią bo te ograniczenia wynikają z tego co zafundował samsung w Androidzie 10, dlatego szukam rozwiązania jak pozbyć się systemowego AA. Nie jestem fachowcem od telefonów i nie wiem jak to zrobić.

  Na apekamirror zawsze wszystko jest aktualne jeżeli chodzi o AA, to dobre źródło.