Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Warsztat w chmurze? Płytki ewaluacyjne jako usługa.

ghost666 22 Jan 2021 08:28 933 3
 • Warsztat w chmurze? Płytki ewaluacyjne jako usługa.
  Firma Renesas wyszła na przeciwko zapotrzebowaniu projektantów elektroników i opracowała nowe środowisko „Lab on the Cloud”, które zapewnia natychmiastowy dostęp na żywo do płytek i modułów ewaluacyjnych oraz ich aplikacji.

  Szybki dostęp do modułów ewaluacyjnych pozwala przyspieszyć projektowanie i skrócić czas wprowadzania nowego rozwiązania na rynek.

  Renesas stworzył nowe środowisko online, w którym znajdują się najpopularniejsze płytki ewaluacyjne i oprogramowanie. Nowe "Laboratorium w Chmurze" zawiera moduły ewaluacyjne hostowane w zdalnym laboratorium, co zapewnia łatwy, natychmiastowy dostęp i możliwość testowania online.

  Jesteś gotowy do analizy układu, ale nie masz czasu, aby czekać na fizyczną płytkę? Laboratorium w chmurze zapewnia szybki dostęp do modułów, które są skonfigurowane w zdalnym laboratorium połączonym z chmurą, z dostępem do płytek za pośrednictwem intuicyjnego GUI. Obraz na żywo z każdej płytki umożliwia natychmiastowe testowanie, monitorowanie i pomiary wyników. System jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

  Więcej informacji znajdziesz na renesas.com/labonthelcloud, gdzie znajdziesz dostęp do następujących modułów:
  * Ładowarka do baterii słonecznych oparta na MPPT
  * USB-PD z Turbo Boost
  * Zasilacz Buck-Boost Last Gasp do licznika energii
  * Standardowa pętla 4-20 mA - odbiornik przemysłowy
  * Dwufazowy system Buck 80 V.
  * Płytka czujnika Arduino Shield
  * Skalowalny HMI SMARC SoM z AI
  * Statyczny jednofazowy licznik energii
  * Cyfrowy iluminator
  * Rodzina mikrokontrolerów Renesasa o ultraniskim poborze mocy

  Źródło: materiały prasowe firmy Renesas

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10262 posts with rating 8535, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • #2
  andrzejlisek
  Level 28  
  Super pomysł, ale skoro ja do domu nie dostaję żadnej płytki ani urządzenia, to czy nie wyjdzie na jedno, jak zamiast płytki będzie to emulator, który steruje się w przeglądarce, a pracuje na superkomputerze, i są odwzorowane wszystkie właściwości elementów mające wpływ na działanie?

  Wtedy taki https://www.falstad.com/circuit/ i podobne wynalazki on-line mogą się schować.

  Mając taki emulator można by zasymulować nie 20, a 1000 płytek i jeszcze wymyślić i "zbudować" inną.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • #4
  krisRaba
  Level 30  
  andrzejlisek wrote:
  Super pomysł, ale skoro ja do domu nie dostaję żadnej płytki ani urządzenia, to czy nie wyjdzie na jedno, jak zamiast płytki będzie to emulator, który steruje się w przeglądarce, a pracuje na superkomputerze, i są odwzorowane wszystkie właściwości elementów mające wpływ na działanie?

  W rzeczywistości takie odwzorowanie może być bardzo trudne. Bo nie chodzi o jakiś pojedynczy MCU, tylko zestaw elementów, gdzie w grę mogą wchodzić np. niuanse związane z zależnościami czasowymi. Jeżeli próbowałeś kiedyś bardziej zaawansowanych symulacji, to pewnie wiesz, że dopiero odpalenie na "żywym sprzęcie" da Ci odpowiedź, czy to będzie działać w 100% jak trzeba. Bo dla symulatora może być zupełnie obojętne, że właśnie obliczył PWM o wypełnieniu w pikosekundach i nawet pokaże Ci to na wykresie jak wystarczająco dobrze przyzoomujesz ;) Albo że operujesz w kilowoltach na ścieżkach o odstępie 6 milsów ;)
  I ogólnie jak naukowcy robią różne symulacje (patrz np. publikacje na IEEE), to często jednym z etapów jest prezentacja jak wyniki symulacji mają się do rzeczywistego układu.

  Mi ogólnie pomysł wydaje się bardzo ciekawy - podgląd na płytkę (prawie jak na własnym biurku), dostęp do interfejsów, może jakieś pomiary.. fajnie :D
  No możesz np. zmierzyć się jakimś prockiem Renesasa i sprawdzić, czy Ci odpowiada, a eval-boarda pewnie żal kupić, jeśli nie jesteś pewien z czym to się je i czy dasz radę go w ogóle odpalić ze swoimi umiejętnościami. Tak więc marketingowo to też świetny ruch, bo próbujesz bez większych kosztów.